Evrokup: Poraz Partizana od Trenta

03.10.2018. 22:32 22:47
Izvor: Ilustracija, Dnevnik arhiva

Košarkaši Partizana porazom su startovali u Evrokupu. Oni su u Italiji izgubili od ekipe Trenta sa 69:80 (24:17, 19:26, 15:19, 15:20).

Partizan je odlično otvorio utakmicu, igrao je dobru odbranu, ekipa je bila agresivna i pokretljiva, Lendejl i Marinković su trojkama pravili prtednost, Zagorac ih je pratio, pogađao, asistirao i “krao”, tako da su crno-beli uspeli brzo da se “odlepe” na 10:5. Prednost su održavali Pejdž, Pecarski, Nikolić, pa je ona u jednom trenutku prve četvrtine bila 19:10. Hog je održavao Trento u igri, a prva deonica igre završena je 24:17 za Partizan.

Domaćin se u drugoj četvrtini trgao Marbl je trojkom vratio Trento u igru kada je na semaforu bilo 28:25, ali goste to nije uplašilo već su novom serijom uspeli da naprave razliku da nešto mirniju igru. Zagorac dvojkom, potom Pejdž trojkom uspevaju ponovo da "odlepe" Partizan. Precizan je bio i Gagić, da bi Marinković još jednom trojkom napravio prednost - 43:34.

Na kraju druge četvrtine Gagić je napravio nesportsku grešku i čini se da je tada Partizan potpuno izgubio ritam. Trento je napravio seriju 9:0 u poslednja dva minuta, a crno-beli su uspeli da pokvare dobar utisak iz većeg dela prvog poluvremena - 43:43.

U trećoj četvrtini Partizan je bio potpuno konfuzan, izgubio je ritam, igru, nedostajali su mu poeni, kojih je posle šest minuta igre imao samo pet. Pokušao je Čanak da uvođenjem kapitena Novice Veličkovića, koji je takođe bio povređen, da razmrda ekipu, međutim, i pored toga Italijani su povećavali prednost, pa je u jednom trenutku bila i devet poena - 57:48.

Slična slika i u poslednjoj deonici, a u poslednja dve minuta Partizan se potpuno predao.

Narednu utakmicu Partizan igra protiv Zenita u utorak u Beogradu.