Војвођанска лига – Север: Статива спасла Пачирце

03.10.2018. 08:16 08:19
Извор: Игор Кања погодио је стативу Бачке у 70. минуту

Пачирци су од почетка изненадили Петровчане офанзивном игром.

Младост (БП) – Бачка (П) 1:1 (0: 0)

БАЧКИ ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 200, судија Рауковић (Суботица). Стрелци: Адамек у 53. за Младост, а Ђуровић у 68. минуту за Бачку. Жути картони: Кобиларов, Плавшић (Младост), Станаћев, Живина (Бачка).

МЛАДОСТ: Лења, Шпрох, Плавшић, Бабјак, Кобиларов, Адамек (Фабри), Кања, Срдановић (Познановић), Северињи, Валентик, Јакуш.

БАЧКА: Маровић, Дошлов (Бореновић), Никшић, Ђуровић, Ковач, Трбовић, Недић, Станаћев (Гњатовић), Шотра, Миличић (Миловановић), Живина.

У првом полувремену није било голова, јер се истакао голман Лења. Једини шут у оквир гола Валентика лако је укротио голман Маровић. Гости су у 37. минуту после продора Живине тражили пенал, али пиштаљка судије Рауковића се није огласила.

Друго полувреме Петровачани су почели офанзивније, што је уродило плодом већ у 53. минуту. Кобиларов је продро по десној страни, центрирао по земљи, на лопту је натрчао Адамек и савладао Маровића. Петнаестак минута касније Бачка је изједначила. Ђуровић се одлучио на шут из даљине, лопта је пред голом незгодно одскочила, преварила Лењу и завршила у мрежи. У 70. минуту гости су имали пуно среће пошто је Кања снажним шутем са 18 метара уздрмао десну стативу.

Ј. Пуцовски

Тиса - Црвенка  2:0 (0:0)

АДОРЈАН: Игралиште Тисе, гледалаца 100. Судија: Р. крнета (Бачка Паланка). Стрелац: Мандић у 61. и 81. минуту.

ТИСА: Тасић 7, Лазић - (Таћи -, Чабрило -), Панић 7, Мандић 8, Шицар 7, Живковић 7, Арежина 7, Ђурановић 7, Чанади 6 (Вујаклија -), Тодоровић 8, Шијачић 7.

ЦРВЕНКА: Ђуришић 7, Ковачевић 6, Булатовић 7, Радуновић 6 (Ивић 6), Драговић 6, Бабић 6 (Кулић -), Суботић 7, Вујовић 6, Фуртула 6, Манојловић 6, Шакић 6.

Први део утакмице протекао је у равноправној игри, углавном између два шеснаестерца, без изгледнијих прилика. После одмора, екипа Тисе је створила доста прилика, али су се Шицар, Таћи и Тодоровић испромашивали, или је чувар мреже Црвенчана био на висини задатка.

Црвенчанима је гостовање загорчао Миодраг Мандић, головима које је у два наврата у 61. и 81.минуту постигао из сличних прилика, на центаршутеве са десне стрне главом је погађао циљ.

М. Митровић

Будућност - Слога (Ч) 0:0

МЛАДЕНОВО: Стадион Будућности, гледалаца:200, судија: Ч.Сабо (Кула), жути картони: Антонић, Ловре, Ралевић (Будућност), а Стојшић (Слога), црвени картони: Ралевић (Будућност), а М. Милошевић (Слога).

БУДУЋНОСТ: Лугоња, Антонић (Копања), Радичић, Ловре, Ралевић, Медић, Ђумић, Ковачевић, Вигњевић (Тасић), Шатора (Илеш), Прошић.

СЛОГА (Ч): М.Милошевић, Штрбац, Кемењ, Н.Милошевић, Владетић (Зорић), Рајчанин (Мијатовић), Митровић, Коњовић, Лучић, Стојшић, Пурић.

И, трећа узастопна првенствена утакмица, коју одиграли су Младеновљани завршила се без голова. Овога пута, екипа Будућности намерила се на врло добре Чонопљане. Домаћи тим од пораза спасио је искусни голман Радивоје Лугоња, који одбранио је два зицера гостима.

Ђ. Шт.

Младост (А) - Текстилац 1:0 (0:0)

АПАТИН: Стадион Младости, гледалаца око 100, судија Крушић (Кањижа), стрелац: Ожеговић у 81. минуту, жути картони: Петреш, Рапаић, Мандић (Младост), Гостовић, Дакић, Јосовић, Прелић, Миленковић (Текстилац).

МЛАДОСТ: Рашета, Петреш 7, Кунтић 7, (Басарић), Глигоријевић 6,5, Милановић 7,5, Фабер 8, Рапаић 7, Станчевић 6, (Ожеговић 8), Вујиновић 6,5, Мишковић 6, (Мандић 7)

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 6, (Спасић), Латиновић 6, Гостовић 6, Дакић 5,5, (Р. МИленковић), Јосовић 6,5, Божичић 7,5, Огњеновић 6, Прелић 6,5, Н. Миленковић 6, Митровић 6, Станојковић 6, (Илић)

Прво полувреме протекло је у не баш претерано занимљивој, а могло би се рећи и на моменте монотоној игри оба ривала. На одмор се отишло без голова, али очигледно са јасном визијом тренера Слободана Бачића шта треба мењати, па је уместо Станчевића у игру увео Ожеговића .

Друга половина утакмице припала је домаћину, који је имао више од игре и зрелије прилике, поготово након што је у игру ушао Мандић. Кључни моменат догодио се у 81. минуту када је Ожеговић примио лопту на наких 20 метара од гола Текстилца. Није му сметало што је био искоса са леве стране, већ је снажним и прецизним ударцем погодио супротни угао Милоша Игњатовића.

Ј. Бањац

БСК - Раднички (С) 0:0

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Кузмановић (Кула). Жути картони: Бојић, Трифуновић, Бачић, Ђорђић (БСК), Жежељ, Тевановић, Дулић, Вуковић, Сапозниченко (Рднички).

БСК: Маринковић 7, Трифуновић 6, М. Божић 7, Ђорђић 7, Бојић 7, Дивјак 7, Агбаба 6, Бачић 6 (Вејиновић), Јовановић 6 (Н. Божић), Савић 7, Станић 7 (Бељански).

РАДНИЧКИ: Јеличић 8, Дулић 6, Веселиновић 7, Вукадиновић 7, Ердеи 7, Сапозниченко 7, Вуковић 7, Жежељ 6 (Чуљак 6), Ђорђевић 6 (Тевановић 6), Матијевић 7, Лакић 7.

Екипа БСК-а пружила је неубедљиву игру, а гости су рутински освојили бод. На обе стране било је по неколико прилика, али је реализација изостала. Гостујући голман се истакао. .

А. Чичић

Полет - Таванкут 2:0 (0:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 50, судија: Допуџа (Бачки Соколац), стрелци: Станојковић у 56. и А. Јововић у 59. минуту. Жути картони: Малиновић (Полет).

ПОЛЕТ: Марковић 7, Алексић 7 (К. Јововић 7), Малиновић 7, Ж. Станковић 7, С. Станковић 8, Станојковић 8, Стошић 7, Златковић 7, А. Јововић 8 (Ивановић 7), Богдановић 8, Кончаревић 7.

ТАВАНКУТ: Сабо 6 (Хорвацки 6), Кујунџић 6, Слобода 7, Пејић 7, И. Скендеровић 7, Допуџ 8, Темуновић 6, Шимић 7, М. Скендеровић 7, Годар 6.

Домаћин је дошао до победе, теже него што су очекивали. Гости су допутовали са 10 играча и били нешто бољи у првом делу. У наставку је Полет заиграо боље, постигао голове и освојио бодове.

А. Чичић

Раднички(Ст) - Младост (Т) 2:0, Врбас - Бајша 0:2, Младост (БП) - Бачка 1:1, Полет (К) - Таванкут 2:0, Будућност - Слога (Ч) 0:0, Тиса - Црвенка 2:0, Младост(А)- Текстилац 1:0, БСК - Раднички (С) 0:0.