Vojvođanska liga – Sever: Stativa spasla Pačirce

03.10.2018. 08:16 08:19
Izvor: Igor Kanja pogodio je stativu Bačke u 70. minutu

Pačirci su od početka iznenadili Petrovčane ofanzivnom igrom.

Mladost (BP) – Bačka (P) 1:1 (0: 0)

BAČKI PETROVAC: Stadion u Vrbari, gledalaca: 200, sudija Rauković (Subotica). Strelci: Adamek u 53. za Mladost, a Đurović u 68. minutu za Bačku. Žuti kartoni: Kobilarov, Plavšić (Mladost), Stanaćev, Živina (Bačka).

MLADOST: Lenja, Šproh, Plavšić, Babjak, Kobilarov, Adamek (Fabri), Kanja, Srdanović (Poznanović), Severinji, Valentik, Jakuš.

BAČKA: Marović, Došlov (Borenović), Nikšić, Đurović, Kovač, Trbović, Nedić, Stanaćev (Gnjatović), Šotra, Miličić (Milovanović), Živina.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, jer se istakao golman Lenja. Jedini šut u okvir gola Valentika lako je ukrotio golman Marović. Gosti su u 37. minutu posle prodora Živine tražili penal, ali pištaljka sudije Raukovića se nije oglasila.

Drugo poluvreme Petrovačani su počeli ofanzivnije, što je urodilo plodom već u 53. minutu. Kobilarov je prodro po desnoj strani, centrirao po zemlji, na loptu je natrčao Adamek i savladao Marovića. Petnaestak minuta kasnije Bačka je izjednačila. Đurović se odlučio na šut iz daljine, lopta je pred golom nezgodno odskočila, prevarila Lenju i završila u mreži. U 70. minutu gosti su imali puno sreće pošto je Kanja snažnim šutem sa 18 metara uzdrmao desnu stativu.

J. Pucovski

Tisa - Crvenka  2:0 (0:0)

ADORJAN: Igralište Tise, gledalaca 100. Sudija: R. krneta (Bačka Palanka). Strelac: Mandić u 61. i 81. minutu.

TISA: Tasić 7, Lazić - (Taći -, Čabrilo -), Panić 7, Mandić 8, Šicar 7, Živković 7, Arežina 7, Đuranović 7, Čanadi 6 (Vujaklija -), Todorović 8, Šijačić 7.

CRVENKA: Đurišić 7, Kovačević 6, Bulatović 7, Radunović 6 (Ivić 6), Dragović 6, Babić 6 (Kulić -), Subotić 7, Vujović 6, Furtula 6, Manojlović 6, Šakić 6.

Prvi deo utakmice protekao je u ravnopravnoj igri, uglavnom između dva šesnaesterca, bez izglednijih prilika. Posle odmora, ekipa Tise je stvorila dosta prilika, ali su se Šicar, Taći i Todorović ispromašivali, ili je čuvar mreže Crvenčana bio na visini zadatka.

Crvenčanima je gostovanje zagorčao Miodrag Mandić, golovima koje je u dva navrata u 61. i 81.minutu postigao iz sličnih prilika, na centaršuteve sa desne strne glavom je pogađao cilj.

M. Mitrović

Budućnost - Sloga (Č) 0:0

MLADENOVO: Stadion Budućnosti, gledalaca:200, sudija: Č.Sabo (Kula), žuti kartoni: Antonić, Lovre, Ralević (Budućnost), a Stojšić (Sloga), crveni kartoni: Ralević (Budućnost), a M. Milošević (Sloga).

BUDUĆNOST: Lugonja, Antonić (Kopanja), Radičić, Lovre, Ralević, Medić, Đumić, Kovačević, Vignjević (Tasić), Šatora (Ileš), Prošić.

SLOGA (Č): M.Milošević, Štrbac, Kemenj, N.Milošević, Vladetić (Zorić), Rajčanin (Mijatović), Mitrović, Konjović, Lučić, Stojšić, Purić.

I, treća uzastopna prvenstvena utakmica, koju odigrali su Mladenovljani završila se bez golova. Ovoga puta, ekipa Budućnosti namerila se na vrlo dobre Čonopljane. Domaći tim od poraza spasio je iskusni golman Radivoje Lugonja, koji odbranio je dva zicera gostima.

Đ. Št.

Mladost (A) - Tekstilac 1:0 (0:0)

APATIN: Stadion Mladosti, gledalaca oko 100, sudija Krušić (Kanjiža), strelac: Ožegović u 81. minutu, žuti kartoni: Petreš, Rapaić, Mandić (Mladost), Gostović, Dakić, Josović, Prelić, Milenković (Tekstilac).

MLADOST: Rašeta, Petreš 7, Kuntić 7, (Basarić), Gligorijević 6,5, Milanović 7,5, Faber 8, Rapaić 7, Stančević 6, (Ožegović 8), Vujinović 6,5, Mišković 6, (Mandić 7)

TEKSTILAC: Ignjatović 6, (Spasić), Latinović 6, Gostović 6, Dakić 5,5, (R. MIlenković), Josović 6,5, Božičić 7,5, Ognjenović 6, Prelić 6,5, N. Milenković 6, Mitrović 6, Stanojković 6, (Ilić)

Prvo poluvreme proteklo je u ne baš preterano zanimljivoj, a moglo bi se reći i na momente monotonoj igri oba rivala. Na odmor se otišlo bez golova, ali očigledno sa jasnom vizijom trenera Slobodana Bačića šta treba menjati, pa je umesto Stančevića u igru uveo Ožegovića .

Druga polovina utakmice pripala je domaćinu, koji je imao više od igre i zrelije prilike, pogotovo nakon što je u igru ušao Mandić. Ključni momenat dogodio se u 81. minutu kada je Ožegović primio loptu na nakih 20 metara od gola Tekstilca. Nije mu smetalo što je bio iskosa sa leve strane, već je snažnim i preciznim udarcem pogodio suprotni ugao Miloša Ignjatovića.

J. Banjac

BSK - Radnički (S) 0:0

BAČKI BRESTOVAC: Igralište BSK-a, gledalaca 150, sudija: Kuzmanović (Kula). Žuti kartoni: Bojić, Trifunović, Bačić, Đorđić (BSK), Žeželj, Tevanović, Dulić, Vuković, Sapozničenko (Rdnički).

BSK: Marinković 7, Trifunović 6, M. Božić 7, Đorđić 7, Bojić 7, Divjak 7, Agbaba 6, Bačić 6 (Vejinović), Jovanović 6 (N. Božić), Savić 7, Stanić 7 (Beljanski).

RADNIČKI: Jeličić 8, Dulić 6, Veselinović 7, Vukadinović 7, Erdei 7, Sapozničenko 7, Vuković 7, Žeželj 6 (Čuljak 6), Đorđević 6 (Tevanović 6), Matijević 7, Lakić 7.

Ekipa BSK-a pružila je neubedljivu igru, a gosti su rutinski osvojili bod. Na obe strane bilo je po nekoliko prilika, ali je realizacija izostala. Gostujući golman se istakao. .

A. Čičić

Polet - Tavankut 2:0 (0:0)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 50, sudija: Dopudža (Bački Sokolac), strelci: Stanojković u 56. i A. Jovović u 59. minutu. Žuti kartoni: Malinović (Polet).

POLET: Marković 7, Aleksić 7 (K. Jovović 7), Malinović 7, Ž. Stanković 7, S. Stanković 8, Stanojković 8, Stošić 7, Zlatković 7, A. Jovović 8 (Ivanović 7), Bogdanović 8, Končarević 7.

TAVANKUT: Sabo 6 (Horvacki 6), Kujundžić 6, Sloboda 7, Pejić 7, I. Skenderović 7, Dopudž 8, Temunović 6, Šimić 7, M. Skenderović 7, Godar 6.

Domaćin je došao do pobede, teže nego što su očekivali. Gosti su doputovali sa 10 igrača i bili nešto bolji u prvom delu. U nastavku je Polet zaigrao bolje, postigao golove i osvojio bodove.

A. Čičić

Radnički(St) - Mladost (T) 2:0, Vrbas - Bajša 0:2, Mladost (BP) - Bačka 1:1, Polet (K) - Tavankut 2:0, Budućnost - Sloga (Č) 0:0, Tisa - Crvenka 2:0, Mladost(A)- Tekstilac 1:0, BSK - Radnički (S) 0:0.