Новосадска лига: „Студенти” бољи од „канаринаца”

02.10.2018. 13:55 13:57
Извор: Д. Иванић/ Моменат с утакмице између Младости и Софекса

Студенти су савладали Детелинарце голом Бањца у 78. минуту.

Индекс - Нови Сад 1:0 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца: 250, судија: Чобанов (Руменка), стрелац: Бањац у 78. минуту. Жути картони: Зорић, Бањац, Сендерак, Секицки (Индекс), Стојановић, Симић (Нови Сад).

ИНДЕКС: Секицки, Зорић, Ковачевић, Вуковић, Кнежевић, Сендерак, Николић (Јоргић), Киш, Бурсаћ (Марешчук), Бањац, Лаврек (Стојановић).

НОВИ САД: Јовановић, Мирић, Паповић, Стојановић, СувајЏић, Бајат, Ђанковић, Симић, Миличевић (Лукаја), Тривуновић, Ћирић (Мрђан).

Погрешио је голман Јовановић приликом испуцавања лопте, центарфор Индекса прихватио је лопту и погодио мрежу.

Канаринци су били бољи током већег дела меча, голман Сикицки био је одличан, али и организована одбрана домаћих. Гости иако са иницијативом током целог меча нису успели да постигну гол.

М. Ковачевић

Петроварадин - Милетић 4:0 (3:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Накомчић (Руменка), стрелци: Мудрић у 5. Торбица у 13. Кнежић у 37. и Шарац у 85. минуту. Жути картони: Бјелић, Шавија (Петроварадин), Лишић, Мрачајац (Милетић).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Шавија, Гардиновачки, Гавришић (Павлов), Бијелић, Момчилов, Торбица, Ковачевић, Кнежић, Мудрић (Шарац), Иконић (Радмањи).

МИЛЕТИЋ: А. Лишић, Тривуновић (Суботин), Рогић, Ђурћ, Бањац, Гелић, Павков, Станковић (Н. Лишић), Б. Лишић (Славнић), Калаковић, Мрачајац.

Све досадашње пропусте на домаћем терену фудбалери Петроварадина поправили су убедљивом победом над екипом Милетића. Доминирали су момци тренера Рњака и већ у 5. минуту Никола Мудрић донео је предност, а потом је и Миљан Торбица савладао Лишића. Да се на полувреме оде са убедљивом предношћу потрудио се ефиканси Никола Кнежић. Шлаг на торту победе домаћих ставио је ветеран Бошко Шарац који је лоб ударцем са преко од 25 метара савладао истрчалог голмана.

М. По.

Младост - Софекс 6:0 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Младости, гледалаца 100, судија: Граховац (Нови Сад), стрелци: Вучић у 43. и 56. Вучковић у 43. и 64. Зорић у 50. МалиЏан у 87. минуту. Жути картони: Тришић (Младост), Митровић, Софранин (Софекс). Црвени картон: Софранин (Софекс).

МЛАДОСТ: Иванишевић, Тришић 7, Гачеша 8, Слијепчевић 7, Бараћ 7, Шијан 7 (Јанић 8), Вучић 8, Зорић 8, Вучковић 8, Ренић 7 (МалиЏан 7), Каурин 7 (Витановић 7).

СОФЕКС: Јокић 6, Гашпаревић 6, Попадић 6, Шкрбић 6, Човић 6, Д. Ковачевић 6 (А. Ковачевић 6), Трифуновић 6, Радин 6, Ђурикин 6, Софранин 6, Митровић 6.

Одолевали су гости до финиша првог полувремена. Неколико пута голман Јокић спречио је погодке али су домаћи нападачи углавном промашивали. У 43. минуту Јокић је два пута спречио погодак. Вучић је из треће погодио мрежу.

Само што су кренули са центра лопта им је одузео Шијан, одлично је упослио Вучковића који је са своје половине стиао до гола проиграо је Јокића  и мрежа се по други пут затресла.

У наставку голеаду је наставио Зорић,а најлепшим голом у 87. минуту МалиЏан је запечатио судбину Футожана.

Д. Иванић

ТСК – Омладинац 4:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 350, судија: Кампић (Нови Сад),  стрелци: Савић у 45. и 66, Косић у 50. и Секулић у 84. минуту, жути картони: Савић (ТСК), Милошевић (Омладинац), црвени картон: Зељковић (Омладинац) у 41. минуту.

ТСК: Војводић 7,5, Косић 8, Ђукић 7,5, Секулић 8, Росић 7 (Малиновић 7), Пуповац 8 (Вуковић - ), Зукић 8, Дринић 7, Милосављевић 7,5, Савић 8,5, Драгољевић 7 (Блануша - ).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић 7, Савић 6, Милошевић 6,5, Пецељ 7, СамарЏић 6, Мирковић 6, Максимовић 6,5, Живојнов 7 (М. Стојановић - ), Ђ. Стојановић 6, Живковић 7 (Томић - ), Томчић 6 (Макарић 6). Убедљивом победом против гостију из Степановићева, чета тренера Драгана Ћулума, наставила је трку са новосадском Младости, па су ове две екипе тренутно бодовно поравнате на врху табеле. Четири минута пре одласка на одмор, голман Драган Зељковић је, са леђа, направио прекршај над Марком Росићем и добио црвени картон, а после краћег прекида, због протеста гостију, меч је настављен мајсторијом искусног центарфора Здравка Савића, који је из слободног ударца скинуо паучину из угла. Милорад Косић је, као брзи воз, прошао по левој страни, улетео у казнени простор и ефектно погодио мету – 2:0. После центаршута старог лисца Зорана Зукића, одлично је реаговао високи Савић и поново измамио аплаузе са добро попуњених трибина. Завесу је спустио неуморни Страхиња Секулић, добру партију, украсио је поготком. Како се трка за бодове захуктава, Темеринци играју све боље и ово им је седма узастопна победа.

М. Менићанин

Бачка - Славија 1:0 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелац: Ђурић у 77. минуту.  Жути картони: Љ. Тривуновић (Бачка), Радовановић, Гајић (Славија).

БАЧКА: Бајт 7, Ердељан 8, Тривуновић 7, Балог 7 (Рогић 7), Павлов 7, Дангубић 8, Петровић 7, Марковић 8, Багић 7 (Дејановић 7), Солдат 7 (Ђурић 7), Гелић 7.

СЛАВИЈА: Багаш 7, Жакула 6, Радаковић 7 (Ждеро), Радовановић 7, Глигорић 7, Гајић 7, Магочевић 6, Окиљевић 7, Ћулум 7 (Грубовић 6), Ружић 7 (Убипарип), Грлица 7.

Домаћи су имали више од игре и прилике које нису искористили, поготово је лепу прокоцкао Дангубић. У наставку је од неколико шанси на обе стране у 77. минуту резервиста Ђурић је на идеалан центаршут Тривуновића прихватио лопту и савладао Багаша. У последњем минуту Салајчани су преко Ждера прокоцкли шансу да освоје бод, јер је одлично голман Бајт био непремостива препрека.

М. Поповић

Фрушкогорац - Фрушкогорски партизан 3:2 (2:1)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија: Секулић (Футог), стрелци: Лукић у 2. Варничић у 28. и Клинцов у 90. минуту (аутогол) за Фрушкогорац, а Чергић у 40. и Девић у 70. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Јевтић, Печић, Глишић, Шкрбић (Фрушкогорац).

ФРУШКОГОРАЦ: Старовлах, Шкрбић, Васојевић (Караћ), Перовић, Кукурузовић, Поповић, Јевтић, Глишић (Малешевић), Варничић, Лукић (Бркљача), Печић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Вулин, Д. Девић, Мисини (Макивић), Клинцов, В. Девић, Дулић, Ферати, Чергић, Кантар, Грубјишић (Бабић), Томљановић.

У мечу пуном набоја домаћи су већ у 2. минуту голом Марка Лукића дошли до предности, а потом је до истека 30. минута и Дамјан Варничић био неумољив. Да се екипа из Буковца врати у игру потрудио се Страхиња Чергић.

У наставку су гости били конкретнији што је резултирало изједначењем. И на једној и на другој страни било је прилика, поготово могу да жале гости јер је на голу домаћих стајао играч Стефан Старовлах, који је у три наврата феноменалним интервенцијама спасао мрежу. Казна за промашај гостију стигла је у последњем минуту регуларног дела. На убачену лопту неспретно је одреаговао Клинцов и савладао голмана Вулина и бодови су остали у Сремској Каменици.

М. По.

Сириг – Јединство 1:0 (1:0)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 100, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелац: Вулић у 45. минуту, жути картони: Грујичић, Васић, Вулић (Сириг), Китић (Јединство), црвени картон: Китић (Јединство) у 82. минуту.

СИРИГ: Мишчевић 7, Нежић 6 (Вујановић 7), Јелић 7, ГаЏић 7, Васић 7, Наранчић 7, Декић 7, Радић 7, Тепић 6 (Зељковић - ), Грујичић 7, Вулић 8.

ЈЕДИНСТВО: Савић 7, Дангубић 7, Пекез 6 (Митровић 6), Стричевић 6, Латиновић 7, Берић 6, Стаменковић 7, Ђекић 7, Станчић 6 (Зељковић - ), Китић 7, Марић 7.

На клупу Сирижана, уместо Милоша Бокшића, вратио се Небојша Суботић, а шок терапија је позитивно деловала на играче, па су домаћи у двобоју са гостима из Руменке прекинули серију од четири узастопна пораза.  У мечу са пуно темпа и шанси на обе стране, победника је одлучио млади Милан Вулић.

М. М.

Шајкаш - ЖСК 1:1 (0:0)

КОВИЉ: Игралше на „Ади”, гледалаца 100, сдуија: Митровић (Нови Сад), стрелци: Гојков у 69. за Шајкаш, а Ђурић у 92. минуту за ЖСК. Жути картони: Павков, Карас, Мајурић (Шајкаш), Ђурђић, Ђурић, Клисара, Чичић, Трнинић (ЖСК).

ШАЈКАШ: Попин, Гојков, Заов, Пантелић, Граорац, Мајурић, Играчев (Живанов), Карас (Вујиновић), Стефановић, Павков (Шегуљски), Панић.

ЖСК: КалајЏић, Мрђен (Џамбас), Ћирин, Ђурђић, Танасић, Марић, Богданов (Трнинић), Чичић, Каурин (Голић), Клисара, Ђурић.

Меч у Ковиљу у првом делу протекао је у равноправној игри без опипљивих шанси за гол. У наставку се распламсала борба и домаћин је из уигране акције после коренра голом Гојкова дошао до предности. Нису се предавали момци тренера Крсмановића који је увођењем Голића, Трнинића и Џамбаса све карте бацили у напад. Труд им се исплатио у другом минуту судијске надоканде. Танасић је упутио центаршут, а Ђурић био на правом месту.

М. По.

Индекс - Нови Сад 1:0, Сириг - Јединство 1:0, Славија - Бачка 0:1, ТСК - Омладинац 4:0, Младост - Софекс 6:0, Фрушкогорац - Фрушкогорски партизан 3:2, Петроварадин - Милетић 4:0, Шајкаш - ЖСК 1:1.