Novosadska liga: „Studenti” bolji od „kanarinaca”

02.10.2018. 13:55 13:57
Izvor: D. Ivanić/ Momenat s utakmice između Mladosti i Sofeksa

Studenti su savladali Detelinarce golom Banjca u 78. minutu.

Indeks - Novi Sad 1:0 (0:0)

NOVI SAD: Đačko igralište, gledalaca: 250, sudija: Čobanov (Rumenka), strelac: Banjac u 78. minutu. Žuti kartoni: Zorić, Banjac, Senderak, Sekicki (Indeks), Stojanović, Simić (Novi Sad).

INDEKS: Sekicki, Zorić, Kovačević, Vuković, Knežević, Senderak, Nikolić (Jorgić), Kiš, Bursać (Mareščuk), Banjac, Lavrek (Stojanović).

NOVI SAD: Jovanović, Mirić, Papović, Stojanović, SuvajDžić, Bajat, Đanković, Simić, Miličević (Lukaja), Trivunović, Ćirić (Mrđan).

Pogrešio je golman Jovanović prilikom ispucavanja lopte, centarfor Indeksa prihvatio je loptu i pogodio mrežu.

Kanarinci su bili bolji tokom većeg dela meča, golman Sikicki bio je odličan, ali i organizovana odbrana domaćih. Gosti iako sa inicijativom tokom celog meča nisu uspeli da postignu gol.

M. Kovačević

Petrovaradin - Miletić 4:0 (3:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100, sudija: Nakomčić (Rumenka), strelci: Mudrić u 5. Torbica u 13. Knežić u 37. i Šarac u 85. minutu. Žuti kartoni: Bjelić, Šavija (Petrovaradin), Lišić, Mračajac (Miletić).

PETROVARADIN: Sakan, Šavija, Gardinovački, Gavrišić (Pavlov), Bijelić, Momčilov, Torbica, Kovačević, Knežić, Mudrić (Šarac), Ikonić (Radmanji).

MILETIĆ: A. Lišić, Trivunović (Subotin), Rogić, Đurć, Banjac, Gelić, Pavkov, Stanković (N. Lišić), B. Lišić (Slavnić), Kalaković, Mračajac.

Sve dosadašnje propuste na domaćem terenu fudbaleri Petrovaradina popravili su ubedljivom pobedom nad ekipom Miletića. Dominirali su momci trenera Rnjaka i već u 5. minutu Nikola Mudrić doneo je prednost, a potom je i Miljan Torbica savladao Lišića. Da se na poluvreme ode sa ubedljivom prednošću potrudio se efikansi Nikola Knežić. Šlag na tortu pobede domaćih stavio je veteran Boško Šarac koji je lob udarcem sa preko od 25 metara savladao istrčalog golmana.

M. Po.

Mladost - Sofeks 6:0 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Mladosti, gledalaca 100, sudija: Grahovac (Novi Sad), strelci: Vučić u 43. i 56. Vučković u 43. i 64. Zorić u 50. MaliDžan u 87. minutu. Žuti kartoni: Trišić (Mladost), Mitrović, Sofranin (Sofeks). Crveni karton: Sofranin (Sofeks).

MLADOST: Ivanišević, Trišić 7, Gačeša 8, Slijepčević 7, Barać 7, Šijan 7 (Janić 8), Vučić 8, Zorić 8, Vučković 8, Renić 7 (MaliDžan 7), Kaurin 7 (Vitanović 7).

SOFEKS: Jokić 6, Gašparević 6, Popadić 6, Škrbić 6, Čović 6, D. Kovačević 6 (A. Kovačević 6), Trifunović 6, Radin 6, Đurikin 6, Sofranin 6, Mitrović 6.

Odolevali su gosti do finiša prvog poluvremena. Nekoliko puta golman Jokić sprečio je pogodke ali su domaći napadači uglavnom promašivali. U 43. minutu Jokić je dva puta sprečio pogodak. Vučić je iz treće pogodio mrežu.

Samo što su krenuli sa centra lopta im je oduzeo Šijan, odlično je uposlio Vučkovića koji je sa svoje polovine stiao do gola proigrao je Jokića  i mreža se po drugi put zatresla.

U nastavku goleadu je nastavio Zorić,a najlepšim golom u 87. minutu MaliDžan je zapečatio sudbinu Futožana.

D. Ivanić

TSK – Omladinac 4:0 (1:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, gledalaca: 350, sudija: Kampić (Novi Sad),  strelci: Savić u 45. i 66, Kosić u 50. i Sekulić u 84. minutu, žuti kartoni: Savić (TSK), Milošević (Omladinac), crveni karton: Zeljković (Omladinac) u 41. minutu.

TSK: Vojvodić 7,5, Kosić 8, Đukić 7,5, Sekulić 8, Rosić 7 (Malinović 7), Pupovac 8 (Vuković - ), Zukić 8, Drinić 7, Milosavljević 7,5, Savić 8,5, Dragoljević 7 (Blanuša - ).

OMLADINAC: Zeljković 7, Savić 6, Milošević 6,5, Pecelj 7, SamarDžić 6, Mirković 6, Maksimović 6,5, Živojnov 7 (M. Stojanović - ), Đ. Stojanović 6, Živković 7 (Tomić - ), Tomčić 6 (Makarić 6). Ubedljivom pobedom protiv gostiju iz Stepanovićeva, četa trenera Dragana Ćuluma, nastavila je trku sa novosadskom Mladosti, pa su ove dve ekipe trenutno bodovno poravnate na vrhu tabele. Četiri minuta pre odlaska na odmor, golman Dragan Zeljković je, sa leđa, napravio prekršaj nad Markom Rosićem i dobio crveni karton, a posle kraćeg prekida, zbog protesta gostiju, meč je nastavljen majstorijom iskusnog centarfora Zdravka Savića, koji je iz slobodnog udarca skinuo paučinu iz ugla. Milorad Kosić je, kao brzi voz, prošao po levoj strani, uleteo u kazneni prostor i efektno pogodio metu – 2:0. Posle centaršuta starog lisca Zorana Zukića, odlično je reagovao visoki Savić i ponovo izmamio aplauze sa dobro popunjenih tribina. Zavesu je spustio neumorni Strahinja Sekulić, dobru partiju, ukrasio je pogotkom. Kako se trka za bodove zahuktava, Temerinci igraju sve bolje i ovo im je sedma uzastopna pobeda.

M. Menićanin

Bačka - Slavija 1:0 (0:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelac: Đurić u 77. minutu.  Žuti kartoni: LJ. Trivunović (Bačka), Radovanović, Gajić (Slavija).

BAČKA: Bajt 7, Erdeljan 8, Trivunović 7, Balog 7 (Rogić 7), Pavlov 7, Dangubić 8, Petrović 7, Marković 8, Bagić 7 (Dejanović 7), Soldat 7 (Đurić 7), Gelić 7.

SLAVIJA: Bagaš 7, Žakula 6, Radaković 7 (Ždero), Radovanović 7, Gligorić 7, Gajić 7, Magočević 6, Okiljević 7, Ćulum 7 (Grubović 6), Ružić 7 (Ubiparip), Grlica 7.

Domaći su imali više od igre i prilike koje nisu iskoristili, pogotovo je lepu prokockao Dangubić. U nastavku je od nekoliko šansi na obe strane u 77. minutu rezervista Đurić je na idealan centaršut Trivunovića prihvatio loptu i savladao Bagaša. U poslednjem minutu Salajčani su preko Ždera prokockli šansu da osvoje bod, jer je odlično golman Bajt bio nepremostiva prepreka.

M. Popović

Fruškogorac - Fruškogorski partizan 3:2 (2:1)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, gledalaca 100, sudija: Sekulić (Futog), strelci: Lukić u 2. Varničić u 28. i Klincov u 90. minutu (autogol) za Fruškogorac, a Čergić u 40. i Dević u 70. minutu za Fruškogorski partizan. Žuti kartoni: Jevtić, Pečić, Glišić, Škrbić (Fruškogorac).

FRUŠKOGORAC: Starovlah, Škrbić, Vasojević (Karać), Perović, Kukuruzović, Popović, Jevtić, Glišić (Malešević), Varničić, Lukić (Brkljača), Pečić.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Vulin, D. Dević, Misini (Makivić), Klincov, V. Dević, Dulić, Ferati, Čergić, Kantar, Grubjišić (Babić), Tomljanović.

U meču punom naboja domaći su već u 2. minutu golom Marka Lukića došli do prednosti, a potom je do isteka 30. minuta i Damjan Varničić bio neumoljiv. Da se ekipa iz Bukovca vrati u igru potrudio se Strahinja Čergić.

U nastavku su gosti bili konkretniji što je rezultiralo izjednačenjem. I na jednoj i na drugoj strani bilo je prilika, pogotovo mogu da žale gosti jer je na golu domaćih stajao igrač Stefan Starovlah, koji je u tri navrata fenomenalnim intervencijama spasao mrežu. Kazna za promašaj gostiju stigla je u poslednjem minutu regularnog dela. Na ubačenu loptu nespretno je odreagovao Klincov i savladao golmana Vulina i bodovi su ostali u Sremskoj Kamenici.

M. Po.

Sirig – Jedinstvo 1:0 (1:0)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 100, sudija: Ćulum (Šajkaš), strelac: Vulić u 45. minutu, žuti kartoni: Grujičić, Vasić, Vulić (Sirig), Kitić (Jedinstvo), crveni karton: Kitić (Jedinstvo) u 82. minutu.

SIRIG: Miščević 7, Nežić 6 (Vujanović 7), Jelić 7, GaDžić 7, Vasić 7, Narančić 7, Dekić 7, Radić 7, Tepić 6 (Zeljković - ), Grujičić 7, Vulić 8.

JEDINSTVO: Savić 7, Dangubić 7, Pekez 6 (Mitrović 6), Stričević 6, Latinović 7, Berić 6, Stamenković 7, Đekić 7, Stančić 6 (Zeljković - ), Kitić 7, Marić 7.

Na klupu Sirižana, umesto Miloša Bokšića, vratio se Nebojša Subotić, a šok terapija je pozitivno delovala na igrače, pa su domaći u dvoboju sa gostima iz Rumenke prekinuli seriju od četiri uzastopna poraza.  U meču sa puno tempa i šansi na obe strane, pobednika je odlučio mladi Milan Vulić.

M. M.

Šajkaš - ŽSK 1:1 (0:0)

KOVILJ: Igralše na „Adi”, gledalaca 100, sduija: Mitrović (Novi Sad), strelci: Gojkov u 69. za Šajkaš, a Đurić u 92. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Pavkov, Karas, Majurić (Šajkaš), Đurđić, Đurić, Klisara, Čičić, Trninić (ŽSK).

ŠAJKAŠ: Popin, Gojkov, Zaov, Pantelić, Graorac, Majurić, Igračev (Živanov), Karas (Vujinović), Stefanović, Pavkov (Šeguljski), Panić.

ŽSK: KalajDžić, Mrđen (Džambas), Ćirin, Đurđić, Tanasić, Marić, Bogdanov (Trninić), Čičić, Kaurin (Golić), Klisara, Đurić.

Meč u Kovilju u prvom delu protekao je u ravnopravnoj igri bez opipljivih šansi za gol. U nastavku se rasplamsala borba i domaćin je iz uigrane akcije posle korenra golom Gojkova došao do prednosti. Nisu se predavali momci trenera Krsmanovića koji je uvođenjem Golića, Trninića i Džambasa sve karte bacili u napad. Trud im se isplatio u drugom minutu sudijske nadokande. Tanasić je uputio centaršut, a Đurić bio na pravom mestu.

M. Po.

Indeks - Novi Sad 1:0, Sirig - Jedinstvo 1:0, Slavija - Bačka 0:1, TSK - Omladinac 4:0, Mladost - Sofeks 6:0, Fruškogorac - Fruškogorski partizan 3:2, Petrovaradin - Miletić 4:0, Šajkaš - ŽSK 1:1.