117.0601
108.4794

Суботичка лига: Општински дерби Равноселцима

02.10.2018. 12:51 12:54

Општински и дерби кола, заслужено је припао Равноселцима, који су током целе утакмице имали бољу организацију игре, нарочито по средини терена.

Пролетер (РС) - Сутјеска 1:0 (0:0)

РАВНО  СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 150. Судија: Бедић (Суботица), стрелац: Маћиженски у 56. (из пенала). Жути картони: Јовановић, Сивчевић, Грујић, Новићевић (Пролетер ), Николић, Јакић (Сутјеска).

ПРОЛЕТЕР (РС): Мирковић, Огризовић, Јовановић, Ери, Сивчевић, Грујић, Нешковић, Gayić, Осмајић (Дабић), Маћиженски, Новићевић.

СУТЈЕСКА: Гашовић, Николић (Делић), Бајић, Дринчић, Костић, Дакић, Сталетовић, Пековић, Јакић (Лопушина), Пејић, Вуковић.

Пролетер је већ у првом полувремену могао остварити убедљиву предност, али се прво  испречила пречка, а затим и Новићевић није успео да реализује неколико прилика.

У другом полувремену Равноселци су појачали темпо. У 56. минуту неко од Бачкодобропољске одбране у свом шеснаестерцу је играо руком, судија је без размишљања показао на пенал којег је Маћиженски оштрим шутем реа

До краја се играло углавном пред голом гостију, Пролетер је имао имао још неколико лепих прилика за гол и право је чудо како победа Равноселаца није убедљивија.

Л. Киш

Обилић - Сента 1:1 (0:0)

НОВИ КНЕЖЕВАЦ: Стадион Обилића, гледалаца 80. Судија: В. Николић (Ловћенац). Стрелци: Ђурић у 86. за Обилић, а Димић у 64. минуту за Сенту. Жути картони: Ђурић, Барјактаровић (Обилић), Ђери и Дражић (Сента).

ОБИЛИЋ: Зарић 7, Живков 7(Кашић -), Лазић 7, Барјактаровић 7, Острогонац 7, Радуловић 7, Дабевски 6, Ђурић 8, Стипанчевић 7, Сарапа 6 (Кеча -), Вуковић 6 (Ромић 7).

СЕНТА: Томашев 7, Ал Саиди 7 (Божовић -), Ружа 7, Хрустановић 7, Зековић 7, Ђуза 8, Дражић 7, Ђери 7, Драпшин 6 (Пири- ), Матић 7, Димић 8.

У окршају старих ривала прво полувреме је било прилично јалово, уз неколико прилика пред оба гола, али вредан помена је шут Станислава Сарапе у 42.минуту који је сигурном интервенцијом зауставио голман Сенте Дарко Томашев.

Тек што је почело друго полувреме прилика за вођство указала се домаћој екипи, када је у 48.минуту у казненом простору оборен искусни Никола Ромић, којег је од почетка другог дела тренер Обилића Тибор Фехер убацио у ватру. Судија Владимир Николић је оправдано досудио најстрожу казну, коју је прокоцкао капитен Станислав Сарапа шутиравши са беле тачке високо преко гола.

Чини се да су напади екипе Сенте, под вођством тренера Јожефа Езвеђа, били продорнији и убојитији.Вођство и радост Сенћана уследила је у 64.минуту из акције коју је ефектно завршио Томислав Димић, искоса са десне стране погодивши ниском лоптом дужи угао гола домаћих.

Изједначење је уследило у 86.минуту после грешке одбране гостију, Славиша Степанчевић је одлично проиграо Младена Ђурића, који се убацио у празан простор и са десетак метара ниском лоптом погодио десни доњи угао.

М. Митровић

Јадран (Ф) - Искра 0:0

ФЕКЕТИЋ: Стадион Јадрана, гледалаца:250, судија: М. Нешић (Суботица), жути картони: Радуловић, Матковић, Бориловић, Немања Мудрински, Стојановић, Никола Мудрински (Јадран), а Родић, Сталевић(Искра).

ЈАДРАН (Ф): Милановић, Станишић, Никола Мудрински, Немања Мудрински, Стојановић, Балаћ, Радуловић , Мартиновић (Бориловић), Чурколи, Змукић, Матковић (Чеке).

ИСКРА (К):  Калинић, Дрљача, Иван, Пљешевац, Ђаковић, Родић , Малацко, Јанковић (Сталевић), Губаш, Сердар, Гаговић.

У 17. минуту искусни првотимац Искре Марјан Малацко није реализовао најстрожу казну, погодио је стативу.

Пре и после тога Куцурани створили су, још, пет зицера, али млади и перспективни чувар мреже Фекетићана Лука Милановић, на волшебан начин, остао је несавладан и понео је епитет јунака сусрета.

Ђ. Штрбац

Раднички (Б) - Напредак 2:1 (2:1)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Ђерановић (Ловћенац), стрелци: Кекезовић у 21. (из пенала) и Ковач у 44. за Раднички, а Илић у 10. минуту за Напредак. Жути картони: Шопер (Раднички), Радујковић (Напредак).

РАДНИЧКИ: Иванишевић 8, Корпонајић 7, Лебовић 7, Маринковић 7, Јањић 7 (Пешић 6), Шопер 7, Лукић 7 (Д. Бабић 6), Ковач 7, Кекезовић 7, С. Бабић 7, Лазић 7.

НАПРЕДАК: Козарски 6, Кихут 6, Илић 7 (Шућов 6), Мрђан 7, Голуб 6, Ковачев 6, Радујковић 7, Јовановић 7, Неда 6, Ћирић 7, Лаушев 6 (Дражић 6).  Гости су повели већ у 10. минуту преко Илића из брзе акције. У 21. минуту досуђен је пенал за домаће, а сигуран реализатор био је Дејан Кекезовић. Минут пре краја првог полувремена после лепог продора Лазића Ковач је постигао погодак.

У другом делу било је доста прилика, али се резултат није мењао.

С. Стојиљковић

Јадран - Искр 0:0, Раднички - Напредак 2:1, Пролетер (РС) - Сутјеска 1:0, Обилић - Сента 1:1, Препород - Пролетер (Њ) 1:1, Виноградар - Слога 0:0, Ђурђин - Војводина 0:3, Његош - Панонија 5:2.