Subotička liga: Opštinski derbi Ravnoselcima

02.10.2018. 12:51 12:54

Opštinski i derbi kola, zasluženo je pripao Ravnoselcima, koji su tokom cele utakmice imali bolju organizaciju igre, naročito po sredini terena.

Proleter (RS) - Sutjeska 1:0 (0:0)

RAVNO  SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 150. Sudija: Bedić (Subotica), strelac: Maćiženski u 56. (iz penala). Žuti kartoni: Jovanović, Sivčević, Grujić, Novićević (Proleter ), Nikolić, Jakić (Sutjeska).

PROLETER (RS): Mirković, Ogrizović, Jovanović, Eri, Sivčević, Grujić, Nešković, Gayić, Osmajić (Dabić), Maćiženski, Novićević.

SUTJESKA: Gašović, Nikolić (Delić), Bajić, Drinčić, Kostić, Dakić, Staletović, Peković, Jakić (Lopušina), Pejić, Vuković.

Proleter je već u prvom poluvremenu mogao ostvariti ubedljivu prednost, ali se prvo  isprečila prečka, a zatim i Novićević nije uspeo da realizuje nekoliko prilika.

U drugom poluvremenu Ravnoselci su pojačali tempo. U 56. minutu neko od Bačkodobropoljske odbrane u svom šesnaestercu je igrao rukom, sudija je bez razmišljanja pokazao na penal kojeg je Maćiženski oštrim šutem rea

Do kraja se igralo uglavnom pred golom gostiju, Proleter je imao imao još nekoliko lepih prilika za gol i pravo je čudo kako pobeda Ravnoselaca nije ubedljivija.

L. Kiš

Obilić - Senta 1:1 (0:0)

NOVI KNEŽEVAC: Stadion Obilića, gledalaca 80. Sudija: V. Nikolić (Lovćenac). Strelci: Đurić u 86. za Obilić, a Dimić u 64. minutu za Sentu. Žuti kartoni: Đurić, Barjaktarović (Obilić), Đeri i Dražić (Senta).

OBILIĆ: Zarić 7, Živkov 7(Kašić -), Lazić 7, Barjaktarović 7, Ostrogonac 7, Radulović 7, Dabevski 6, Đurić 8, Stipančević 7, Sarapa 6 (Keča -), Vuković 6 (Romić 7).

SENTA: Tomašev 7, Al Saidi 7 (Božović -), Ruža 7, Hrustanović 7, Zeković 7, Đuza 8, Dražić 7, Đeri 7, Drapšin 6 (Piri- ), Matić 7, Dimić 8.

U okršaju starih rivala prvo poluvreme je bilo prilično jalovo, uz nekoliko prilika pred oba gola, ali vredan pomena je šut Stanislava Sarape u 42.minutu koji je sigurnom intervencijom zaustavio golman Sente Darko Tomašev.

Tek što je počelo drugo poluvreme prilika za vođstvo ukazala se domaćoj ekipi, kada je u 48.minutu u kaznenom prostoru oboren iskusni Nikola Romić, kojeg je od početka drugog dela trener Obilića Tibor Feher ubacio u vatru. Sudija Vladimir Nikolić je opravdano dosudio najstrožu kaznu, koju je prokockao kapiten Stanislav Sarapa šutiravši sa bele tačke visoko preko gola.

Čini se da su napadi ekipe Sente, pod vođstvom trenera Jožefa Ezveđa, bili prodorniji i ubojitiji.Vođstvo i radost Senćana usledila je u 64.minutu iz akcije koju je efektno završio Tomislav Dimić, iskosa sa desne strane pogodivši niskom loptom duži ugao gola domaćih.

Izjednačenje je usledilo u 86.minutu posle greške odbrane gostiju, Slaviša Stepančević je odlično proigrao Mladena Đurića, koji se ubacio u prazan prostor i sa desetak metara niskom loptom pogodio desni donji ugao.

M. Mitrović

Jadran (F) - Iskra 0:0

FEKETIĆ: Stadion Jadrana, gledalaca:250, sudija: M. Nešić (Subotica), žuti kartoni: Radulović, Matković, Borilović, Nemanja Mudrinski, Stojanović, Nikola Mudrinski (Jadran), a Rodić, Stalević(Iskra).

JADRAN (F): Milanović, Stanišić, Nikola Mudrinski, Nemanja Mudrinski, Stojanović, Balać, Radulović , Martinović (Borilović), Čurkoli, Zmukić, Matković (Čeke).

ISKRA (K):  Kalinić, Drljača, Ivan, Plješevac, Đaković, Rodić , Malacko, Janković (Stalević), Gubaš, Serdar, Gagović.

U 17. minutu iskusni prvotimac Iskre Marjan Malacko nije realizovao najstrožu kaznu, pogodio je stativu.

Pre i posle toga Kucurani stvorili su, još, pet zicera, ali mladi i perspektivni čuvar mreže Feketićana Luka Milanović, na volšeban način, ostao je nesavladan i poneo je epitet junaka susreta.

Đ. Štrbac

Radnički (B) - Napredak 2:1 (2:1)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 100, sudija: Đeranović (Lovćenac), strelci: Kekezović u 21. (iz penala) i Kovač u 44. za Radnički, a Ilić u 10. minutu za Napredak. Žuti kartoni: Šoper (Radnički), Radujković (Napredak).

RADNIČKI: Ivanišević 8, Korponajić 7, Lebović 7, Marinković 7, Janjić 7 (Pešić 6), Šoper 7, Lukić 7 (D. Babić 6), Kovač 7, Kekezović 7, S. Babić 7, Lazić 7.

NAPREDAK: Kozarski 6, Kihut 6, Ilić 7 (Šućov 6), Mrđan 7, Golub 6, Kovačev 6, Radujković 7, Jovanović 7, Neda 6, Ćirić 7, Laušev 6 (Dražić 6).  Gosti su poveli već u 10. minutu preko Ilića iz brze akcije. U 21. minutu dosuđen je penal za domaće, a siguran realizator bio je Dejan Kekezović. Minut pre kraja prvog poluvremena posle lepog prodora Lazića Kovač je postigao pogodak.

U drugom delu bilo je dosta prilika, ali se rezultat nije menjao.

S. Stojiljković

Jadran - Iskr 0:0, Radnički - Napredak 2:1, Proleter (RS) - Sutjeska 1:0, Obilić - Senta 1:1, Preporod - Proleter (NJ) 1:1, Vinogradar - Sloga 0:0, Đurđin - Vojvodina 0:3, Njegoš - Panonija 5:2.