25.09.2018. 13:39 13:44
Извор: Козарчани надиграли Кикинђане Фото: Дневник.рс

Јединство (НБ) – Раднички (С) 2:0 (1:0)
На прву прилику чекало се 20 минута, када је Перуничића, погодио пречку.

Домаћи су на одмор отишли задовољнији, пошто је у 44. минуту, после брзе акције, Никола Перуничић савладао Чанка.

У наставку су гости из Сутјеске имали 15 минута теренску инцијативу, али без праве прилика за гол. Завршница је припала домаћим фудбалерима, коју су пропустили прилику да убедљивије савладају водећи тим Истока. После серије промашаја домаћих, све дилеме разрешио је најбољи појединац сусрета Александар Марчић, када је после идеалне асистенције Стефана Кораћа, главом поставио коначан резултат. На крају треба похвалити управу Новобечејаца, која је сав приход са ове утакмице, донирала за лечење осмогодишњег Павла Влашкалина.

Ст. Давидовић

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца 300. Судија: Рунић (Житиште). Стрелци: Перуничић у 44, Мрчић у 76. минуту. Жути картони: Перуничић, Лалић, Ћулум, Кораћ (Јединство), Томин, Чанак,  Кукољ, Милошевић, Зоретић, Росић(Раднички).

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 7-, Петров 8, М. Матић 7, Перуничић 8, Бабић 7 (Лалић 7) Н. Пецарски 8, Дражић 7 (Месарошки 7), Дрљача 9, Марчић 9, Ћулум 8 (Еремић -) Кораћ 9

РАДНИЧКИ (С): Чанак 7, Унгур 6 (Ераковић 7), Кукољ 7, Огњеновић 7, Живојиновић 6 (Козић -), Стојаковић 6, Зоретић 6, Томин 7, Радуловић 6 ( Росић 7), Милош 7, Милошевић 7 На прву прилику чекало се 20 минута, када је Перуничића, погодио пречку. Домаћи су на одмор отишли задовољнији, пошто је у 44. минуту, после брзе акције, Никола Перуничић савладао Чанка.

Младост (О) – Раднички (К) 2:1 (1:1)

У 15 минуту пенал није искористио Гиговић, голман Алавања је одбранио ударац.  Гости су повели голом Дивнића, да би шест минута касније Пештерац из слободног ударца погодио мрежу Ковинаца. У другом полувремену својим другим голом  Пештерац донео је победу домаћину.

Б. Стојковски

ОМОЉИЦА: Игралиште Младости, гледалаца: 250. Судија:  Бабин (Зрењанин). Стрелци: Пештерац у 44. и 63. за Младост, а Дивнић у 38. минуту за Раднички.

МЛАДОСТ: Лапић  7, Николић 7, Антић 6,5. Јаковљевић 7, Гиговић 7, Ђукановић 7, Пештерац 7,5, Вукајловић 6,5, Додић 7, Каранфиловски 7,5, Терзић 6,5.

РАДНИЧКИ: Алавања 7,5,  Живић 6,5, Дивнић 7, Маринковић 7,  Раденковић 7, Дробњак 6,5, Ђорђевић 6,5, Симић 7, Игњатовић 7, Делиблачанин 7, Костић 7.

Будућност - Војводина (П) 0:1 (0:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 200, судија: Милосављевић (Ковин). Стрелац: Влаучин у 38. минуту.

БУДУЋНОСТ: Марић 7, Топић 6, Манојловић 7, Аранитовић 7, Вукоје 6, Стојковић 6 (Салма), Јовандић 7, Кораћ 6, Богић 6 (Радин 7), Стојчић 6 (Прпа 7), Војводић 6.

ВОЈВОДИНА 1928: Магда 8, Јешић 7, Станојевић 7, О. Кнежевић 7, Нинић 7 (Шенић), Малбашић 7, Живанов 6, Влаучин 7 (М. Кнежевић), Ранков 6 (Минић), Богдановић 7, Џајски 7.

Једини погодак у овом мечу, јер су Црњани имали неколико прилика, постигао је Влаучин у 38. минуту, када је избио сам испред голмана Марића и био успешан.

М. С.

Кикинда - Слобода (НК) 1:4 (1:2)

Гости су заслужено победили екипу са Градског стадиона, а велика заслуга за то припада младом  Николи Галићу који је постигао три поготка. Гости из Нових Козараца су повели преко Галића, да би три минута пре краја првог дела најискуснији у екипи домаћина Радован Илић поравнао резултат. И када се очекивало да ће се са истим отићи на одмор Никола Галић направио је слалом од половине игралишта и рутински поново „матирао” домаћег голмана Илију Хајровића.

М. Секулић

КИКИНДА: Градски стадион, гледалаца 500, судија: Грујић (Врбас), стрелци: Илић у 42. за Кикинду, а Галић у 22. 45. и 67. и Дакић у 78. минуту за Слободу.  Жути картони: Кењало (Кикинда), Дакић (Слобода).

КИКИНДА: Хајровић 6, Спахић 6, Кнежевић 5 (Важић 5), Бугарски 5, Утржен 6, Илић 7, Киурски 5, Кресоја 5, Красин 5, Црномаркоивћ 6, Кењало 6, Грујић 5 (Радак 6).

СЛОБОДА: Ковач 7, Радивојац 7, Штевин 7, О. Ћулибрк 8, Јовандић 7, С. Ћулибрк 8, Галић 9 (Попов), Цвијановић 8 (Ћосић), Дакић 8 (Мајкић), Коцкар 7, Ђ. Поповић 7.

Бегеј – Јединство (БК) 3:3 (2:0)

Општинскми фудбалски дерби покварио је  судија Јоцић својим катастофалним грешкама. Фудбалери Бегеја су заслужено повели са 2:0 у првом полувремену најпре поготком младог Николића у 20.минуту када је прихватио центаршут Новака, а потом је Новак “украо” лопту.

У другом делу гости су кренули офанзивније, али је одбрана Бегеја издржала те нападе да би судија дозволио да гости преко М. Бабића постигну погодак после очигледног прекршаја над голманом Тривуновићем и врати их у живот. Јоцић је после тога делио картоне као конфете, а онда је у 86. минуту досудио непостојећи казнени ударац за домаће и потом продужио меч док гости нису изједначили.

Д. Милићев

ЖИТИШТЕ: Игралиште Младости, гледалаца 300. Судија : Јоцић (Книћанин). Стрелци: Николић у 20. Новак у 28. и Samaryić (из пенала) у 86. за Бегеј, а М. Бабић у 52.Радишић у 59.и Бицок у 94. минуту за Јединство (БК). Жути картони: С. Умићевић, Грбић, Тривуновић, Ј. Мијатовић и О.Умићевић (Бегеј), а В. Бабић, Радишић . Црвени картони: Смаилагић  у 90.(Бегеј) и В. Бабић у 90.(Јединство).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 8, Ј. Мијатовић 8, Кулић 7 (од 60. О. Умићевић 6), Новак 8, Грбић 7, С. Умићевић 7, Прошић 7, Николић 7 (од 90.Свјетлица) и Смаилагић 7.

ЈЕДИНСТВО: Томић 7, Бицок 7, Радишић 7, Живанов 7, Ђорић 6 (од 46. М. Бабић) 7), Зекановић 7, Шаренац 7, Ђокић 7, В. Бабић 6, Панић 6 и Ановић 6.

Крајина - БАК 2:1 (1:1)

Фудбалери домаће Крајине забележили су и трећу победу. Заслуга за ову победу припада стрелцу Стојану Стојићу који је постигао два ефектна гола. Први је постигао у 17. минуту, када му је Цаврић идеално набацио лопту, а онда је исту пребацио преко истрчалог голмана Илкића. Домаћини нису искористили прилику да постигну погодак од неколико минута што су гости из Беле Цркве успели и преко Костића у 38. минута изједначили. Десет минута пре краја у листу стрелаца се уписао и Слободан Стојић и тако домаћину обезбедио три велика бода.

М. С.

КРАЈИШНИК: Стадион Крајине, гледалаца 200, судија: Милошевић (Банатски Брестовац). Стрелци: Стојић у 17. и 79. за Крајину, а Костић у 38. минуту за БАК.

КРАЈИНА: Родић 7, Ференци 7, Јухас 7 (Бероња), Ковачевић 8, Вучковић 7, Цаврић 8, Стојић 8, Иванчевић 7, Вукоје 7, Мирчетић 7 (Косановић 7), Алексић 8.

БАК: Илкић 7, Петковић 7, Југа 7, Тимотијевић 7 (Митревски 7), Бобић 7, Миљковић 6 (Марела), Костић 7, Јовановић 6 (Шицер), Анђелић 8.

Козара - ЖАК 1:1 (0:1)

У првих 45 минута гости из Кикинде определили су се на одбрану свог гола.  Ипак, на истеку 45. минута било је 1:0 за Козару. Стрелац је био Невен Ђаковић.   У 53. минуту Дејан Рељић је из слободног ударца са 30 метара погодио пречку голмана гостију. У 66. минуту хладан туш за домаће. Судија је после једног  дуела показао на белу тачку. Протествовали су домаћини, међутим судија је остао при својој одлуци. Сигуран реализатор најстроже казне био је први стрелац железничара Борис Ћирић.

М. Секулић

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 300, судија: Попов (Зрењанин). Стрелци: Н. Ђаковић у 45. за Козару, а Б. Ћирић у 66. минуту (из пенала) за ЖАК. Жути картони: Т. Бјелановић, Рељић, Атлагић и М. Бунић (Козара), а Ми. Зечевић, Пашић, Иг. Фучак (ЖАК). Црвени картон: Мисић у 86. минуту (Козара).

КОЗАРА: Атлагић, Д. Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 6, Рељић 7, Б. Бунић 7, Чекић 7, Зељковић 6, Мисић 6, Петровић 7 (Чуданов), Н. Ђаковић 7.

ЖАК: Гајинов 7, Ми. Зечевић 7, Јанков 7, Пашић 6 (Перишић 6), Вокић 7, Б. Ћирић 7 (Фејеш), М. Зечевић 7, Радловић 7, В. Китановић 7, Ратко 6 (Симин), И. Фучак 6.

Крајина - БАК 2:1, Слога - Пролтер 2:0, Козара - ЖАК 1:1, Јединство (НБ) - Раднички (С) 2:0, Бегеј - Јединство (БК) 3:3, Будућност - Војводина 0:1, Кикинда - Слобода 1:4, Младост (О) - Раднички (К) 2:1.