25.09.2018. 13:39 13:44
Izvor: Kozarčani nadigrali Kikinđane Foto: Dnevnik.rs

Jedinstvo (NB) – Radnički (S) 2:0 (1:0)
Na prvu priliku čekalo se 20 minuta, kada je Peruničića, pogodio prečku.

Domaći su na odmor otišli zadovoljniji, pošto je u 44. minutu, posle brze akcije, Nikola Peruničić savladao Čanka.

U nastavku su gosti iz Sutjeske imali 15 minuta terensku incijativu, ali bez prave prilika za gol. Završnica je pripala domaćim fudbalerima, koju su propustili priliku da ubedljivije savladaju vodeći tim Istoka. Posle serije promašaja domaćih, sve dileme razrešio je najbolji pojedinac susreta Aleksandar Marčić, kada je posle idealne asistencije Stefana Koraća, glavom postavio konačan rezultat. Na kraju treba pohvaliti upravu Novobečejaca, koja je sav prihod sa ove utakmice, donirala za lečenje osmogodišnjeg Pavla Vlaškalina.

St. Davidović

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca 300. Sudija: Runić (Žitište). Strelci: Peruničić u 44, Mrčić u 76. minutu. Žuti kartoni: Peruničić, Lalić, Ćulum, Korać (Jedinstvo), Tomin, Čanak,  Kukolj, Milošević, Zoretić, Rosić(Radnički).

JEDINSTVO (NB): Veskov 7-, Petrov 8, M. Matić 7, Peruničić 8, Babić 7 (Lalić 7) N. Pecarski 8, Dražić 7 (Mesaroški 7), Drljača 9, Marčić 9, Ćulum 8 (Eremić -) Korać 9

RADNIČKI (S): Čanak 7, Ungur 6 (Eraković 7), Kukolj 7, Ognjenović 7, Živojinović 6 (Kozić -), Stojaković 6, Zoretić 6, Tomin 7, Radulović 6 ( Rosić 7), Miloš 7, Milošević 7 Na prvu priliku čekalo se 20 minuta, kada je Peruničića, pogodio prečku. Domaći su na odmor otišli zadovoljniji, pošto je u 44. minutu, posle brze akcije, Nikola Peruničić savladao Čanka.

Mladost (O) – Radnički (K) 2:1 (1:1)

U 15 minutu penal nije iskoristio Gigović, golman Alavanja je odbranio udarac.  Gosti su poveli golom Divnića, da bi šest minuta kasnije Pešterac iz slobodnog udarca pogodio mrežu Kovinaca. U drugom poluvremenu svojim drugim golom  Pešterac doneo je pobedu domaćinu.

B. Stojkovski

OMOLJICA: Igralište Mladosti, gledalaca: 250. Sudija:  Babin (Zrenjanin). Strelci: Pešterac u 44. i 63. za Mladost, a Divnić u 38. minutu za Radnički.

MLADOST: Lapić  7, Nikolić 7, Antić 6,5. Jakovljević 7, Gigović 7, Đukanović 7, Pešterac 7,5, Vukajlović 6,5, Dodić 7, Karanfilovski 7,5, Terzić 6,5.

RADNIČKI: Alavanja 7,5,  Živić 6,5, Divnić 7, Marinković 7,  Radenković 7, Drobnjak 6,5, Đorđević 6,5, Simić 7, Ignjatović 7, Deliblačanin 7, Kostić 7.

Budućnost - Vojvodina (P) 0:1 (0:1)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca 200, sudija: Milosavljević (Kovin). Strelac: Vlaučin u 38. minutu.

BUDUĆNOST: Marić 7, Topić 6, Manojlović 7, Aranitović 7, Vukoje 6, Stojković 6 (Salma), Jovandić 7, Korać 6, Bogić 6 (Radin 7), Stojčić 6 (Prpa 7), Vojvodić 6.

VOJVODINA 1928: Magda 8, Ješić 7, Stanojević 7, O. Knežević 7, Ninić 7 (Šenić), Malbašić 7, Živanov 6, Vlaučin 7 (M. Knežević), Rankov 6 (Minić), Bogdanović 7, Džajski 7.

Jedini pogodak u ovom meču, jer su Crnjani imali nekoliko prilika, postigao je Vlaučin u 38. minutu, kada je izbio sam ispred golmana Marića i bio uspešan.

M. S.

Kikinda - Sloboda (NK) 1:4 (1:2)

Gosti su zasluženo pobedili ekipu sa Gradskog stadiona, a velika zasluga za to pripada mladom  Nikoli Galiću koji je postigao tri pogotka. Gosti iz Novih Kozaraca su poveli preko Galića, da bi tri minuta pre kraja prvog dela najiskusniji u ekipi domaćina Radovan Ilić poravnao rezultat. I kada se očekivalo da će se sa istim otići na odmor Nikola Galić napravio je slalom od polovine igrališta i rutinski ponovo „matirao” domaćeg golmana Iliju Hajrovića.

M. Sekulić

KIKINDA: Gradski stadion, gledalaca 500, sudija: Grujić (Vrbas), strelci: Ilić u 42. za Kikindu, a Galić u 22. 45. i 67. i Dakić u 78. minutu za Slobodu.  Žuti kartoni: Kenjalo (Kikinda), Dakić (Sloboda).

KIKINDA: Hajrović 6, Spahić 6, Knežević 5 (Važić 5), Bugarski 5, Utržen 6, Ilić 7, Kiurski 5, Kresoja 5, Krasin 5, Crnomarkoivć 6, Kenjalo 6, Grujić 5 (Radak 6).

SLOBODA: Kovač 7, Radivojac 7, Števin 7, O. Ćulibrk 8, Jovandić 7, S. Ćulibrk 8, Galić 9 (Popov), Cvijanović 8 (Ćosić), Dakić 8 (Majkić), Kockar 7, Đ. Popović 7.

Begej – Jedinstvo (BK) 3:3 (2:0)

Opštinskmi fudbalski derbi pokvario je  sudija Jocić svojim katastofalnim greškama. Fudbaleri Begeja su zasluženo poveli sa 2:0 u prvom poluvremenu najpre pogotkom mladog Nikolića u 20.minutu kada je prihvatio centaršut Novaka, a potom je Novak “ukrao” loptu.

U drugom delu gosti su krenuli ofanzivnije, ali je odbrana Begeja izdržala te napade da bi sudija dozvolio da gosti preko M. Babića postignu pogodak posle očiglednog prekršaja nad golmanom Trivunovićem i vrati ih u život. Jocić je posle toga delio kartone kao konfete, a onda je u 86. minutu dosudio nepostojeći kazneni udarac za domaće i potom produžio meč dok gosti nisu izjednačili.

D. Milićev

ŽITIŠTE: Igralište Mladosti, gledalaca 300. Sudija : Jocić (Knićanin). Strelci: Nikolić u 20. Novak u 28. i Samaryić (iz penala) u 86. za Begej, a M. Babić u 52.Radišić u 59.i Bicok u 94. minutu za Jedinstvo (BK). Žuti kartoni: S. Umićević, Grbić, Trivunović, J. Mijatović i O.Umićević (Begej), a V. Babić, Radišić . Crveni kartoni: Smailagić  u 90.(Begej) i V. Babić u 90.(Jedinstvo).

BEGEJ: Trivunović 7, D. Mijatović 8, J. Mijatović 8, Kulić 7 (od 60. O. Umićević 6), Novak 8, Grbić 7, S. Umićević 7, Prošić 7, Nikolić 7 (od 90.Svjetlica) i Smailagić 7.

JEDINSTVO: Tomić 7, Bicok 7, Radišić 7, Živanov 7, Đorić 6 (od 46. M. Babić) 7), Zekanović 7, Šarenac 7, Đokić 7, V. Babić 6, Panić 6 i Anović 6.

Krajina - BAK 2:1 (1:1)

Fudbaleri domaće Krajine zabeležili su i treću pobedu. Zasluga za ovu pobedu pripada strelcu Stojanu Stojiću koji je postigao dva efektna gola. Prvi je postigao u 17. minutu, kada mu je Cavrić idealno nabacio loptu, a onda je istu prebacio preko istrčalog golmana Ilkića. Domaćini nisu iskoristili priliku da postignu pogodak od nekoliko minuta što su gosti iz Bele Crkve uspeli i preko Kostića u 38. minuta izjednačili. Deset minuta pre kraja u listu strelaca se upisao i Slobodan Stojić i tako domaćinu obezbedio tri velika boda.

M. S.

KRAJIŠNIK: Stadion Krajine, gledalaca 200, sudija: Milošević (Banatski Brestovac). Strelci: Stojić u 17. i 79. za Krajinu, a Kostić u 38. minutu za BAK.

KRAJINA: Rodić 7, Ferenci 7, Juhas 7 (Beronja), Kovačević 8, Vučković 7, Cavrić 8, Stojić 8, Ivančević 7, Vukoje 7, Mirčetić 7 (Kosanović 7), Aleksić 8.

BAK: Ilkić 7, Petković 7, Juga 7, Timotijević 7 (Mitrevski 7), Bobić 7, Miljković 6 (Marela), Kostić 7, Jovanović 6 (Šicer), Anđelić 8.

Kozara - ŽAK 1:1 (0:1)

U prvih 45 minuta gosti iz Kikinde opredelili su se na odbranu svog gola.  Ipak, na isteku 45. minuta bilo je 1:0 za Kozaru. Strelac je bio Neven Đaković.   U 53. minutu Dejan Reljić je iz slobodnog udarca sa 30 metara pogodio prečku golmana gostiju. U 66. minutu hladan tuš za domaće. Sudija je posle jednog  duela pokazao na belu tačku. Protestvovali su domaćini, međutim sudija je ostao pri svojoj odluci. Siguran realizator najstrože kazne bio je prvi strelac železničara Boris Ćirić.

M. Sekulić

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 300, sudija: Popov (Zrenjanin). Strelci: N. Đaković u 45. za Kozaru, a B. Ćirić u 66. minutu (iz penala) za ŽAK. Žuti kartoni: T. Bjelanović, Reljić, Atlagić i M. Bunić (Kozara), a Mi. Zečević, Pašić, Ig. Fučak (ŽAK). Crveni karton: Misić u 86. minutu (Kozara).

KOZARA: Atlagić, D. Knežević 7, T. Bjelanović 7, M. Bunić 6, Reljić 7, B. Bunić 7, Čekić 7, Zeljković 6, Misić 6, Petrović 7 (Čudanov), N. Đaković 7.

ŽAK: Gajinov 7, Mi. Zečević 7, Jankov 7, Pašić 6 (Perišić 6), Vokić 7, B. Ćirić 7 (Feješ), M. Zečević 7, Radlović 7, V. Kitanović 7, Ratko 6 (Simin), I. Fučak 6.

Krajina - BAK 2:1, Sloga - Prolter 2:0, Kozara - ŽAK 1:1, Jedinstvo (NB) - Radnički (S) 2:0, Begej - Jedinstvo (BK) 3:3, Budućnost - Vojvodina 0:1, Kikinda - Sloboda 1:4, Mladost (O) - Radnički (K) 2:1.