„Направи искорак“ у некадашњем Ратничком дому
БЕОГРАД: На реновираној кровној тераси београдског Дома Војске премијерно су приказани спотови у оквиру промоције добровољног служења војног рока „Направи искорак“.
После више од две деценије, тераса Дома Војске Србије, некада реномирани и међу Београђанима веома популарни „биоскоп под ведрим небом“, поново је синоћ отворена за јавност, а тим поводом, програм обогатили су и филмови у црно белој техници Војнофилмског центра „Застава филм“.
Пројекцијама су, како је саопштено, присуствовали државни секретар у Министарству одбране Александар Живковић и помоћник министра одбране за материјалне ресурсе Ненад Милорадовић, представници Министарства, Војске Србије и редовни посетиоци културних догађања у београдском Дому Војске.
Истичући значај медијске промоције добровољног служења војног рока, Живковић је поздравио окупљене у име министра одбране Александра Вулина, наглашавајући да се у спотовима „Направи искорак“ виде предности и вредности које стичу млади људи када дођу у Војску Србије.
После три месеца индивидуалне специјалистичке обуке они се упућују у јединице у којима савлађују више нивое обуке и извршавају задатке у склопу својих јединица. Може се рећи да то представља и одређену врсту социјализације младих људи, који кроз колективни дух и заједничке вредности искаљују своју личност и учвршћују је, рекао је он.
Овом медијском кампањом позивамо младе људе да се пријаве за добровољно служење војног рока с оружјем и тако савладају нове изазове у стварњу безбедније и боље Србије, нагласио је Живковић.
Начелник Управе за односе са јавношћу Министарства одбране капетан бојног брода Петар Бошковић истакао је да је у реновирање Дома Војске од приземља до крова - његових галерија и депоа у коме је похрањено скоро 2.000 вредних и уникатних слика, просторија у којима је смештен Уметнички ансамбл „Станислав Бинички“, па и некада веома омиљене кровне терасе и зидног сата израђеног 1936, последњих десетак година уложено више од 40 милиона динара.
Ова зграда, некадашњи Ратнички дом, остављена нам је у аманет од наших предака, славних ратника из Првог и Другог светског рата и у њој је и 1999. године, за време бомбардовања Србије био један од највећих Медија центара у којима су новинари из земље и света најбрже сазнавали чињенице о последицама агресије, казао је он.
Као омаж некадашњем биоскопу на отвореном, приказани су филмови Војнофилмског центра „Застава филм“ у црно белој техници „Хигијенске навике војника“ и „Маскирање“, а госте су забављали чланови Камерног оркестра Уметничког ансамбла Министарства одбране „Станислав Бинички“.