117.0199
107.9121

Фортуна освојила турнир у малом фудбалу у Бечеју

31.07.2018. 10:30 10:32

Екипу Фортуну погурала је срећа да освоји прво место на традиционалном летњем турниру у малом фудбалу у Бечеју.

Финале је изборила тек после бољег извођења пенала, а онда је у утакмици за прво место савладала Кафе Монтевидео ЛТ резултатом 2:0, головима Марка Џоговића минут пре завршетка првог полувремена и Веселина Губеринића у последњем минуту утакмице. Треће место припало је екипи Агромаус из Надаља, која је победила екипу Чајкини асови Аутосервис Кудрић са 4:2.

Капитенима из три најуспешније екипе пехаре је уручио члан Општинског већа задужен за омладину и спорт Никола Џигурски, као и коверте с новчаним износима: победник је освојио 120.000 динара, другопласирана екипа 50.000, а трећепласирана 30.000 динара. Организатор је даривао и најуспешније појединце. За најбољег играча изабран је Веселин Губеринић из победничке екипе, који је уз пехар добио новчану награду у износу 3.000 динара. Најефикаснији играч са пет голова у завршници Радован Јовановић из екипе Агромаус награђен је уз пехар фудбалском лоптом, а за најсигурнијег голмана проглашен је Сава Вадаски из екипе Кафе Монтевидео ЛТ, коме су припали пехар и ваучер за куповину спортске опреме у НС Спорт.

У утакмици за треће место Агромаус је после 20 минута, головима Радована Јовановића (три) и Метиа Цурколиа, водио са 4:0. У наставку су Борис Бечановић и Ненад Кудрић постигли голове за екипу Чајкини асови Аутосервис Кудрић, али је то било мало да се нађу у групи награђених.

Пре финала одиграна је ревијална утакмице пионирских састава ОФК Бечеј 1918, чији је тренер Лазар Дабижљевић, и Јединства из Бачког Петровог Села, које води Тибор Ерег. Нешто старији и физички јачи Бечејци су победили са 8:0, а голове су постигли Матеја Пркосовачки (4), Марко Бижичић, Никола Братић, Марко Лукић и Огњен Стојков по један

Финале није обиловало превише лепим потезима, али није било незанимљиво. Напротив. Нешто снажнији играчи Фортуне су чврстом игром, што сведочи 7:3 у нагомилавању прекршаја, успели да сачувају своју мрежу. Играчи Монтевидеа, пак, сматрају да су оштећени за један прекршај, који би им у завршници утакмице донео казнени ударац са 10 метара и могућност да изједначе резултат на 1:1, али то иде на душу судијама, који нису били довољно уигран тандем и заиста је  остала дилема да ли је досуђен или не један прекршај. Било како било, Фортуна је тријумфовала и аплаузом сасвим солидно попуњених трибина, у дворишту ДТВ Партизан, испраћена је са терена. Клубу малог фудбала Бечеј 2003 и покровитељу општини Бечеј све похвале за организацију турнира који је окупио 16 екипа из Бечеја и ближе околине.

Текст и фото: В. Јанков