Fortuna osvojila turnir u malom fudbalu u Bečeju

31.07.2018. 10:30 10:32

Ekipu Fortunu pogurala je sreća da osvoji prvo mesto na tradicionalnom letnjem turniru u malom fudbalu u Bečeju.

Finale je izborila tek posle boljeg izvođenja penala, a onda je u utakmici za prvo mesto savladala Kafe Montevideo LT rezultatom 2:0, golovima Marka Džogovića minut pre završetka prvog poluvremena i Veselina Guberinića u poslednjem minutu utakmice. Treće mesto pripalo je ekipi Agromaus iz Nadalja, koja je pobedila ekipu Čajkini asovi Autoservis Kudrić sa 4:2.

Kapitenima iz tri najuspešnije ekipe pehare je uručio član Opštinskog veća zadužen za omladinu i sport Nikola Džigurski, kao i koverte s novčanim iznosima: pobednik je osvojio 120.000 dinara, drugoplasirana ekipa 50.000, a trećeplasirana 30.000 dinara. Organizator je darivao i najuspešnije pojedince. Za najboljeg igrača izabran je Veselin Guberinić iz pobedničke ekipe, koji je uz pehar dobio novčanu nagradu u iznosu 3.000 dinara. Najefikasniji igrač sa pet golova u završnici Radovan Jovanović iz ekipe Agromaus nagrađen je uz pehar fudbalskom loptom, a za najsigurnijeg golmana proglašen je Sava Vadaski iz ekipe Kafe Montevideo LT, kome su pripali pehar i vaučer za kupovinu sportske opreme u NS Sport.

U utakmici za treće mesto Agromaus je posle 20 minuta, golovima Radovana Jovanovića (tri) i Metia Curkolia, vodio sa 4:0. U nastavku su Boris Bečanović i Nenad Kudrić postigli golove za ekipu Čajkini asovi Autoservis Kudrić, ali je to bilo malo da se nađu u grupi nagrađenih.

Pre finala odigrana je revijalna utakmice pionirskih sastava OFK Bečej 1918, čiji je trener Lazar Dabižljević, i Jedinstva iz Bačkog Petrovog Sela, koje vodi Tibor Ereg. Nešto stariji i fizički jači Bečejci su pobedili sa 8:0, a golove su postigli Mateja Prkosovački (4), Marko Bižičić, Nikola Bratić, Marko Lukić i Ognjen Stojkov po jedan

Finale nije obilovalo previše lepim potezima, ali nije bilo nezanimljivo. Naprotiv. Nešto snažniji igrači Fortune su čvrstom igrom, što svedoči 7:3 u nagomilavanju prekršaja, uspeli da sačuvaju svoju mrežu. Igrači Montevidea, pak, smatraju da su oštećeni za jedan prekršaj, koji bi im u završnici utakmice doneo kazneni udarac sa 10 metara i mogućnost da izjednače rezultat na 1:1, ali to ide na dušu sudijama, koji nisu bili dovoljno uigran tandem i zaista je  ostala dilema da li je dosuđen ili ne jedan prekršaj. Bilo kako bilo, Fortuna je trijumfovala i aplauzom sasvim solidno popunjenih tribina, u dvorištu DTV Partizan, ispraćena je sa terena. Klubu malog fudbala Bečej 2003 i pokrovitelju opštini Bečej sve pohvale za organizaciju turnira koji je okupio 16 ekipa iz Bečeja i bliže okoline.

Tekst i foto: V. Jankov