117.0955
104.8397

„Квартер” без грешке у вожњи запрега

25.05.2018. 12:13 12:21

ЗРЕЊАНИН: Протеклог викенда, у оквиру 85. Међународног пољопривредног сајма у Новом Саду, отворена је сезона такмичења у дисциплини коњичког спорта - вожњи запрега.

Боје зрењанинског Коњичког клуба „Квартер” бранили су сениори Драган Трњаков, Александар Вукоје и Љубомир Трњаков, као и јуниорке Милица Петров и Александра Трњаков. Како су успешно завршили сезону 2017. године, окитивши се титулама првака и освојивши друго место у конкуренцији коњичких клубова, тако су успешно започели и ову сезону.

У Купу 85. Међународног пољопривредног сајма, у категорији двопрега, узрасне категорије сениори возачи, победу је однео такмичар „Квартера”, Стапарац Драган Трњаков, возивши грла Wera & Цонверсано Wera, а завршивши вожњу у укупном времену (92,95). Драган је победничком двопрегу додао грла 9 Вилу II и 6 Вилу III и у такмичарској категорији четворопрега поново славио, и то тако што је једини возио без грешке у паркуру, а у оптималном времену 130,85, док су на месту сувозача били Љубомир и Александра Трњаков. На тај начин је актуелни првак АП Војводине у вожњи четворопрега наставио низ успеха и у овој сезони.

Куп 85. Међународног пољопривредног сајма у конкуренцији јуниора, такмичарске категорије двопрег, донео је велику борбу и неизвесност до самог краја. Сво троје такмичара возило је без грешке у паркуру и у оптималном времену, а најбржа и најпрецизнија била је чланица „Квартера”, Кикинђанка Милица Петров, док је на месту сувозача био Никола Живанчевић. Јуниорка KK „Квартер”, млада дама из Стапара Александра Трњаков, такође је возила паркур без грешке, с временом довољним за треће место. На месту сувозача био јој је Драган Трњаков.

На тај начин су чланови зрењанинског Коњичког клуба „Квартер” златним одличјима отворили сезону такмичења 2018. године и, верујемо, најавили још једну сјајну и успешну сезону у дисциплини коњичког спорта - вожњи запрега. А већ наредно такмичење очекује их 9. и 10. јуна на Келебији, и то прво коло Отвореног првенства Србије.