„Kvarter” bez greške u vožnji zaprega

25.05.2018. 12:13 12:21

ZRENJANIN: Proteklog vikenda, u okviru 85. Međunarodnog poljoprivrednog sajma u Novom Sadu, otvorena je sezona takmičenja u disciplini konjičkog sporta - vožnji zaprega.

Boje zrenjaninskog Konjičkog kluba „Kvarter” branili su seniori Dragan Trnjakov, Aleksandar Vukoje i Ljubomir Trnjakov, kao i juniorke Milica Petrov i Aleksandra Trnjakov. Kako su uspešno završili sezonu 2017. godine, okitivši se titulama prvaka i osvojivši drugo mesto u konkurenciji konjičkih klubova, tako su uspešno započeli i ovu sezonu.

U Kupu 85. Međunarodnog poljoprivrednog sajma, u kategoriji dvoprega, uzrasne kategorije seniori vozači, pobedu je odneo takmičar „Kvartera”, Staparac Dragan Trnjakov, vozivši grla Wera & Conversano Wera, a završivši vožnju u ukupnom vremenu (92,95). Dragan je pobedničkom dvopregu dodao grla 9 Vilu II i 6 Vilu III i u takmičarskoj kategoriji četvoroprega ponovo slavio, i to tako što je jedini vozio bez greške u parkuru, a u optimalnom vremenu 130,85, dok su na mestu suvozača bili Ljubomir i Aleksandra Trnjakov. Na taj način je aktuelni prvak AP Vojvodine u vožnji četvoroprega nastavio niz uspeha i u ovoj sezoni.

Kup 85. Međunarodnog poljoprivrednog sajma u konkurenciji juniora, takmičarske kategorije dvopreg, doneo je veliku borbu i neizvesnost do samog kraja. Svo troje takmičara vozilo je bez greške u parkuru i u optimalnom vremenu, a najbrža i najpreciznija bila je članica „Kvartera”, Kikinđanka Milica Petrov, dok je na mestu suvozača bio Nikola Živančević. Juniorka KK „Kvarter”, mlada dama iz Stapara Aleksandra Trnjakov, takođe je vozila parkur bez greške, s vremenom dovoljnim za treće mesto. Na mestu suvozača bio joj je Dragan Trnjakov.

Na taj način su članovi zrenjaninskog Konjičkog kluba „Kvarter” zlatnim odličjima otvorili sezonu takmičenja 2018. godine i, verujemo, najavili još jednu sjajnu i uspešnu sezonu u disciplini konjičkog sporta - vožnji zaprega. A već naredno takmičenje očekuje ih 9. i 10. juna na Kelebiji, i to prvo kolo Otvorenog prvenstva Srbije.