108.4794

Војвођанска лига – север: Преокрет у наставку

22.05.2018. 11:52 11:55

​​​​​​​БСК - Младост (БП) 2:3 (2:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Стадион БСК-а, гледалаца 150, судија: Рауковић (Суботица), стрелци: Агбаба у 29. Тимар у 36. за БСК, а Драгин у 54. Јакуш у 58. и Кања у 70. минуту за Младост. Жути картони: Ранчић (БСК).

БСК: Дражић 6, Станић 7, Божић 6, Живкуцин 6, Милановић 7, Медић 6 (Ћујић), Агбаба 7, Тимар 7, Ранчић 6, Бојић 7, Савић 6.

МЛАДОСТ: Лења 7, Бероња 6, Илић 8, Драгин 7, Кања 7, Павлис 6, Северињи 7, Валентик 7, Шпрох 6, Јакуш 7, Ђокић 7.

Домаћин је одиграо врло добро  и стекао сигурно вођство. У наставку гости су искористили велике грешке одбране домаћих и поравнали резултат. У 70. минуту гостујући везиста Кања постигао ретко леп гол и своме тиму донео победу.

Домаћи нападач Ранчић је трагичар сусрета јер је после тога промашио три идеалне прилике.

А. Чичић

Полет - Текстилац 2:3 (1:2)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца око 100, судија: Тешановић (Србобран), стрелци: М. Стошић у 11. и 52. за Полет, а Прелић у 15. Латиновић у 40. (из пенала), Божичић у 63. минуту за Текстилац. Жути картони: Анђелковић, М. Стошић, Малиновић, Цветковић (Полет), Прелић, Ђокић, Митровић, Костић, Илић (Текстилац).

ПОЛЕТ: Марковић 7, Анђелковић 7, Малиновић 6, Дорословац 7, С. Станковић 7, Ж. Станковић 6, А. Стошић 7 (Стојковић), Цветковић 7, Јововић 6, Богдановић 7 (Грубишић), М. Стошић 8.

ТЕКСТИЛАЦ: Крстић 7, Алексић 6, Гостовић 7, Бранковић 7, Илић 7 (Пиваров), Божичић 8 (Стевановић), Латиновић 7, Прелић 8, Ђокић 7 (Костић), Дивјак 7, Митровић 7.

Домаћин је одиграо нешто слабије и гости су то искористили. Великом борбеношћу казнили су одбрану домаћих, постигли три гола и однели бодове. Гостујући тандем Божичић-Прелић оставили одличан утисак. Прелић је постигао веома леп погодак шутем са 25 метара погодио је саме ракље голмана Марковића. Сусрет је протекао коректно.

А. Чичић

Полет (К) - Текстилац 2:3, Будућност (Г) - Таванкут 3:2, Младост (А) - Раднички (С) 1:0, Задругар - Тиса 2:1, Младост (Т) - Препород 4:2, БСК - Младост (БП) 2:3, Србобран - Слога (Ч) 4:0. Слободна је била Бачка (П).  1. Србобран       26     21     4        1      69:6  67

2. Тиса                  26     16     4      6      49:22        52

3. Младост (БП)   26     15     5      6      56:24        50

4. Слога (Ч)           26     10     7      9      49:40        37

5. Раднич. (С)       26     11     4      11     36:40        37

6. Текстилац         27     11     4      12     33:58        37

7. Полет (К)          26     9      7      10     39:37        34

8. БСК                   26     10     4      12     52:53        34

9. Задругар           26     8      8      10     43:57        32