Vojvođanska liga – sever: Preokret u nastavku

22.05.2018. 11:52 11:55

​​​​​​​BSK - Mladost (BP) 2:3 (2:0)

BAČKI BRESTOVAC: Stadion BSK-a, gledalaca 150, sudija: Rauković (Subotica), strelci: Agbaba u 29. Timar u 36. za BSK, a Dragin u 54. Jakuš u 58. i Kanja u 70. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Rančić (BSK).

BSK: Dražić 6, Stanić 7, Božić 6, Živkucin 6, Milanović 7, Medić 6 (Ćujić), Agbaba 7, Timar 7, Rančić 6, Bojić 7, Savić 6.

MLADOST: Lenja 7, Beronja 6, Ilić 8, Dragin 7, Kanja 7, Pavlis 6, Severinji 7, Valentik 7, Šproh 6, Jakuš 7, Đokić 7.

Domaćin je odigrao vrlo dobro  i stekao sigurno vođstvo. U nastavku gosti su iskoristili velike greške odbrane domaćih i poravnali rezultat. U 70. minutu gostujući vezista Kanja postigao retko lep gol i svome timu doneo pobedu.

Domaći napadač Rančić je tragičar susreta jer je posle toga promašio tri idealne prilike.

A. Čičić

Polet - Tekstilac 2:3 (1:2)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca oko 100, sudija: Tešanović (Srbobran), strelci: M. Stošić u 11. i 52. za Polet, a Prelić u 15. Latinović u 40. (iz penala), Božičić u 63. minutu za Tekstilac. Žuti kartoni: Anđelković, M. Stošić, Malinović, Cvetković (Polet), Prelić, Đokić, Mitrović, Kostić, Ilić (Tekstilac).

POLET: Marković 7, Anđelković 7, Malinović 6, Doroslovac 7, S. Stanković 7, Ž. Stanković 6, A. Stošić 7 (Stojković), Cvetković 7, Jovović 6, Bogdanović 7 (Grubišić), M. Stošić 8.

TEKSTILAC: Krstić 7, Aleksić 6, Gostović 7, Branković 7, Ilić 7 (Pivarov), Božičić 8 (Stevanović), Latinović 7, Prelić 8, Đokić 7 (Kostić), Divjak 7, Mitrović 7.

Domaćin je odigrao nešto slabije i gosti su to iskoristili. Velikom borbenošću kaznili su odbranu domaćih, postigli tri gola i odneli bodove. Gostujući tandem Božičić-Prelić ostavili odličan utisak. Prelić je postigao veoma lep pogodak šutem sa 25 metara pogodio je same raklje golmana Markovića. Susret je protekao korektno.

A. Čičić

Polet (K) - Tekstilac 2:3, Budućnost (G) - Tavankut 3:2, Mladost (A) - Radnički (S) 1:0, Zadrugar - Tisa 2:1, Mladost (T) - Preporod 4:2, BSK - Mladost (BP) 2:3, Srbobran - Sloga (Č) 4:0. Slobodna je bila Bačka (P).  1. Srbobran       26     21     4        1      69:6  67

2. Tisa                  26     16     4      6      49:22        52

3. Mladost (BP)   26     15     5      6      56:24        50

4. Sloga (Č)           26     10     7      9      49:40        37

5. Radnič. (S)       26     11     4      11     36:40        37

6. Tekstilac         27     11     4      12     33:58        37

7. Polet (K)          26     9      7      10     39:37        34

8. BSK                   26     10     4      12     52:53        34

9. Zadrugar           26     8      8      10     43:57        32