105.2585

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ИСТОК Вршчани учврстили прво место

15.05.2018. 11:39 11:40
Извор: Dnevnik.rs

НОВИ САД: Фудбалери Вршца победом над Кикиндом резултатом 3:0 (1:0) учврстили су се на врху табеле.

У борби за пласман у виши ранг Вршчан и су победили Кикинђане и учврстили вођство на табели. Мрежу гостујућег тима начео је у 33. минуту Тошић. У наставку резервиста Вршачана један од најбољих играча Балан успешно је реализовао употребљиву лопту и повећао резултат.

Петнаестак минута пре краја у листу стрелаца се уписао и Јевтић који је ушао у игру као замена Станковића.

М. С.

ВРШАЦ: Градски стадион, гледалаца 500, судија: Габоров (Зрењанин). Стрелци: Тошић у 37. Балан у 46. и Јевтић у 76. минуту.

ВРШАЦ: Чулчић, Б. Благојевић 7, Лукић 7, Бељин 7, Ранков 7, Станковић 8 (Јевтић 7), Радосављев 8, Војводић 7 (Балан 8), В. Благојевић 7, Крачуњев 7 (Радак 7), Тошић 8.

КИКИНДА: М. Вукобрат 6, Спахић 7, Надлачки 6, Станковић 6, Црномарковић 7, Ћирић 6, Кнежевић 6, Утржен 6, Кресоја 6, Красин 6, Ђукић 7.

Јединство (НБ) – Раднички(С) 4:1 (3:0)

Новобечејци су до своје 12. победе дошли после добре игре, посебно у првом делу утакмице. Најзаслужнији за водећи гол је био Иса Лалић који је прошао по левој страни и правовремено упослио Сиђија, који је сигуран реализатор. Најлепши гол на утакмици постигао је Ловре, из слободног ударца са 20 метара, када је пребацио зид и матирао Марића. Најбољи стрелац Јединства Никола Перуничић обезбедио је домаћину лепу предност у полувремену, да би у наставку, убедљиву победу, оверио Стефан Терзин.

У последњем минуту Томин је само спасао част екипи из Сутјеске.

Ст. Давидовић

НОВИ БЕЧЕЈ: Стадион крај Тисе, гледалаца  200. Судија: Домазетоски (Панчево). Стрелци: Сиђи, у 15, Ловре у 27, Перуничић у 32. и Терзин у 72. за Јединство, а Томин у 90. минуту за Раднички.

ЈЕДИНСТВО (НБ): Весков 7, М. Пецарски 7, Лалић 8, Сиђи 8, Перуничић 7, Терзин 7, Н. Пецарски 7 , Дрљача 8, Ловре 7 (Стојков -), Ћулум 7 (Латиновић -), Јосовић 7 (Еремић-)

РАДНИЧКИ (С): Марић 7, Поповић 6 (Росић -), Станић 6, Вуковић 6, Кукољ 6, Милошевић – (Говедарица -, Радуловић 6), Милош 6, Зоретић 6, Томин 6, Перовић 6, Дубљевић 6

ПролетерРаднички  4:1 (4: 0)

Гости из Ковина кренули су силовито, али домаћи фудбалери су издржали притисак и у 20. минуту повели с пенала. Срушен је Ракић у казненом простору Радничког, сигуран реализатор најстроже казне био  је Дејан Милошевић. А, онда домаћи су за девет минута постигли још три гола.

Р. Јовановић

БАНАТСКИ КАРЛОВАЦ: Стадион Пролетера, гледалаца 150, судија  Андрејић (Бела Црква), стрелци- Милошевић у 20. (из пенала) и 29. Ђорђевић у 25. и 26. за Пролетер, а Вуличевић у 51. минуту за Раднички. Жути картони:  Митић, Милошевић (Полетер), црвени картон: Домокош (Раднички).

ПРОЛЕТЕР: Живановић 7, Настановић 7, Младеновић 7 (Ћирић), Миковић  7. Митић 7, Милошевић 8, Јевтић 7, Ракић 7 (Ђокић), Томић 7, Караклић 7, Ђорђевић 8.

РАДНИЧКИ: Бранковић 6, Симјоновић 6, Дивнић 6, Поповски 6, ( Вуличевић 7), Петрић 6, Домокош 6, Симић 6, Дробњак 6, Ђорђевић 6, Јовановић 6, ( Милановић), Делиблаћанин 6

БегејПолет 8:0 (4:0)

Житиштани су с пола снаге стигли до осам голова у мрежи Наковчана, а по шансама требало је да буде бар још толико. Први стрелац екипе Вукоје није на овом мечу имао среће. Постигао је Вукоје само један и то изузетно леп погодак, али имао је бар још пет прилика.

До вођства су домаћи дошли захваљујући баш Вукоју који је украо лопту одбрани гостију, а онда упослио Баришића. Други погодак је био занимљив, јер је Нинковић лепо прошао и кад су сви очекивали центаршут он је ефектно погодио мрежу. Трећи гол је главом постигао најнижи игарач Бегеја Шаренац, а до краја и  остали нападачи пропустили су безброј шанси. На крају је стигла и посластица, када је омалена радилица Бегеја Шаренац прошетао одбрану гостију, а упорног и доброг голмана гостију  Ковача два пута бацао у празно да би се потом ушетао у гол.

Д. Милићев

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеј, гледалаца 50, судија  Јоцић (Книћанин). Стрелци: Баришић у 20.и 35. Нинковић у 28. Шаренац у 31.и 90. Ћурчија у 48.и 55. и Вукоје у 77. минуту. Жути картони: Ћурчија (Бегеј), Малогајски (Полет).

БЕГЕЈ: Давидовић – (од 60. Миљевић -), Ј. Мијатовић 7, Тањга 7, Марков 7, Милаковић 7, Нинковић 7, Вукоје 7, Шаренац 8, Баришић 7 (од 60. Ристић 6), Раденковић 7 ( од 46. Ћурчија 7) Умићевић 7.

ПОЛЕТ: Ковач 7, Тинтар 5 (од 75. Ћирић -), Пиперски 5, Кнежевић 5,5, Гавранчић 5, Јасић 5 (од 43. Малогајски 5), Инђић 5  (од 46. Јеличић 5,5), Хун 6, Велемиров 5, Драганов 5 и Гушић 5.

ЖАК - Козара 0:7 (0:4)

Мрежу домаћег голмана Илије Хајровића начео је већ у 13. минуту Теодор Бјелановић, а на 2:0 повећао је Бојан Бунић. Бивши играч кикиндксих „железничара”, Чекић постигао је трећи погодак у 31. минуту а леп гол Мисића два минута пре одласка на одмор. У наставку тренер гостију Слободан Митровић уместо Чуданова увео је младог Неване Yakovića који је у 68. минуту повећао вођство. Посебно лепи голови Великоселаца били су Милана Бунића у 73. и резервисте Давида Бјелановића у 77. минуту и то оба јаким ударцима са неких 20 метара.

М. С.

КИКИНДА: Стадион Вашариште, гледалаца 400, судија: Богичевић (Зрењанин), стрелци: Т. Бјелановић у 13. Б. Бунић у 17. Чекић у 31. Мисић у 43. М. Yaković у 68. М. Бунић у 73. и Д. Бјелановић у 77. минуту. Жути картон: Чубрило (ЖАК).

ЖАК: Хајровић 6, Месарош 5, Фејеш 5, Кочић 5 Буцало (Гавранов 5), Бурсаћ 5, Важић 5, Чубрило 5, Ратко 6, И. Фућак 5, Д. Фућак 5 (Бербаков)

КОЗАРА: Атлагић, И. Кнежевић 7, Т. Бјелановић 7, М. Бунић 8, Д. Рељић 7 (Јеличић 7), Б. Бунић 7, Чекић 7, Мисић 7, Петровић 8, Кнежевић 7, Чуданов 6 (Н. Џаковић 7).

Слобода - Младост 0:2 (0:2)

Новокозарачки фудбалери заслужено су пред својим навијачима поражени од екипе Младости из Омољице. Гости су повели у 10. минуту када је у гужви Слободан Гиговић јаким шутем погодио мрежу домаћина. После овог погодка Слобода се мало тргла али недовољно да изједначи, а потом је у 33. минуту уследио још један погодак гостију из Омољице. Стрелац је био брзоноги Славко Јуриша који је сјајним потезом успео да превари последњег играча одбране домаћина и потом рутински погоди мрежу Митровића.

Очекивало се да ће наставак игре донети још који погодак, јер је било прилика, али се то није остварило.

М. С.

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион “Илија Пантелић”, гледалаца 300, судија: Бјелош (Зрењанин). Стрелци: Гиговић у 10. и Јуриша у 33. минуту.

СЛОБОДА: Митровић 6, О. Ћулибрк 7 (Мајкић 6), Јовандић 7, С. Ћулибрк 7, Галић 6, Цвијановић 6, Коцкар 6, Ж. Попов 6, Вокић 6, Радивојац 6 (Гавриловић 7), Ђ. Поповић 6.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Антић 7, Николић 7, Павловић 7, Јаковљевић 7 (Марковић), Виговић 8, Јуриша 8, Л. Лукић 7, Додић 7, Каранфиловски 7, Коцић 7 (В. Лукић).

Вршац - Кикинда 3:0, Бегеј - Полет 8:0, Слобода (НК) - Младост (О) 0:2, Јединство (НБ) - Раднички (С) 4:1, Пролетер - Раднички (К) 4:1, Слога - Будућност 2:1, ЖАК - Козара 0:7, Војводина - Јединство (БК) 2:0.

9. Јединс.(БК)            26     10     3      13     46:47                33

10. Бегеј                     26     9      4      13     51:53                31

11. Пролетер (-1)       26     9      5      12     48:74                31

12. Слога                   26     9      2      15     47:54                29

13. Раднич.(К)            26     8      4      14     53:59                28

14. Раднич. (С)           26     7      7      12     40:51                28

15. ЖАК                    26     6      3      17     29:61                21

16. Полет                  26     4      2      20     21:84                14