VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Vrščani učvrstili prvo mesto

15.05.2018. 11:39 11:40
Izvor: Dnevnik.rs

NOVI SAD: Fudbaleri Vršca pobedom nad Kikindom rezultatom 3:0 (1:0) učvrstili su se na vrhu tabele.

U borbi za plasman u viši rang Vrščan i su pobedili Kikinđane i učvrstili vođstvo na tabeli. Mrežu gostujućeg tima načeo je u 33. minutu Tošić. U nastavku rezervista Vršačana jedan od najboljih igrača Balan uspešno je realizovao upotrebljivu loptu i povećao rezultat.

Petnaestak minuta pre kraja u listu strelaca se upisao i Jevtić koji je ušao u igru kao zamena Stankovića.

M. S.

VRŠAC: Gradski stadion, gledalaca 500, sudija: Gaborov (Zrenjanin). Strelci: Tošić u 37. Balan u 46. i Jevtić u 76. minutu.

VRŠAC: Čulčić, B. Blagojević 7, Lukić 7, Beljin 7, Rankov 7, Stanković 8 (Jevtić 7), Radosavljev 8, Vojvodić 7 (Balan 8), V. Blagojević 7, Kračunjev 7 (Radak 7), Tošić 8.

KIKINDA: M. Vukobrat 6, Spahić 7, Nadlački 6, Stanković 6, Crnomarković 7, Ćirić 6, Knežević 6, Utržen 6, Kresoja 6, Krasin 6, Đukić 7.

Jedinstvo (NB) – Radnički(S) 4:1 (3:0)

Novobečejci su do svoje 12. pobede došli posle dobre igre, posebno u prvom delu utakmice. Najzaslužniji za vodeći gol je bio Isa Lalić koji je prošao po levoj strani i pravovremeno uposlio Siđija, koji je siguran realizator. Najlepši gol na utakmici postigao je Lovre, iz slobodnog udarca sa 20 metara, kada je prebacio zid i matirao Marića. Najbolji strelac Jedinstva Nikola Peruničić obezbedio je domaćinu lepu prednost u poluvremenu, da bi u nastavku, ubedljivu pobedu, overio Stefan Terzin.

U poslednjem minutu Tomin je samo spasao čast ekipi iz Sutjeske.

St. Davidović

NOVI BEČEJ: Stadion kraj Tise, gledalaca  200. Sudija: Domazetoski (Pančevo). Strelci: Siđi, u 15, Lovre u 27, Peruničić u 32. i Terzin u 72. za Jedinstvo, a Tomin u 90. minutu za Radnički.

JEDINSTVO (NB): Veskov 7, M. Pecarski 7, Lalić 8, Siđi 8, Peruničić 7, Terzin 7, N. Pecarski 7 , Drljača 8, Lovre 7 (Stojkov -), Ćulum 7 (Latinović -), Josović 7 (Eremić-)

RADNIČKI (S): Marić 7, Popović 6 (Rosić -), Stanić 6, Vuković 6, Kukolj 6, Milošević – (Govedarica -, Radulović 6), Miloš 6, Zoretić 6, Tomin 6, Perović 6, Dubljević 6

ProleterRadnički  4:1 (4: 0)

Gosti iz Kovina krenuli su silovito, ali domaći fudbaleri su izdržali pritisak i u 20. minutu poveli s penala. Srušen je Rakić u kaznenom prostoru Radničkog, siguran realizator najstrože kazne bio  je Dejan Milošević. A, onda domaći su za devet minuta postigli još tri gola.

R. Jovanović

BANATSKI KARLOVAC: Stadion Proletera, gledalaca 150, sudija  Andrejić (Bela Crkva), strelci- Milošević u 20. (iz penala) i 29. Đorđević u 25. i 26. za Proleter, a Vuličević u 51. minutu za Radnički. Žuti kartoni:  Mitić, Milošević (Poleter), crveni karton: Domokoš (Radnički).

PROLETER: Živanović 7, Nastanović 7, Mladenović 7 (Ćirić), Miković  7. Mitić 7, Milošević 8, Jevtić 7, Rakić 7 (Đokić), Tomić 7, Karaklić 7, Đorđević 8.

RADNIČKI: Branković 6, Simjonović 6, Divnić 6, Popovski 6, ( Vuličević 7), Petrić 6, Domokoš 6, Simić 6, Drobnjak 6, Đorđević 6, Jovanović 6, ( Milanović), Deliblaćanin 6

BegejPolet 8:0 (4:0)

Žitištani su s pola snage stigli do osam golova u mreži Nakovčana, a po šansama trebalo je da bude bar još toliko. Prvi strelac ekipe Vukoje nije na ovom meču imao sreće. Postigao je Vukoje samo jedan i to izuzetno lep pogodak, ali imao je bar još pet prilika.

Do vođstva su domaći došli zahvaljujući baš Vukoju koji je ukrao loptu odbrani gostiju, a onda uposlio Barišića. Drugi pogodak je bio zanimljiv, jer je Ninković lepo prošao i kad su svi očekivali centaršut on je efektno pogodio mrežu. Treći gol je glavom postigao najniži igarač Begeja Šarenac, a do kraja i  ostali napadači propustili su bezbroj šansi. Na kraju je stigla i poslastica, kada je omalena radilica Begeja Šarenac prošetao odbranu gostiju, a upornog i dobrog golmana gostiju  Kovača dva puta bacao u prazno da bi se potom ušetao u gol.

D. Milićev

ŽITIŠTE: Igralište Begej, gledalaca 50, sudija  Jocić (Knićanin). Strelci: Barišić u 20.i 35. Ninković u 28. Šarenac u 31.i 90. Ćurčija u 48.i 55. i Vukoje u 77. minutu. Žuti kartoni: Ćurčija (Begej), Malogajski (Polet).

BEGEJ: Davidović – (od 60. Miljević -), J. Mijatović 7, Tanjga 7, Markov 7, Milaković 7, Ninković 7, Vukoje 7, Šarenac 8, Barišić 7 (od 60. Ristić 6), Radenković 7 ( od 46. Ćurčija 7) Umićević 7.

POLET: Kovač 7, Tintar 5 (od 75. Ćirić -), Piperski 5, Knežević 5,5, Gavrančić 5, Jasić 5 (od 43. Malogajski 5), Inđić 5  (od 46. Jeličić 5,5), Hun 6, Velemirov 5, Draganov 5 i Gušić 5.

ŽAK - Kozara 0:7 (0:4)

Mrežu domaćeg golmana Ilije Hajrovića načeo je već u 13. minutu Teodor Bjelanović, a na 2:0 povećao je Bojan Bunić. Bivši igrač kikindksih „železničara”, Čekić postigao je treći pogodak u 31. minutu a lep gol Misića dva minuta pre odlaska na odmor. U nastavku trener gostiju Slobodan Mitrović umesto Čudanova uveo je mladog Nevane Yakovića koji je u 68. minutu povećao vođstvo. Posebno lepi golovi Velikoselaca bili su Milana Bunića u 73. i rezerviste Davida Bjelanovića u 77. minutu i to oba jakim udarcima sa nekih 20 metara.

M. S.

KIKINDA: Stadion Vašarište, gledalaca 400, sudija: Bogičević (Zrenjanin), strelci: T. Bjelanović u 13. B. Bunić u 17. Čekić u 31. Misić u 43. M. Yaković u 68. M. Bunić u 73. i D. Bjelanović u 77. minutu. Žuti karton: Čubrilo (ŽAK).

ŽAK: Hajrović 6, Mesaroš 5, Feješ 5, Kočić 5 Bucalo (Gavranov 5), Bursać 5, Važić 5, Čubrilo 5, Ratko 6, I. Fućak 5, D. Fućak 5 (Berbakov)

KOZARA: Atlagić, I. Knežević 7, T. Bjelanović 7, M. Bunić 8, D. Reljić 7 (Jeličić 7), B. Bunić 7, Čekić 7, Misić 7, Petrović 8, Knežević 7, Čudanov 6 (N. Džaković 7).

Sloboda - Mladost 0:2 (0:2)

Novokozarački fudbaleri zasluženo su pred svojim navijačima poraženi od ekipe Mladosti iz Omoljice. Gosti su poveli u 10. minutu kada je u gužvi Slobodan Gigović jakim šutem pogodio mrežu domaćina. Posle ovog pogodka Sloboda se malo trgla ali nedovoljno da izjednači, a potom je u 33. minutu usledio još jedan pogodak gostiju iz Omoljice. Strelac je bio brzonogi Slavko Juriša koji je sjajnim potezom uspeo da prevari poslednjeg igrača odbrane domaćina i potom rutinski pogodi mrežu Mitrovića.

Očekivalo se da će nastavak igre doneti još koji pogodak, jer je bilo prilika, ali se to nije ostvarilo.

M. S.

NOVI KOZARCI: Stadion “Ilija Pantelić”, gledalaca 300, sudija: Bjeloš (Zrenjanin). Strelci: Gigović u 10. i Juriša u 33. minutu.

SLOBODA: Mitrović 6, O. Ćulibrk 7 (Majkić 6), Jovandić 7, S. Ćulibrk 7, Galić 6, Cvijanović 6, Kockar 6, Ž. Popov 6, Vokić 6, Radivojac 6 (Gavrilović 7), Đ. Popović 6.

MLADOST: Luković 7, Antić 7, Nikolić 7, Pavlović 7, Jakovljević 7 (Marković), Vigović 8, Juriša 8, L. Lukić 7, Dodić 7, Karanfilovski 7, Kocić 7 (V. Lukić).

Vršac - Kikinda 3:0, Begej - Polet 8:0, Sloboda (NK) - Mladost (O) 0:2, Jedinstvo (NB) - Radnički (S) 4:1, Proleter - Radnički (K) 4:1, Sloga - Budućnost 2:1, ŽAK - Kozara 0:7, Vojvodina - Jedinstvo (BK) 2:0.

9. Jedins.(BK)            26     10     3      13     46:47                33

10. Begej                     26     9      4      13     51:53                31

11. Proleter (-1)       26     9      5      12     48:74                31

12. Sloga                   26     9      2      15     47:54                29

13. Radnič.(K)            26     8      4      14     53:59                28

14. Radnič. (S)           26     7      7      12     40:51                28

15. ŽAK                    26     6      3      17     29:61                21

16. Polet                  26     4      2      20     21:84                14