Војвођанска лига – Север: Миликић донео победу

10.04.2018. 09:11 09:15
Извор: Dnevnik.rs

​​​​​​​Таванкут - Тиса 2:3 (1:1)

ТАВАНКУТ: Игралиште Таванкута, гледалаца 300, судија: Јањић (Гајдобра), стрелци: Сили у 15. Ђурановић у 65. (аутогол) за Таванкут, а Боршош у 43. Миликић у 68. и 70. минуту за Тису. Жути картони: Годар (Таванкут), Шицар, Ђурановић (Тиса).

ТАВАНКУТ: Ђурђевац 6, Лебовић 6, Слобода 6 (Годар), Балажић 7, И. Скендеровић 7, Пољаковић 6, Шимић 7, Визин 6 (Г. Скендеровић), Сили 7, Н. Скендеровић 7 (Бедековић), Војнић 7.

ТИСА: Тасић 7, Миликић 8, Ушумовић 7, Панић 7, Шицар 7, Живковић 7, Боршош 7 (Дамјановић), Kujunyić 6 (Масловар), Ђурановић 6, (Мандић), Тодоровић 7, Плавшић 7.

Фудбалери Таванкута испустили су победу иако су већ у 15. минуту повели преко Луке Силија после брзе акције. Два минута пре краја првог полувремне на центаршут Плавшића Боршош је изједначио резултат. У наставку утакмице Ђурановића је погодио сопственум режу. Гости су за три минута постигли два гола преко Милкића.

С. Ст.

Полет - Слога 1:1 (0:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: Крушић (Кањижа), стрелци: А. Јововић у 69. за Полет, Вукас у 64. минуту за Слогу. Жути картони: Дорословац, Стојковић, Цветковић (Полет), Вукас (Слога).

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Анђелковић 7, Миленковић 7, Дорословац 7, Станковић 7, К. Јововић 7, Стојковић 6 (Стошић 6), Цветковић 7, А. Јововић 8, Богдановић (Грубишић 6), Ристић 7.

СЛОГА: Зорић 7, Ребић 8, Кемењ 6, Вукас 7, Секулић 6 (Јајић), Мијатовић 7, Нинковић 7, Рајчањи 7, Митровић 7, Коњовић 7, Пурић 7.

Обележје ове утакмице је борбена игра. Капитен домаћих Богдановић, због повреде, напустио је игру то је пореметило концепцију игру Полета. Гости су искористили грешку Анђелковића, и голмана Ивановића да би дошли у вођство, а Аљоша Вујовић је искористио центаршут Ристића. Мрљу на ову утакмицу бацио је врло слаби судија Крушић који је у неколико наврата оштетио домаћина.

А. Чичић

Текстилац - Препород 1:0 (0:0)

ОЏАЦИ: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Шипош (Србобран), стрелац: Радојчић у 81. минуту.

ТЕКСТИЛАЦ: Игњатовић 8, Латиновић 7, Алексић 7, Дивљак 7, Бранковић 7, Огњеновић 7, Прелић 8, Ђокић 6 (Радојчић 8), Божичић 7, Дрпљанин 6 (Дорословац 7), Митровић 7 (Гостовић).

ПРЕПОРОД: Секулић 7, Умић 6, О. Ждрња 6, Недић 7, Ђорђевић 6, Ј. Ждрња 6, Поповић 6, Грбић 6, Копоња 6, Баук 5, Папди 6, Ковач 7

Попбедом против директног конкурента Текстилац је на путу да избори опстанак у Војвођанској лиги. Кључни моменат се догодио у 81. минуту утакмице када је млади Радојчић на прави начин искористио пас Дорлословца и донео велику радост малобројним навијачима. Домаћин је пропустио да реализује четири-пет повољних прилика и буквало до краја утакмице нервирао малобројне навијаче. На крају заслужена победа Текстилаца који са новим бодовима ухватили прикључак.

С. Јовин

Раднички (С) – Бачка (П) 2:0 (0:0)

СОМБОР: Градски стадион, гледалаца око 150. Судија: Репчек (Врбас). Стрелци: Сазданић у 80. и Матијевић у 83. минуту за Раднички. Жути картони: Потурица и Миличић (Бачка).

РАДНИЧКИ: Буловић, Сазданић, Ковачевић, Ердеи, Чуљак, Мартиновић (Тевановић), Милетић (Матијевић), Лучић, Ресановић, Фуртула, Јосић.

БАЧКА: Павасовић, Драгић, Ђукановић, Бареновић, Балажевић, Потурица (Ракић), Ћук, Шотра, Миловановић (Пауновић), Бабић (Стојковић), Миличић.

Домаћи тим је у последњих десет минута сломио отпор солидне екипе из Пачира који су се у завршници определили за чување резултата што их је коштало бодова. Прву прилику имао је Фуртула у 15. минуту. Павасовић је био успешнији од нападача сомборског састава. Десетак минута касније још једна одлична интервенција Павасовића. Парадом је зауставио шут Ресановић са двадесет метара. Сомборци су у наставку потпуно преузели иницијативу. Припретили су Мартиновић, Лучић, Фуртула међутим недовољно добро за промену резултата. Ипак, труд се исплатио у 80. минутуа, а човек одлуке био је изузетно расположени Матијевић, који је утакмицу почео са клупе. Одлично је извео прекид, Ресановић главом пребацио на другу, а Сазданић убацио у мрежу. Само три минута касније Матијевић је поставио коначан резултат.

С. Р.

Будућност (Г) - Србобран 0:2, Младост АПА - БСК 0:0, Полет (К) - Слога (Ч) 1:1, Раднички (С) - Бачка (П) 2:0, Таванкут - Тиса 2:3, Текстилац - Препород 1:0, Задругар - Младост (Т) 2:0. Слободна је била Младост (БП).

1. Србобран              18     13     4      1      33:5  43

2. Тиса                       17     11     4      2      36:10        37

3. Младост (БП)        17     10     4      3      33:14        34

4. Раднич. (С)           17     10     4      3      32:18        34

5. Слога (Ч)              18     7      6      5      38:28        27

6. БСК                       18     8      2      8      42:40        26

7. Полет (К)              18     6      5      7      25:21        23

8. Таванкут              18     7      1      10     26:35        22