Vojvođanska liga – Sever: Milikić doneo pobedu

10.04.2018. 09:11 09:15
Izvor: Dnevnik.rs

​​​​​​​Tavankut - Tisa 2:3 (1:1)

TAVANKUT: Igralište Tavankuta, gledalaca 300, sudija: Janjić (Gajdobra), strelci: Sili u 15. Đuranović u 65. (autogol) za Tavankut, a Boršoš u 43. Milikić u 68. i 70. minutu za Tisu. Žuti kartoni: Godar (Tavankut), Šicar, Đuranović (Tisa).

TAVANKUT: Đurđevac 6, Lebović 6, Sloboda 6 (Godar), Balažić 7, I. Skenderović 7, Poljaković 6, Šimić 7, Vizin 6 (G. Skenderović), Sili 7, N. Skenderović 7 (Bedeković), Vojnić 7.

TISA: Tasić 7, Milikić 8, Ušumović 7, Panić 7, Šicar 7, Živković 7, Boršoš 7 (Damjanović), Kujunyić 6 (Maslovar), Đuranović 6, (Mandić), Todorović 7, Plavšić 7.

Fudbaleri Tavankuta ispustili su pobedu iako su već u 15. minutu poveli preko Luke Silija posle brze akcije. Dva minuta pre kraja prvog poluvremne na centaršut Plavšića Boršoš je izjednačio rezultat. U nastavku utakmice Đuranovića je pogodio sopstvenum režu. Gosti su za tri minuta postigli dva gola preko Milkića.

S. St.

Polet - Sloga 1:1 (0:0)

KARAVUKOVO: Igralište Poleta, gledalaca 100, sudija: Krušić (Kanjiža), strelci: A. Jovović u 69. za Polet, Vukas u 64. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Doroslovac, Stojković, Cvetković (Polet), Vukas (Sloga).

POLET: Ivanović 7, Anđelković 7, Milenković 7, Doroslovac 7, Stanković 7, K. Jovović 7, Stojković 6 (Stošić 6), Cvetković 7, A. Jovović 8, Bogdanović (Grubišić 6), Ristić 7.

SLOGA: Zorić 7, Rebić 8, Kemenj 6, Vukas 7, Sekulić 6 (Jajić), Mijatović 7, Ninković 7, Rajčanji 7, Mitrović 7, Konjović 7, Purić 7.

Obeležje ove utakmice je borbena igra. Kapiten domaćih Bogdanović, zbog povrede, napustio je igru to je poremetilo koncepciju igru Poleta. Gosti su iskoristili grešku Anđelkovića, i golmana Ivanovića da bi došli u vođstvo, a Aljoša Vujović je iskoristio centaršut Ristića. Mrlju na ovu utakmicu bacio je vrlo slabi sudija Krušić koji je u nekoliko navrata oštetio domaćina.

A. Čičić

Tekstilac - Preporod 1:0 (0:0)

OACI: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Šipoš (Srbobran), strelac: Radojčić u 81. minutu.

TEKSTILAC: Ignjatović 8, Latinović 7, Aleksić 7, Divljak 7, Branković 7, Ognjenović 7, Prelić 8, Đokić 6 (Radojčić 8), Božičić 7, Drpljanin 6 (Doroslovac 7), Mitrović 7 (Gostović).

PREPOROD: Sekulić 7, Umić 6, O. Ždrnja 6, Nedić 7, Đorđević 6, J. Ždrnja 6, Popović 6, Grbić 6, Koponja 6, Bauk 5, Papdi 6, Kovač 7

Popbedom protiv direktnog konkurenta Tekstilac je na putu da izbori opstanak u Vojvođanskoj ligi. Ključni momenat se dogodio u 81. minutu utakmice kada je mladi Radojčić na pravi način iskoristio pas Dorloslovca i doneo veliku radost malobrojnim navijačima. Domaćin je propustio da realizuje četiri-pet povoljnih prilika i bukvalo do kraja utakmice nervirao malobrojne navijače. Na kraju zaslužena pobeda Tekstilaca koji sa novim bodovima uhvatili priključak.

S. Jovin

Radnički (S) – Bačka (P) 2:0 (0:0)

SOMBOR: Gradski stadion, gledalaca oko 150. Sudija: Repček (Vrbas). Strelci: Sazdanić u 80. i Matijević u 83. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Poturica i Miličić (Bačka).

RADNIČKI: Bulović, Sazdanić, Kovačević, Erdei, Čuljak, Martinović (Tevanović), Miletić (Matijević), Lučić, Resanović, Furtula, Josić.

BAČKA: Pavasović, Dragić, Đukanović, Barenović, Balažević, Poturica (Rakić), Ćuk, Šotra, Milovanović (Paunović), Babić (Stojković), Miličić.

Domaći tim je u poslednjih deset minuta slomio otpor solidne ekipe iz Pačira koji su se u završnici opredelili za čuvanje rezultata što ih je koštalo bodova. Prvu priliku imao je Furtula u 15. minutu. Pavasović je bio uspešniji od napadača somborskog sastava. Desetak minuta kasnije još jedna odlična intervencija Pavasovića. Paradom je zaustavio šut Resanović sa dvadeset metara. Somborci su u nastavku potpuno preuzeli inicijativu. Pripretili su Martinović, Lučić, Furtula međutim nedovoljno dobro za promenu rezultata. Ipak, trud se isplatio u 80. minutua, a čovek odluke bio je izuzetno raspoloženi Matijević, koji je utakmicu počeo sa klupe. Odlično je izveo prekid, Resanović glavom prebacio na drugu, a Sazdanić ubacio u mrežu. Samo tri minuta kasnije Matijević je postavio konačan rezultat.

S. R.

Budućnost (G) - Srbobran 0:2, Mladost APA - BSK 0:0, Polet (K) - Sloga (Č) 1:1, Radnički (S) - Bačka (P) 2:0, Tavankut - Tisa 2:3, Tekstilac - Preporod 1:0, Zadrugar - Mladost (T) 2:0. Slobodna je bila Mladost (BP).

1. Srbobran              18     13     4      1      33:5  43

2. Tisa                       17     11     4      2      36:10        37

3. Mladost (BP)        17     10     4      3      33:14        34

4. Radnič. (S)           17     10     4      3      32:18        34

5. Sloga (Č)              18     7      6      5      38:28        27

6. BSK                       18     8      2      8      42:40        26

7. Polet (K)              18     6      5      7      25:21        23

8. Tavankut              18     7      1      10     26:35        22