117.0208
107.8135

Спартак сигурном игром савладао Радник

05.04.2018. 20:07 20:09

Спартак после пораза од Чукаричког, брзо се вратио и победио врло добру екипшу Радника из Сурдулице.

Гости су први имали шансу већ у 6. минуту када је Златановић шутирао са 18 метара, али је његов шут блокирао Керкез. Неколико минута касније Огњен Ђуричин је  ниско  центрирао до слободног Милета Савковића који је из трка послао лопту у мрежу.

На 2:0 „плави голубови“ су повисили резултат,  мајсторским голом младог Огњена Ђуричина, који је прешао читаву одбрану Радника, направио лажњак и лопту послао у супротну страну гола немоћног голмана Васиљевића.

Друга шанса за госте се указала када је Ђорђевић шутирао преко гола, а затим и Златановић у 33. минуту. Ипак, гости су смањили резултат у 35. минуту, Радовић је извео корнер, лопта је дошла до Владимира Павловића који је лопту послао у гол.

У другом делу гости су кренули агресивније на гол Остојића али чврста одбрана домаћих је била на месту. Суботичани су покушавали из контре у 56. минуту када је са центра кренуо Савковић, послао лопту на супротну страну до Бојана Чечарића који је послао лопту у саме ракље за 3:1. Поново шанса се указала за Спартак у 62. минуту када је Ђуричин добро центрирао до Савковића, а Павловић је блокирао шут и лопта је отишла у аут.

До краја утакмице било је шанси али резултат није се мењао.

С. Стојиљковић

Спартак - Радник 3:1 (2:1)

СУБОТИЦА:  Градски стадион, гледалаца 300, судија: Л. Лукић (Београд), стрелци: Савковић у 10. Ђурићин у 25. Ћаласан у 56. за Спартак, Павловић у 35. минуту за Радник. Жути картони: Николић, Пјенг (Спартак), Жакула, Пејчић (Радник).

СПАРТАК: Остојић 7, Шимура 7, Јочић 6 (Пјенг 6), Керкез 7, Николић 6 (Главчић 6), Вукчевић 7, Савковић 8, Ђуричин 8, Чечарић 8, Стојковић 7 (Дунђерски), Ћаласан 7.

РАДНИК: Васиљевић 7, Ивановић 6, Чубрило 6, Кереме 7, Радовић 7 (Пуровић 6), Павловић 7, Жакула 6, (Пејчић 6), Митошевић 6, Ђорђевић 7 (Стефановић 6), Тамасин 7, Златановић 7.

У дербију кола Чукарички победио Спартак ЖК 4:1 (2:1)

01.04.2018. 19:09 19:12