Spartak sigurnom igrom savladao Radnik

05.04.2018. 20:07 20:09

Spartak posle poraza od Čukaričkog, brzo se vratio i pobedio vrlo dobru ekipšu Radnika iz Surdulice.

Gosti su prvi imali šansu već u 6. minutu kada je Zlatanović šutirao sa 18 metara, ali je njegov šut blokirao Kerkez. Nekoliko minuta kasnije Ognjen Đuričin je  nisko  centrirao do slobodnog Mileta Savkovića koji je iz trka poslao loptu u mrežu.

Na 2:0 „plavi golubovi“ su povisili rezultat,  majstorskim golom mladog Ognjena Đuričina, koji je prešao čitavu odbranu Radnika, napravio lažnjak i loptu poslao u suprotnu stranu gola nemoćnog golmana Vasiljevića.

Druga šansa za goste se ukazala kada je Đorđević šutirao preko gola, a zatim i Zlatanović u 33. minutu. Ipak, gosti su smanjili rezultat u 35. minutu, Radović je izveo korner, lopta je došla do Vladimira Pavlovića koji je loptu poslao u gol.

U drugom delu gosti su krenuli agresivnije na gol Ostojića ali čvrsta odbrana domaćih je bila na mestu. Subotičani su pokušavali iz kontre u 56. minutu kada je sa centra krenuo Savković, poslao loptu na suprotnu stranu do Bojana Čečarića koji je poslao loptu u same raklje za 3:1. Ponovo šansa se ukazala za Spartak u 62. minutu kada je Đuričin dobro centrirao do Savkovića, a Pavlović je blokirao šut i lopta je otišla u aut.

Do kraja utakmice bilo je šansi ali rezultat nije se menjao.

S. Stojiljković

Spartak - Radnik 3:1 (2:1)

SUBOTICA:  Gradski stadion, gledalaca 300, sudija: L. Lukić (Beograd), strelci: Savković u 10. Đurićin u 25. Ćalasan u 56. za Spartak, Pavlović u 35. minutu za Radnik. Žuti kartoni: Nikolić, Pjeng (Spartak), Žakula, Pejčić (Radnik).

SPARTAK: Ostojić 7, Šimura 7, Jočić 6 (Pjeng 6), Kerkez 7, Nikolić 6 (Glavčić 6), Vukčević 7, Savković 8, Đuričin 8, Čečarić 8, Stojković 7 (Dunđerski), Ćalasan 7.

RADNIK: Vasiljević 7, Ivanović 6, Čubrilo 6, Kereme 7, Radović 7 (Purović 6), Pavlović 7, Žakula 6, (Pejčić 6), Mitošević 6, Đorđević 7 (Stefanović 6), Tamasin 7, Zlatanović 7.

U derbiju kola Čukarički pobedio Spartak ŽK 4:1 (2:1)

01.04.2018. 19:09 19:12