117.062
104.8191

Војвођанска лига – север: Алемпић изједначио у надокнади

20.03.2018. 12:00 12:06
Извор: Ј. Пуцковски/Милан Адамек (Будућност) из повољне прилике није успео да савлада голмана Младости Лењу

Комшијски дерби боље су почели Гложанци. Адамек је два пута угрозио гол Петровчана,  али је његов шут  блокирао Јакуш, а у 12. минуту је одлично реаговао голман Лења.

Будућност – Младост (БП) 1:1 (0:0)

ГЛОЖАН: Стадион Будућности; гледалаца: 300, судија Чапо (Суботица). Стрелци: Алемпић у 95. за Будућност, а Илић у 76. минуту за Младост. Жути картони: Ралевић и О. Штефек (Будућност), Нешковић, Северињи, Бабјак, Илић, Фабри (Младост).

БУДУЋНОСТ: Ивић, Гаћеша, О. Штефек, Грујић, Алемпић, Ралевић, Д. Ковачевић (Вујиновић), Ђ. Ковачевић (Стојаковић), Јосиповић, Ренић, Адамек (Дугоњић).

МЛАДОСТ: Лења, Ожват, Рупар, Нешковић, Бабјак, Зељковић, Илић (Фабри), Пејчић, Павлис (Ђокић), Северињи (Кобиларов), Јакуш.

После грешке голмана Ивића у 37. минуту Ожват је шутирао  према голу, али је лопту са гол линије избио Алемпић.

Друго полувреме је било боље од првог. У гфинишу утакмице најпре су шансе пропустили Д. Ковачевић за домаће, а Пејчић и Ожват у једном нападу за госте. У 76. минуту, само неколико секунди после уласка у игру, са десне стране је вихорни Кобиларов проиграо Илића који је лопту са три метра убацио у мрежу Ивића.  Гложанци су изједначили у последњим тренуцима меча, када је штопер Алемпић одбијену лопту упутио у доњи десни угао Лење.

Ј. Пуцовски

Задругар - Србобран 0:3 (0:3)

СРПСКИ МИЛЕТИЋ: Игралиште Задругара, гледалаца 70, судија: Воркапић (Сомбор). Стрелци: Грабеж у 15. Вујичић у 18. Ћовин у 29. минуту (из пенала). Жути картони: Пековић (Задругар), а Вујичић и Ђоровић (Србобран).

ЗАДРУГАР: Марковић 8, М. Вуковић 6, Ланчужанин 6 (Павков 6), Пејић 6, Д. Вуковић 7 (Павићевић 6), Пековић 6, Симић 6 (Ранчић), Марјанац 6, Лончаревић 6, Стојановић 6, Бранковић 7.

СРБОБРАН: Кронић, Тешановић 7 (Сушић), Пронек 7, Вујичић 8, Икрашев 7, Дашић 7, Ђоровић 7 (Марјанов), Бортник 7, Ћовин 8, Грабж 8, Хађинац 7 (Филиповић).

Гости су у потпуности надиграли подмлађену екипу Задругара и са три ефектна гола однели бодове. Голман домаћих одбранио је још неколико опасних шутева и тако спасао свој тим убедљивијег пораза. Најбољи актер сусрета је Грабеж.

А. Чичић

Таванкут - Бачка (П) 4:1, Текстилац - Раднички (С) 1:1, Полет (К) - Препород 2:0, Будућност (Г) - Младост (БП) 1:1, Младост АПА - Слога (Ч) 2:1, Задругар - Србобран 0:3, Младост (Т) - БСК 2:1. Слободна је била  Тиса.