Vojvođanska liga – sever: Alempić izjednačio u nadoknadi

20.03.2018. 12:00 12:06
Izvor: J. Puckovski/Milan Adamek (Budućnost) iz povoljne prilike nije uspeo da savlada golmana Mladosti Lenju

Komšijski derbi bolje su počeli Gložanci. Adamek je dva puta ugrozio gol Petrovčana,  ali je njegov šut  blokirao Jakuš, a u 12. minutu je odlično reagovao golman Lenja.

Budućnost – Mladost (BP) 1:1 (0:0)

GLOŽAN: Stadion Budućnosti; gledalaca: 300, sudija Čapo (Subotica). Strelci: Alempić u 95. za Budućnost, a Ilić u 76. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Ralević i O. Štefek (Budućnost), Nešković, Severinji, Babjak, Ilić, Fabri (Mladost).

BUDUĆNOST: Ivić, Gaćeša, O. Štefek, Grujić, Alempić, Ralević, D. Kovačević (Vujinović), Đ. Kovačević (Stojaković), Josipović, Renić, Adamek (Dugonjić).

MLADOST: Lenja, Ožvat, Rupar, Nešković, Babjak, Zeljković, Ilić (Fabri), Pejčić, Pavlis (Đokić), Severinji (Kobilarov), Jakuš.

Posle greške golmana Ivića u 37. minutu Ožvat je šutirao  prema golu, ali je loptu sa gol linije izbio Alempić.

Drugo poluvreme je bilo bolje od prvog. U gfinišu utakmice najpre su šanse propustili D. Kovačević za domaće, a Pejčić i Ožvat u jednom napadu za goste. U 76. minutu, samo nekoliko sekundi posle ulaska u igru, sa desne strane je vihorni Kobilarov proigrao Ilića koji je loptu sa tri metra ubacio u mrežu Ivića.  Gložanci su izjednačili u poslednjim trenucima meča, kada je štoper Alempić odbijenu loptu uputio u donji desni ugao Lenje.

J. Pucovski

Zadrugar - Srbobran 0:3 (0:3)

SRPSKI MILETIĆ: Igralište Zadrugara, gledalaca 70, sudija: Vorkapić (Sombor). Strelci: Grabež u 15. Vujičić u 18. Ćovin u 29. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Peković (Zadrugar), a Vujičić i Đorović (Srbobran).

ZADRUGAR: Marković 8, M. Vuković 6, Lančužanin 6 (Pavkov 6), Pejić 6, D. Vuković 7 (Pavićević 6), Peković 6, Simić 6 (Rančić), Marjanac 6, Lončarević 6, Stojanović 6, Branković 7.

SRBOBRAN: Kronić, Tešanović 7 (Sušić), Pronek 7, Vujičić 8, Ikrašev 7, Dašić 7, Đorović 7 (Marjanov), Bortnik 7, Ćovin 8, Grabž 8, Hađinac 7 (Filipović).

Gosti su u potpunosti nadigrali podmlađenu ekipu Zadrugara i sa tri efektna gola odneli bodove. Golman domaćih odbranio je još nekoliko opasnih šuteva i tako spasao svoj tim ubedljivijeg poraza. Najbolji akter susreta je Grabež.

A. Čičić

Tavankut - Bačka (P) 4:1, Tekstilac - Radnički (S) 1:1, Polet (K) - Preporod 2:0, Budućnost (G) - Mladost (BP) 1:1, Mladost APA - Sloga (Č) 2:1, Zadrugar - Srbobran 0:3, Mladost (T) - BSK 2:1. Slobodna je bila  Tisa.