104.8191

КУП СРБИЈЕ: Партизан у Ивањици бољи од Јавора (2:0)

14.03.2018. 15:08 16:11
Извор: Dnevnik.rs

Фудбалери Партизана пласирали су се у полуфине Купа Србије пошто су као гости савладали Јавор са 2:0 (0:0).

У доброј фудбалској представи црно-бели су били за бољи и заслужено победили. Почетном поставком домаћи су наговестили да ће бити тврд орах за црно-беле. Ивањичани су у формацији са три шпица били врло растрчани, комбиновали углавном по боковима и угрожавали гол Београђана. У исто време, изабраници тренера Влада Јагодића добро су покривали своју половину терена и држали Београђане далеко од свог шеснаестерца.

Изабраници Мирослава Ђукића су, на другој страни, деловали помало уморно, као да су се истрошили у две prеthodnе утакмице у првенству, али треба напоменути да их је у бржој игри ометао и блатњав терен стадиона у Ивањици. Ипак, у 25. минуту црно-бели су имали велику прилику. После корнера, Тавамба је спустио лопту ка Марковићу, који је покушао да је спроведе у мрежу, али је Ђогатовић био сигуран. Временом, Београђани су преузели иницијативу, и били ближи голу. У 37. минуту Марковић је одлично шутирао са 30-ак метара, замало поред стативе. У првом полувремену, ипак, није било голова.

Почаст Владици Ковачевићу

Пре почетка утакмице Јавор – Партизан одржана је мала свечаност. На иницијативу навијача црно-белих из Ивањице откривена је спомен плоча легенди тог клуба Владици Ковачевићу који је преминуо 2016. године. Велики ас рођен је у овом граду, а био је члан ,,Партизанових беба“ које су 1966. године стигле до финала Купа шампиона, у којем су поражене од Реал Мадрида са 2:1. У походу на финале, Ковачевић је постигао три гола, од којих се издвајају два гола против Спарте, у чувеној утакмици четвртфинала. Укупно, у свим својим наступима за Партизан у Купу шампиона, Владица Ковачевић је постигао 11 голова. Један од најбољих фудбалера црно-белих свих времена остао је упамћен по надимку ,,Пословођа“.

У наставку, развила се борба на терену, а Јавор је први запретио, али је опасност отклонио Милетић. А, у 51. минуту, велика прилика за Партизан. Пантић је проиграо усамљеног Тавамбу, овај савладао Ђогатовића, али је са гол линије лопту избацио Каришик. А, у 65. минуту – иницијатива се црно-белима исплатила.

Са десне стране центрирао је Марковић, бек Милетић спустио лопту до Ожеговића, који је спровео у мрежу. А, само минут касније – 0:2. Сјајни Марковић је био асистент, а стрелац главом штопер Милетић. Да унесе драматику у финиш меча имао је прилику Мркаић, али је његов шут зауставио Стојковић. Нешто касније и Долмагић је био близу гола, али је Стојковић поново fantasttično интервенисао, али му је помогла и пречка да избаци лопту у поље. А, прилику да реши све дилеме имао је Тавамба који је главом у 84. минуту шутирао преко гола.

И. Лазаревић

ИВАЊИЦА: Градски стадион, гледалаца: 2.000, судија: Јовановић (Београд). Стрелци: Ожеговић у 65. и Н. Р. Милетић у 67. минуту. Жути картони: Амановић, Коренлијус, Црномарковић, Каришик (Јавор), а Зђелар, Ожеговић, Н. Р. Милетић (Партизан).

ЈАВОР: Ђогатовић 6 , Долмагић 6,5, Каришик 6, Корнелијус 6 (Маричић 6), Амановић 6 , Панић 6, Колаковић 6,5, Црномарковић 6, Ђерић 6,5 (Марковић), Крнић 6,5 (Петковић 6), Мркаић 6,5.

ПАРТИЗАН: Стојковић 6,5, Вулићевић 6 (Урошевић 6), Н. Р. Милетић 6,5, Марковић 7,5, Н. Г. Милетић 6,5, Зђелар 6, Пантић 6,5, Јанковић 6,5 (Ивановић), Ђерлек 6 (Илић 6), Тавамба 6,5, Ожеговић 6,5.