KUP SRBIJE: Partizan u Ivanjici bolji od Javora (2:0)

14.03.2018. 15:08 16:11
Izvor: Dnevnik.rs

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufine Kupa Srbije pošto su kao gosti savladali Javor sa 2:0 (0:0).

U dobroj fudbalskoj predstavi crno-beli su bili za bolji i zasluženo pobedili. Početnom postavkom domaći su nagovestili da će biti tvrd orah za crno-bele. Ivanjičani su u formaciji sa tri špica bili vrlo rastrčani, kombinovali uglavnom po bokovima i ugrožavali gol Beograđana. U isto vreme, izabranici trenera Vlada Jagodića dobro su pokrivali svoju polovinu terena i držali Beograđane daleko od svog šesnaesterca.

Izabranici Miroslava Đukića su, na drugoj strani, delovali pomalo umorno, kao da su se istrošili u dve prethodne utakmice u prvenstvu, ali treba napomenuti da ih je u bržoj igri ometao i blatnjav teren stadiona u Ivanjici. Ipak, u 25. minutu crno-beli su imali veliku priliku. Posle kornera, Tavamba je spustio loptu ka Markoviću, koji je pokušao da je sprovede u mrežu, ali je Đogatović bio siguran. Vremenom, Beograđani su preuzeli inicijativu, i bili bliži golu. U 37. minutu Marković je odlično šutirao sa 30-ak metara, zamalo pored stative. U prvom poluvremenu, ipak, nije bilo golova.

Počast Vladici Kovačeviću

Pre početka utakmice Javor – Partizan održana je mala svečanost. Na inicijativu navijača crno-belih iz Ivanjice otkrivena je spomen ploča legendi tog kluba Vladici Kovačeviću koji je preminuo 2016. godine. Veliki as rođen je u ovom gradu, a bio je član ,,Partizanovih beba“ koje su 1966. godine stigle do finala Kupa šampiona, u kojem su poražene od Real Madrida sa 2:1. U pohodu na finale, Kovačević je postigao tri gola, od kojih se izdvajaju dva gola protiv Sparte, u čuvenoj utakmici četvrtfinala. Ukupno, u svim svojim nastupima za Partizan u Kupu šampiona, Vladica Kovačević je postigao 11 golova. Jedan od najboljih fudbalera crno-belih svih vremena ostao je upamćen po nadimku ,,Poslovođa“.

U nastavku, razvila se borba na terenu, a Javor je prvi zapretio, ali je opasnost otklonio Miletić. A, u 51. minutu, velika prilika za Partizan. Pantić je proigrao usamljenog Tavambu, ovaj savladao Đogatovića, ali je sa gol linije loptu izbacio Karišik. A, u 65. minutu – inicijativa se crno-belima isplatila.

Sa desne strane centrirao je Marković, bek Miletić spustio loptu do Ožegovića, koji je sproveo u mrežu. A, samo minut kasnije – 0:2. Sjajni Marković je bio asistent, a strelac glavom štoper Miletić. Da unese dramatiku u finiš meča imao je priliku Mrkaić, ali je njegov šut zaustavio Stojković. Nešto kasnije i Dolmagić je bio blizu gola, ali je Stojković ponovo fantasttično intervenisao, ali mu je pomogla i prečka da izbaci loptu u polje. A, priliku da reši sve dileme imao je Tavamba koji je glavom u 84. minutu šutirao preko gola.

I. Lazarević

IVANJICA: Gradski stadion, gledalaca: 2.000, sudija: Jovanović (Beograd). Strelci: Ožegović u 65. i N. R. Miletić u 67. minutu. Žuti kartoni: Amanović, Korenlijus, Crnomarković, Karišik (Javor), a Zđelar, Ožegović, N. R. Miletić (Partizan).

JAVOR: Đogatović 6 , Dolmagić 6,5, Karišik 6, Kornelijus 6 (Maričić 6), Amanović 6 , Panić 6, Kolaković 6,5, Crnomarković 6, Đerić 6,5 (Marković), Krnić 6,5 (Petković 6), Mrkaić 6,5.

PARTIZAN: Stojković 6,5, Vulićević 6 (Urošević 6), N. R. Miletić 6,5, Marković 7,5, N. G. Miletić 6,5, Zđelar 6, Pantić 6,5, Janković 6,5 (Ivanović), Đerlek 6 (Ilić 6), Tavamba 6,5, Ožegović 6,5.