105.2585

Суперлига: Победа Бачке против Радника, Партизана против Рада

07.03.2018. 15:51 18:08
Извор: Dnevnik.rs

Фудбалери Партизана прекинули су серију лоших резултата, пошто су данас у утакмици 26. кола Суперлиге Србије савладали Рад 3:1 (1:1).

Пред празним трибинама у Хумској, због казне, Партизан је повео голом Зорана Тошића из слободног ударца у 17. минуту, да би пет минута пре одласка на одмор са беле тачке изједначио бивши леви бек црно-белих Владимир Волков.

Победу и "мирнији сан" тренеру Мирославу Ђукићу донели су Саша Зђелар у 70. минуту када се најбоље снашао после гужве испред гола гостију и Леандре Тавамба у 89. минуту после сјајне асистенције капитена Саше Илића, који је после дуго времена опет био стартер.

У преосталим мечевима Раднички је очекивано славио у Ивањици, Чукарички је у Чачку тек у надокнади избегао пораз, а Земун је головима искусног Николе Петковића "преокренуо" против Спартака у Суботици.

Резултати 26. кола Суперлиге:

Партизан - Рад 3:1 (Тошић 17, Зђелар 70, Тавамба 89 - Волков 40. пенал)

Борац - Чукарички 2:2 (Филиповић 19, Кнежевић 69 - Зорић 53, Мудрински 90+1)

Јавор - Раднички Ниш 1:3 (Петковић 78 - Павков 71. пенал, 76, Нома 80)

Мачва - Напредак 1:0 (Матић 11)

Бачка - Радник 4:2 (Луковић 9, 22, Димитријевић 58, Додлек 71 - Златановић 40, 84)

Спартак - Земун 1:2 (Ђуричин 37 - Петковић 60, 68), Вождовац - Младост 0:0.

Од 18 сати састају се Војводина - Црвена звезда.

Табела: Црвена звезда 66 бодова, Партизан 55, Раднички Ниш 49, Чукарички 46, Спартак 40, Вождовац 40, Напредак 40, Војводина 37, Младост 34, Радник 30, Мачва 28, Земун 28, Бачка 27, Јавор 21, Рад 18, Борац 17.