104.8191

НБА: Јокић 13, Тео девет, Марјановићу одложен деби

31.01.2018. 09:37 09:42
Извор: Tanjug (AP Photo/Mark J. Terrill)

ПОРТЛАНД: Кошаркаши Портланда победили су на свом паркету Лос Анђелес Клиперсе 104:96 у НБА лиги, за госте је девет поена постигао Милош Теодосић, док Бобан Марјановић није дебитовао.

Теодосић је играо 28 минута, шутирао је 3/9 и ухватио пет скокова, уз три асистенције и украдену лопту, док је Марјановић само гледао први меч од трејда из Детроита.

Најзаслужнији за тријумф Трејблејзерса био је Демијан Лилард са 28 погодака, осам више од Луа Вилијамса на другој страни.

Пораз је остварио и Денвер Николе Јокића у неизвесном финишу од Сан Антонија 106:104, уз 13 поена српског центра, осам асистенција и седам ухваћених лопти.

Денвер је имао последњи напад за победу, али је Вил Бартон промашио шут за три поена у мечу који је обележио Ламаркус Олдриџ са 30 поена.

Prеthodnе ноћи играо је и Немања Бјелица, чија је Минесота изгубила у Торонту 109:104. Бивши МВП Евролиге је за 19 минута дао пет поена, имао пет скокова и две асистенције.

Од српских играча у НБА једини је славио Богдан Богдановић, Сакраменто је био бољи од Њу Орлеанса у гостима 114:103, уз седам поена бившег кошаркаша Партизана и два скока.

У ноћи најјаче лиге света највише се истакао Џејмс Харден јер је у победи Хјустона над Орландом 114:107 постао први играч коме је пошло за руком да убацио више од 60 погодака и оствари трипл-дабл (11 асистенција и 10 скокова).