NBA: Jokić 13, Teo devet, Marjanoviću odložen debi

31.01.2018. 09:37 09:42
Izvor: Tanjug (AP Photo/Mark J. Terrill)

PORTLAND: Košarkaši Portlanda pobedili su na svom parketu Los Anđeles Kliperse 104:96 u NBA ligi, za goste je devet poena postigao Miloš Teodosić, dok Boban Marjanović nije debitovao.

Teodosić je igrao 28 minuta, šutirao je 3/9 i uhvatio pet skokova, uz tri asistencije i ukradenu loptu, dok je Marjanović samo gledao prvi meč od trejda iz Detroita.

Najzaslužniji za trijumf Trejblejzersa bio je Demijan Lilard sa 28 pogodaka, osam više od Lua Vilijamsa na drugoj strani.

Poraz je ostvario i Denver Nikole Jokića u neizvesnom finišu od San Antonija 106:104, uz 13 poena srpskog centra, osam asistencija i sedam uhvaćenih lopti.

Denver je imao poslednji napad za pobedu, ali je Vil Barton promašio šut za tri poena u meču koji je obeležio Lamarkus Oldridž sa 30 poena.

Prethodne noći igrao je i Nemanja Bjelica, čija je Minesota izgubila u Torontu 109:104. Bivši MVP Evrolige je za 19 minuta dao pet poena, imao pet skokova i dve asistencije.

Od srpskih igrača u NBA jedini je slavio Bogdan Bogdanović, Sakramento je bio bolji od Nju Orleansa u gostima 114:103, uz sedam poena bivšeg košarkaša Partizana i dva skoka.

U noći najjače lige sveta najviše se istakao Džejms Harden jer je u pobedi Hjustona nad Orlandom 114:107 postao prvi igrač kome je pošlo za rukom da ubacio više od 60 pogodaka i ostvari tripl-dabl (11 asistencija i 10 skokova).