104.8191

ЕП Словенија: Орлови нерешено у последњој минути

30.01.2018. 18:48 20:10
Извор: Youtube Printscreen

На отварању футсал Европског првенства у Словенији Репрезентација Србије играла је нерешено са домаћином Словенијом 2:2 (2:1).

Словенија-Србија 2:2 (2:1)

СТОЖИЦЕ: Арена Стожице, гледалаца: 5.000, стрелци: Фетић у 12. минуту и Врховец у 15. минуту (Словенија), Рамић 18. минут и Томић у 19. минуту (Србија), судије: Фернадес Коелхо (Португалија), Мартинез Флорес (Шпанија). Жути картони: Мордеј (Словенија), Томић (Србија).

СРБИЈА: Аксентијевић, Перић, Матијевић, Ракић, Милосавац, Рамић, Томић, Станковић, Радовановић, Коцић, Симић, Рајчевић, Вулић, Момчиловић.

СЛОВЕНИЈА: Пушкар, Мордеј, Чујец, Осредкар, Врховец, Север, Бизјак, Широк, Тотошковић, Турк, Фетић, Штендлер, Чех, Фидершек.

Словенци су повели већ 4. минуту. Фетић је стрелац после продора по десној страни, продором један на један, шутирао је и лопта је прошла кроз ноге голману Србије.

Србија је покушала да узврати, међутим, мало су поремечени били раним примљеним голом. Коцић је имао одличну прилику за гол у 12. минуту после соло продоре и погодио је стативу.

У 15. минуту Врховец је стрелац за Словенију после изведеног корнера ухватио је волеј на око 8-9 метара од гола и погодио мрежу веома ефектно.

У 18. минуту Рамић је постигао гол за Србију после одбијене лопте закуцао ју је под пречку.

Крај првог полувремена...

И у другом делу игре Словенци боље играју човека у одбрани, притискају орлове током целог меча. Србија је имала неколико шутева из даљине али без гола. Са друге стране голман Србије Момчиловић имао је неколико добрих одбрана.

На 28 секунди до краја Србија је играла пет на четири, Коцић је заменио гомана Момчиловића, шутирао је на гол из даљине а Томић је пришао голу и спровео лопту у мрежу за срећних 2:2.

Србију у другој рунди групе А чека окршај са Италијом, у четвртак од 20.45, док ће домаћини на 'Азуре' у суботу.

У четвртину финала пролазе две од три селекције.