EP Slovenija: Orlovi nerešeno u poslednjoj minuti

30.01.2018. 18:48 20:10
Izvor: Youtube Printscreen

Na otvaranju futsal Evropskog prvenstva u Sloveniji Reprezentacija Srbije igrala je nerešeno sa domaćinom Slovenijom 2:2 (2:1).

Slovenija-Srbija 2:2 (2:1)

STOŽICE: Arena Stožice, gledalaca: 5.000, strelci: Fetić u 12. minutu i Vrhovec u 15. minutu (Slovenija), Ramić 18. minut i Tomić u 19. minutu (Srbija), sudije: Fernades Koelho (Portugalija), Martinez Flores (Španija). Žuti kartoni: Mordej (Slovenija), Tomić (Srbija).

SRBIJA: Aksentijević, Perić, Matijević, Rakić, Milosavac, Ramić, Tomić, Stanković, Radovanović, Kocić, Simić, Rajčević, Vulić, Momčilović.

SLOVENIJA: Puškar, Mordej, Čujec, Osredkar, Vrhovec, Sever, Bizjak, Širok, Totošković, Turk, Fetić, Štendler, Čeh, Fideršek.

Slovenci su poveli već 4. minutu. Fetić je strelac posle prodora po desnoj strani, prodorom jedan na jedan, šutirao je i lopta je prošla kroz noge golmanu Srbije.

Srbija je pokušala da uzvrati, međutim, malo su poremečeni bili ranim primljenim golom. Kocić je imao odličnu priliku za gol u 12. minutu posle solo prodore i pogodio je stativu.

U 15. minutu Vrhovec je strelac za Sloveniju posle izvedenog kornera uhvatio je volej na oko 8-9 metara od gola i pogodio mrežu veoma efektno.

U 18. minutu Ramić je postigao gol za Srbiju posle odbijene lopte zakucao ju je pod prečku.

Kraj prvog poluvremena...

I u drugom delu igre Slovenci bolje igraju čoveka u odbrani, pritiskaju orlove tokom celog meča. Srbija je imala nekoliko šuteva iz daljine ali bez gola. Sa druge strane golman Srbije Momčilović imao je nekoliko dobrih odbrana.

Na 28 sekundi do kraja Srbija je igrala pet na četiri, Kocić je zamenio gomana Momčilovića, šutirao je na gol iz daljine a Tomić je prišao golu i sproveo loptu u mrežu za srećnih 2:2.

Srbiju u drugoj rundi grupe A čeka okršaj sa Italijom, u četvrtak od 20.45, dok će domaćini na 'Azure' u subotu.

U četvrtinu finala prolaze dve od tri selekcije.