105.2585

Партизан и Звезда поделили бодове у дербију 1:1 (0:0)

13.12.2017. 17:41 20:49
Извор: Dnevnik.rs

Фудбалери Црвене звезде на зимску паузу одлазе са девет бодова предности у односу на Партизан, јер су у 156. вечитом дербију са црно-белима ремизирали 1:1 (0:0). Подела бодова је и реалан исход, јер обе екипе су имали периоде добре игре.

Поучени лошим искуствима у prеthodnih  пар мечева тренер "парног ваљка" Мирослав Ђукић формацију 3-5-2 заменио је са 4-4-2, а бек Милетић је остао на клупи. Велики пех за црно-беле било је одсуство Зорана Тошића, који због повреде није могао да наступи. С друге стране, црвено-бели су заиграли у најјачем саставу, са изразито офанзивном формацијом.

Од самог почетка изабраници Владана Милојевића кренули су у жестоки пресинг, у старту пресецајући спора додавања вечитог ривала. Звезда је имала иницијативу, али је и Партизан био добар у одбрани и претио је из контранапада. Као и у већини последњих дербија и у овом је било доста оштрих стартова, доста сецкања игре.

Протокол времена утакмица се претворила у рововску борбу, у настојања да се освоји средина терена. Није било пуно тога лепо виђено, значај меча је учинио своје. Прва добра акција је била у 15. минуту када је Партизан развио контру три на два, али је Ожеговић нерезонски одлучио да све заврши сам и упропастио шансу за црно-беле. Недуго потом, за Звезду је са 18 метара шутирао Канга, али преко гола. У 29. минуту одличан продор је виђен Канге, затим и центаршут, а шут Пешића са пет метара зауставио је Стојковић.

Голман Партизана и мало потом био је бољи у дуелу са нападачем Црвене звзеде, али је било јасно да је екипа из Љутице Богдана била све конкретнија. У смирај првог полувремена ипак велика шанса и за Партизан, али је шут Ожеговића одлучно зауставио Борјан.

Инциденти

Ни 156. вечити дерби није могло да прође без инцидената. Поред стандардних бакљада које приређују навијачи "вечитих" синоћни меч је обележила и велика туча присталица црно-белих на јужној трибини. Сам сукоб трајао је прилично дуго, а завршен је када је у пратњи жандармерије неколико навијача (од којих су неки били и голи) одведено са стадиона. У међусобном сукобу код навијача црно-белих дошло је и до једне теже повреде, јер је један момак у бесвесном стању одвезен са стадиона колима хитне помоћи.

У наставку млак почетак и једних и других. Сувише се тактизирало да би нешто занимљиво било виђено. Монотонију је у 56. минуту прекинуо Канга чији је шут са 20 метара завршио тик поред стативе. А, колико је Партизан опасан из контранапада видело се и у 60. минуту. Пресечен је један напад Црвене звезде, Ожеговић је узео лопту, ушао у шеснаестерац, а прекршај над њим направио је Савић.

Судија Мажић је показао на белу тачку, а сигуран са "креча" био је Сума. Кренула је Звезда после тога агресивније и у новој прилици био је Пешић, али је Стојковић поново одлично интервенисао. Нешто касније опасн је шут Крстичића, али је голман црно-белих поново несавладив. Развила се потом борба, севало је на обе стране па је публика била све задовољнија на трибинама. Дошло је и до малих чарки међу играчима, па је 156. вечити дерби имао све што највеће утакмице у Србији иначе садржи. А, у 78. минуту - велики промашај Огњена Ожеговића. Одлично се нападач црно-белих изборио за простор, шутирао са седам метара, али преко гола.

Да је погодио, све би вероватно било решено. Уместо тога, у 84. минуту - изједначење. Дуго је текла акција црвено-белих, лопта је на крају дошла до Боаћија који је мајсторски спровео у мрежу.

До краја утакмице није било узбуђења и остало је мирољубивих 1:1.

И. Лазаревић

БЕОГРАД: Стадион Партизана, гледалаца 17.000, судија: Мажић (Врбас), стрелци: Сума у 61. (из пенала) за Партизан, а Баћи у 84. минуту за Црвену звезду. Жути картони: Вулићевић, Остојић, Јевтовић, Тавамба (Партизан), Савић (Црвена звезда).

ПАРТИЗАН: Стојковић 8, Вулићевић 6, Милетић 6, Остојић 6, Антонов 6, Јевтовић 6 (Радин 6), Евертон 7, Сума 7 (Илић 6), Пантић 6, Ожеговић 7 (Јовановић), Тавамба 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Ле Талек 6, Крстичић 7, Канга 7 (Милијаш), Боаћи 7 (Гобељић), Доналд 7, Родић 6, Стојковић 6, Пешић 7, Срнић 6 (Јовичић 6), Савић 6.

Крај утакмице.

Игра се надокнада.

88. минут: Измена у Црвеној звезди, стрелац гола Боаћи уступа место Гобељићу. Јовановић уместо Ожеговића у Партизану

84. минут: Црвена звезда је изједначила на 1:1. Ричмонд Боаћи се сјајно снашао након велике гужве у казненом простору, на пас Мичела Доналда, а лопта је прошла поред тројице играча Партизана и голмана Стојковића и завршила у мрежи.

78. минут: Велика прилика за Ожеговића, али остало је 1:0 за Партизан.

75. минут: Жути картон за Мичела Доналда.

72. минут: Измена у Партизану. Изашао је Сума, а ушао Саша Илић, његов 30. дерби.

68. минут: Одговара одличним ударцем Партизан, Пантић је био у контри, шутирао је, Борјан је одбио лопту, трчао је Ожеговић ка њој, али сигнализиран је офсајд.

66. минут: Сада је Канга натерао Стојковића на интервенцију, па је Крстичић покушао. Ни минут касније нови шут Пешића, сада на "набачај" Родића, опет Стојковић брани.

65. минут: Нова шанса за Звезду. Пешић је шутирао, а Стојковић још једном одбранио.

62. минут: Стрелац је био Сејдуба Сума и Партизан је повео са 1:0.

60. минут: Пенал за Партизан.

58. минут: Сарадња Пешића и Родића по левој страни, уклизава добро Сума и лопта иде у корнер. Први корнер за Кангу на мечу, лопта је отишла на другу стативу, али Пантић је закаснио са додавањем на супротну страну.

56. Минут: Шанса за Звезду. Канга је шутирао са 18 метара, али поред стативе Стојковићевог гола.

51. минут: Жути картон за Филипа Стојковића, другог опоменутог у редовима гостију.

49. минут: Бакљада на северу, неколико је долетело до гола који чува Стојковић, па је био мали прекид.

46. минут: Друго полувреме почиње ударцем Боаћија, али без опасности.

Утакмива Мачва - Чукарички завршена 1:1.

Крај првог полувремена

45. минут: Најозбиљнија шанса за Партизан, поново за Ожеговића. Прихватио је "шпиц" црно-белих лопту на ивици казненог простора, распалио, а Борјан је морао да интервенише.

42. минут: Потпуни хаос на југу, жандармерија изводи одређена лица са стадиона!

35. минут: Контру Боаћија и Канге "сече" Остојић фаулом над Габонцем и за то добија жути картон.

31. минут: Пешић поново у шанси, али опет брани Стојковић.

29. минут: Прилика за Црвену звезду. Пешић је био сам на другој стативи након центаршута Канге, застао је Милетић, а Стојковић као рукометни голман брани ногом овај ударац.

28. минут: Жути картон и за Вујадина Савића због фаула на Ожеговићу. Пантић преко гола, доста лоше. Нова туча на јужној трибини, јављају наши репортери.

26. минут: Оштар центаршут Канге из прекида, а потом судар Стојковића и Милетића.

20. минут:  Након једног дуела Марко Јевтовић је зарадио повреду и тренер Партизана Ђукић морао је већ у 20. минуту да изврши прву измену и убаци Милана Радина.

17. минут: Прилика за Црвену звезду. Канга је био у солидној позицији, али је лопта отишла изнад пречке.

15 минут: Прва шанса за Партизан. Ожеговић је прошао по десној страни, ослободио се чувара, али је лоше шутирао.

14. минут: Уследио је период конфузније и нервозније игре, играчи су константно приговарали судији Мажићу, а у 14. минуту је капитен домаће екипе Мирослав Вулићевић у око ударио Пешића и зарадио жути картон.

5. минут: Тавамба је добио жути картон, јер је неопрезно стартовао приликом испуцавања Савића и повредио Звездиног дефанзивца.

1. минут: Звезда је одмах припретила центаршутем са десне стране, али је Срнићево убацивање избацио Остојић.

Утакмица је почела

Тимови наступају у следећем саставу:

Партизан: Стојковић – Вулићевић, Остојић, Милетић, Антонов – Евертон, Јевтовић, Пантић, Тавамба, Сума – Ожеговић

Црвена звезда: Борјан – Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић – Доналд, Канга, Крстичић, Срнић – Пешић и Боаћи

Судија: Милорад Мажић

Црно-бели дочекују на свом стадиону дочекати црвено-беле, који доста растерећенији улазе у 156. лигашки окршај јер имају девет бодова вишка.

Такође, Партизан је тек седми по учинку на свом терену у комплетној Суперлиги – са пет победа, четири ремија и једним поразом, а тренер Мирослав Ђукић неће моћи да рачуна на Марка Јанковића, а у првих 11 нема ни ровитог Зорана Тошића. С друге стране, тренер гостију Владан Милојевић, осим од раније повређеног Немање Радоњића, нема проблема са повређеним играчима, па је извео офанзивну поставу са два нападача.

ШАБАЦ: Мачва - Вождовац

БЕОГРАД: Партизан - Црвена звезда  1. Ц. звезда      21     18     2      1      54:7  56  2. Партизан       21     14     5      2      41:17        47  3. Спартак   22     11     7      4        42:24        40  4. Раднички 22     11     6      5      34:30        39  5. Чукарички        22     11     5      6      27:18        38  6. Вождовац 22     10     6      6      34:19        36  7. Напредак 22     10     4      8      37:32        34  8. Војводина        22     9        6      7      23:20        33  9. Младост   22     8      6      8      30:29        30

10. Радник      22     7      4      11     25:41        25

11. Мачва       22     7      3      12     25:35        24

12. Земун        22     5      6      11     16:30        21

13. Бачка        22     5      6      11     19:34        21

14. Борац        22     4      3      15     18:39        15

15. Јавор 22     4      3      15     14:35        15

16. Рад    22     4      2      16     18:47        14

Следеће коло је на програму 17. фебруара, а састају се: Војводина - Вождовац, Чукарички - Мачва, Рад - Радник, Раднички  - Бачка, Земун - Борац, Младост - Партизан, Црвена звезда - Јавор, Напредак - Спартак.

Милојевић: Имам "слатке муке", дерби доноси само три бода