117.0652
108.1434

Суботичка лига: Губаш за ново славље

29.11.2017. 11:37 11:38

Виспремни Лука Крајиновић и луцидни Дамјан Губаш креирали су 12. победу фудбалера Искре из Куцуре овог пута на гостовању у Његошеву.

Пролетер (Њ) - Искра 1:2 (1:1)

ЊЕГОШЕВО: Игралиште Пролетера, гледалаца: 150, судија: Ј. Крушић (Кањижа),стрелци: Демоњић у 24. за Пролетер, а Крајиновић у 12. и Дамјан Губаш у 57. минуту за Искру, жути картони: Стоиловић, Демоњић, Вујовић, Курин,  (Пролетер), а Крајиновић, ( Искра).

ПРОЛЕТЕР (Њ): Матковић, Маравић (Киш), Чолић, Курин, Вујовић,Стоиловић (Медаковић), Цветићанин, Грбић, Малић, Демоњић, Кнежевић (Јерковић).

ИСКРА: Мирицки, Иван, Баровић, Јушковић, Дамир Губаш,Вајагић, Маројевић, Перовић (Малацко), Крајиновић (Маљик), Дамјан Губаш, Сердар.

То значи да ће Куцурани да презиме на лидерској позицији на табели, са пет бодова више у односу на два своја најближа пратиоца- Бајшу и новокнежевачки Обилић. Велики је то успех за Куцуране, који су дебитанти у Суботичкој подручној лиги.

Ђ. Штрбац

Раднички - Његош (Л) 7:1 (6:0)

БАЈМОК: Спортски центар, гледалаца 100, судија: Лојић (Чока), стрелц: Лукић у 15. 26. и 40. Рајић у 31 (из пенала) и 36. Шопер у 44. Црномарковић у 65. за Раднички, а И. Јањић у 87. минуту (аутогол) за Његош. Жути картони: Михајиловић (Раднички), Брезовић (Његош),

РАДНИЧКИ: Мерковић, Михајиловић 7, Лебовић 8 (Вуковић 6), Црномарковић 8, Јањић 7, Лукић 9, Бабић 7 (Мл. Маринковић 6), Рајић 8, Лазић 7, М. Маринковић 8), Шопер 7.

ЊЕГОШ: Ћерановић 5, Павичевић 5, Брезовић 5 (Вицковић), Ђуровић 6, Марић 5, Мрваевић 6 (Никић), Котараш 6, М. Жмукић 6, Б. Жмукић 6, Милуновић 6 (Борозан), Кочиш 6.

Фудбалери Радничког како се завршава јесења сезона играли су све боље. Меч је решен у првом полувремену. Најбољи актер меча Небојша Лукић је постигао три гола. У 31. минуту оправдано досуђен пенал за домаћина, а реализатор је био Рајић. Најлепши погодак је био гол капитена Црномарковића који је волејом послао лопту у саме рашље.

С. Стојиљковић

Раднички - Његош 7:1, Сутјеска - Напредак 5:0, Врбас - Хоргош 2:0, Пролетер (Њ) - Искра 1:2, Пролетер (РС) - Бајша 0:2, Суботица - Јадран 2:6, Обилић - Виноградар 1:0, Сента - Панонија  2:0.