Subotička liga: Gubaš za novo slavlje

29.11.2017. 11:37 11:38

Vispremni Luka Krajinović i lucidni Damjan Gubaš kreirali su 12. pobedu fudbalera Iskre iz Kucure ovog puta na gostovanju u Njegoševu.

Proleter (NJ) - Iskra 1:2 (1:1)

NJEGOŠEVO: Igralište Proletera, gledalaca: 150, sudija: J. Krušić (Kanjiža),strelci: Demonjić u 24. za Proleter, a Krajinović u 12. i Damjan Gubaš u 57. minutu za Iskru, žuti kartoni: Stoilović, Demonjić, Vujović, Kurin,  (Proleter), a Krajinović, ( Iskra).

PROLETER (NJ): Matković, Maravić (Kiš), Čolić, Kurin, Vujović,Stoilović (Medaković), Cvetićanin, Grbić, Malić, Demonjić, Knežević (Jerković).

ISKRA: Miricki, Ivan, Barović, Jušković, Damir Gubaš,Vajagić, Marojević, Perović (Malacko), Krajinović (Maljik), Damjan Gubaš, Serdar.

To znači da će Kucurani da prezime na liderskoj poziciji na tabeli, sa pet bodova više u odnosu na dva svoja najbliža pratioca- Bajšu i novokneževački Obilić. Veliki je to uspeh za Kucurane, koji su debitanti u Subotičkoj područnoj ligi.

Đ. Štrbac

Radnički - Njegoš (L) 7:1 (6:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 100, sudija: Lojić (Čoka), strelc: Lukić u 15. 26. i 40. Rajić u 31 (iz penala) i 36. Šoper u 44. Crnomarković u 65. za Radnički, a I. Janjić u 87. minutu (autogol) za Njegoš. Žuti kartoni: Mihajilović (Radnički), Brezović (Njegoš),

RADNIČKI: Merković, Mihajilović 7, Lebović 8 (Vuković 6), Crnomarković 8, Janjić 7, Lukić 9, Babić 7 (Ml. Marinković 6), Rajić 8, Lazić 7, M. Marinković 8), Šoper 7.

NJEGOŠ: Ćeranović 5, Pavičević 5, Brezović 5 (Vicković), Đurović 6, Marić 5, Mrvaević 6 (Nikić), Kotaraš 6, M. Žmukić 6, B. Žmukić 6, Milunović 6 (Borozan), Kočiš 6.

Fudbaleri Radničkog kako se završava jesenja sezona igrali su sve bolje. Meč je rešen u prvom poluvremenu. Najbolji akter meča Nebojša Lukić je postigao tri gola. U 31. minutu opravdano dosuđen penal za domaćina, a realizator je bio Rajić. Najlepši pogodak je bio gol kapitena Crnomarkovića koji je volejom poslao loptu u same rašlje.

S. Stojiljković

Radnički - Njegoš 7:1, Sutjeska - Napredak 5:0, Vrbas - Horgoš 2:0, Proleter (NJ) - Iskra 1:2, Proleter (RS) - Bajša 0:2, Subotica - Jadran 2:6, Obilić - Vinogradar 1:0, Senta - Panonija  2:0.