105.2585

Војвођанска лига – исток: Комшије поделиле бодове

28.11.2017. 11:07 11:08
Извор: Dnevnik.rs

У правом фудбалском амбијенту пуним гледалиштом, одигран је комшијски дерби између Козаре и Слободе, два села један поред другог и овога пута није било победника јер је на крају резултат био 2:2.

Козара - Слобода 2:2 (1:1)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца око 600, судија: Белић (Зрењанин). Стрелци: П. Бунић у 39. И. Кнежевић у 59. за Козару, а Галић у 20. и Пашић у 87. минуту за Слободу. Црвени картон: Галић (Слобода) у 75. минуту.

КОЗАРА: Атлагић 7, И. Кнежевић 8, Т. Бјелановић 7, Рељић 7, П. Бунић 8, Зељковић 7 (М. Бунић), Мисић 8, А. Петровић 7 (Бабић), Остојић 7, Чуданов 7, Д. Кнежевић 7 (Ђаковић).

СЛОБОДА: Митровић 6, О. Ћулибрк 8, Јовандић 7, С. Ћулибрк 8, Галић 7, Цвијановић 7, Гавриловић 7 (Ж. Попов), Коцкар 6 (Пашић 7), Војводић 6, Лаништанин 6, Вокић 7.

Гости из Нових Козараца бодрени верним навијачима први су дошли у вођство лепим голом младог Никола Галића коме је у томе помогао икусни Петар Цвијановић. Пет минута пре одлакса на одмор било је 1:1, а изједанчујући погодак постигао је Бојан Бунић на асистенцију искусног Ивана Кнежевића. У наставку игре И. Кнежевић је након грешке гостујућег играча Лаништанина дошао до лопте и постигао ефектан погодак. У 74. минуту након што су оба актера се поштено испромашивала, шансу да изједначи није успео гостујући играч Цвијановић, а одмах потом неспортски је реаговао Галић и зарадио искључење.

Мада су остали са играчем мање у пољу, гости из оближњег села се нису предавали и резултат тога је био изједначујући погодак. Занимљиво је истаћи да је стрелац овог погодка био Пашић, иначе по рођењу Великоселац и некадашњи играч овог  клуба. До краја меча преостало је мало времена и обе екипе нису успели да постигну победоносни погодак.

М. С.

Раднички (К) – Кикинда 2:4 (0:3)

КОВИН: Стадион:Радничког, гледалаца: 100.Судија: Милошевић (Банатски Брестовац). Стрелци: Петрић у 65. (из пенала), Игњатовић у 88. за Раднички, а Ђукић у 9, Кресоја у 32, Красин у 42. и 74.  минути за Кикинду. Жути картони: Ђурђевић (Раднички), Радивојац  (Кикинда 1909)

РАДНИЧКИ: Алавања 7, Стаменовић 6 (Домокош 6), Арсенић 6 (Ранковић -), Петрић 7, Рађеновић 6 (Рајић 6), Бицуљевић 7, Ђурђевић 6, Дивнић 6, Симић 6, Игњатовић 7, Делиблачанин 6.

КИКИНДА: М. Вукобрат 7, Кресоја 7, Спахић 7, Радивојац 6, Илић 7, Штеванов 6 (Вукобрат 7), Китановић 7, Красин 8 (Ћирић – Бугарски -), Ђукић 7, Црномарковић 6, Д. Вукобрат 6.

Кикинђани су још у првом полувремену обезбедили победу када су постигли три гола . После десетак минута игре и брзе акције гостију Ђукић је био на правом месту изашао сам испред Алавање и постигао водећи погодак.

Други погодак гости су постигли када је Симић слабо реаговао, а Кресоја из гужве затресао мрежу Ковинаца. Три минута пре одмора Красин је повисио вођство гостију. После одмора домаћи фудбалери смањили су предност, голом Петрића из пенала. После брзе акције на другој стативи био је Красин који је другим поготком обезбедио недостижну предност Кикнђанима.  Најлепши погодак на утакмици постигао је Игњатовић када је са неких двадесет метара шутирао и поставио коначан исход овог меча.

Б.Стојковски

Младост (О) - Вршац унитед 0:1, Раднички (С) - Полет 0:2, Раднички (К) - Кикинда 2:4, Будућност - Бегеј 1:0, Козара - Слобода (НК) 2:2, Јединство (БК) - Јединство (НБ) 4:3, ЖАК - Слога 3:4.