104.8191

У војвођанском дербију Спартак бољи од Бачке (0:2)

04.11.2017. 14:58 17:26
Извор: Илустрација

Фудбалери Бачке на домаћем терену изгубили су од Спартака резултатом 0:2, у једној веома борбеној утакмици.

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин – Вава“, гледалаца око 1.500. Судија: Вујовић (Нови Сад). Стрелци: Ивановић у 24. и Стојковић у 90. минуту. Жути картони: Јеврић, Клисура, Швоња, Балабановић (ОФК Бачка), Шимура, Николић, Ивановић (Спартак).

БАЧКА: Јеврић 6, Варга 6, Башановић 6 (Николић -), Илић 6, Клисура 6 (Макарић 6), Швоња 5, Спремо 6, Балабановић 6, Мићић 6 (Чековић 6), Бјелош 7, Ђорић 6.

СПАРТАК: Остојић 7, Шимура 7, Јочић 7, Керкез 7, Николић 7, Ивановић 6, Хајдин 8 (Радовановић -), Савковић 7, Абаз 6 (Главчић -), Стојковић 7, Ћаласан 7.

Војвођански фудбалски дерби заслужено је припао Суботичанима, али и Бачкопаланчани имају за чим да жале. Прво полувреме протекло је у доминацији гостију који су у вођство дошли преко Ивановића у 24. минуту на асистенцију Савковића, пошто су ова два играча избили пред голмана и матирали га. У 34. минуту је Балабановић по земљи упутио лопту пред гол Спартака, али се тамо Мићић није најбоље снашао. Гости су доминирали у првих 45 минута и право је чудо како нису постигли који гол више.

У другом полувремену виђена је друга слика, Паланчани су нападали, посебно у првих двадесетак минута када гости практично нису прешли половину. У 49. минуту Макарић је пропустио колосалну прилику, када је био сам очи у очи са голманом Спартака, али је слабо шутирао, па је Остојић  успешно интервенисао. Средином другог полувремена, у 67. минуту је Башановић имао одличну шансу да упосли на десној страни Чековића, међутим он је био себичан, шутирао је, одбрана Суботичана је реаговала и блокиралча његов ударац.

Пет минута пре краја видели смо неспортски гест фудбалера суботичког суперлигаша Ивановића када је покушао да руком спречи домаћег играча да изведе аут, а када то није успео ногом га је намерно ударио. Све се то дешавало одмах поред трибина, скочили су сви са својих места, јер су очекивали да арбитар покаже црвени картон Суботичану, а главни судија Вујовић је Ивановићу показао „само“ жути картон.

У последњем минуту регуларног дела утакмице суботички „голубови“ су изиграли одбрану домаћег тима, па је Стојковић ставио тачку на победу гостију.