U vojvođanskom derbiju Spartak bolji od Bačke (0:2)

04.11.2017. 14:58 17:26
Izvor: Ilustracija

Fudbaleri Bačke na domaćem terenu izgubili su od Spartaka rezultatom 0:2, u jednoj veoma borbenoj utakmici.

BAČKA PALANKA: Stadion „Slavko Maletin – Vava“, gledalaca oko 1.500. Sudija: Vujović (Novi Sad). Strelci: Ivanović u 24. i Stojković u 90. minutu. Žuti kartoni: Jevrić, Klisura, Švonja, Balabanović (OFK Bačka), Šimura, Nikolić, Ivanović (Spartak).

BAČKA: Jevrić 6, Varga 6, Bašanović 6 (Nikolić -), Ilić 6, Klisura 6 (Makarić 6), Švonja 5, Spremo 6, Balabanović 6, Mićić 6 (Čeković 6), Bjeloš 7, Đorić 6.

SPARTAK: Ostojić 7, Šimura 7, Jočić 7, Kerkez 7, Nikolić 7, Ivanović 6, Hajdin 8 (Radovanović -), Savković 7, Abaz 6 (Glavčić -), Stojković 7, Ćalasan 7.

Vojvođanski fudbalski derbi zasluženo je pripao Subotičanima, ali i Bačkopalančani imaju za čim da žale. Prvo poluvreme proteklo je u dominaciji gostiju koji su u vođstvo došli preko Ivanovića u 24. minutu na asistenciju Savkovića, pošto su ova dva igrača izbili pred golmana i matirali ga. U 34. minutu je Balabanović po zemlji uputio loptu pred gol Spartaka, ali se tamo Mićić nije najbolje snašao. Gosti su dominirali u prvih 45 minuta i pravo je čudo kako nisu postigli koji gol više.

U drugom poluvremenu viđena je druga slika, Palančani su napadali, posebno u prvih dvadesetak minuta kada gosti praktično nisu prešli polovinu. U 49. minutu Makarić je propustio kolosalnu priliku, kada je bio sam oči u oči sa golmanom Spartaka, ali je slabo šutirao, pa je Ostojić  uspešno intervenisao. Sredinom drugog poluvremena, u 67. minutu je Bašanović imao odličnu šansu da uposli na desnoj strani Čekovića, međutim on je bio sebičan, šutirao je, odbrana Subotičana je reagovala i blokiralča njegov udarac.

Pet minuta pre kraja videli smo nesportski gest fudbalera subotičkog superligaša Ivanovića kada je pokušao da rukom spreči domaćeg igrača da izvede aut, a kada to nije uspeo nogom ga je namerno udario. Sve se to dešavalo odmah pored tribina, skočili su svi sa svojih mesta, jer su očekivali da arbitar pokaže crveni karton Subotičanu, a glavni sudija Vujović je Ivanoviću pokazao „samo“ žuti karton.

U poslednjem minutu regularnog dela utakmice subotički „golubovi“ su izigrali odbranu domaćeg tima, pa je Stojković stavio tačku na pobedu gostiju.