117.0652
108.1434

Сомборска лига: Домаћину градски дерби

01.11.2017. 13:21 13:22

Градски дерби одигран на Гедеру заслужено је припао домаћину, иако је пре сусрета Хајдук јуниор словио за фаворита.

Кула - Хајдук јуниор 2:0 (1:0)

КУЛА: Игралиште на Гедеру, гледалаца 100. Судија: ађ ( Руски Крстур). Стрелци: Пјешивац у 42. и Букејловић у 75. минуту за Кулу. Жути картони: Бабић ( Кула), а Вујовић ( Хајдук јуниор).

КУЛА: Мил. Радуловић 7, Мир. Радуловић 7, Тапаји 7, Војновић 7, Златић 7 ( од 87. Поповић -), Митрић 7 ( од 56. Кукољ 7), Букејловић 7, Анђелковић 7, Пјешивац 8, Ђођић 7 и Жарић 7 ( од 78. Бабић -).

ХАЈДУК ЈУНИОР: Бркић 6, Вујмиловић 6 ( од 60. Давидовић -), Јањић 6, Ланчужанин 6, Пејаковић 6 ( од 68. Ракочевић -), Веселиновић 6, Вујовић 6, Драганић 6 ( од 51. Дрпљанин 6), Фуртула 6, Данојевић 6 и Кулић 6.

Но, на терену: домаћин одважан, дисциплинован, жељан победе, док су играчи Хајдук јуниора одиграли тако као да су мислили да ће победа доћи сама од себе. Играчи Куле су зналачки затворили прилазе свом голу, сачекали две позиције за контре које су Пјешиавц у првом и искусни Букејловић у другом полувремену претворили у голове и сасвим заслужено се на крају радовали.

Ђ. Бојанић

Стари град - Младост (К) 4:0 (3:0) (прекинуто у 60. минуту)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион ОФК Старог Града, гледалаца: 130, судија: М. Миланков (Сомбор), стрелци: Гајдобрански (из пенала) у 24. Б. Лукач у 31. Ахметовић у 33. и Ковачевић у 56.минуту.

СТАР ГРАД: Ђурковић (Здравковић), М. Валентик, Б. Лукач, Трифуновић, Гајдобрански, Ковачевић Божин, Зељко (С. Валентик ), Ахметовић, Гњатовић. И. Лукач.

МЛАДОСТ: Мирковић, Јерковић, С. Кишјухас, Собек, Максимовић, Комазец, Килић, П. Кишјухас (Јовичић), Крстић, Грдинић, Балевић.

У току био је 60. минут  утакмице, када је олујно невреме, праћено леденом кишом изазвало прекид сасвим неравроправног  надигравања.

Фудбалери бачкопаланачкога ОФК Старога Града наставили су низ победа на свом терену.

Ђ. Штрбац

Кула - Хајдук јуниор 2:0, Славија - Русин 0:0, Стари град - Младост (К) 4:0, Станишић - Будућност (П) 0:0, Липар - ЖАК 3:0, Војводина - Крила Крајине 4:2, Црвенка - Борац (БГ) 6:0, Будућност (М) - Херцеговац 2:0.