Somborska liga: Domaćinu gradski derbi

01.11.2017. 13:21 13:22

Gradski derbi odigran na Gederu zasluženo je pripao domaćinu, iako je pre susreta Hajduk junior slovio za favorita.

Kula - Hajduk junior 2:0 (1:0)

KULA: Igralište na Gederu, gledalaca 100. Sudija: ađ ( Ruski Krstur). Strelci: Pješivac u 42. i Bukejlović u 75. minutu za Kulu. Žuti kartoni: Babić ( Kula), a Vujović ( Hajduk junior).

KULA: Mil. Radulović 7, Mir. Radulović 7, Tapaji 7, Vojnović 7, Zlatić 7 ( od 87. Popović -), Mitrić 7 ( od 56. Kukolj 7), Bukejlović 7, Anđelković 7, Pješivac 8, Đođić 7 i Žarić 7 ( od 78. Babić -).

HAJDUK JUNIOR: Brkić 6, Vujmilović 6 ( od 60. Davidović -), Janjić 6, Lančužanin 6, Pejaković 6 ( od 68. Rakočević -), Veselinović 6, Vujović 6, Draganić 6 ( od 51. Drpljanin 6), Furtula 6, Danojević 6 i Kulić 6.

No, na terenu: domaćin odvažan, disciplinovan, željan pobede, dok su igrači Hajduk juniora odigrali tako kao da su mislili da će pobeda doći sama od sebe. Igrači Kule su znalački zatvorili prilaze svom golu, sačekali dve pozicije za kontre koje su Pješiavc u prvom i iskusni Bukejlović u drugom poluvremenu pretvorili u golove i sasvim zasluženo se na kraju radovali.

Đ. Bojanić

Stari grad - Mladost (K) 4:0 (3:0) (prekinuto u 60. minutu)

BAČKA PALANKA: Stadion OFK Starog Grada, gledalaca: 130, sudija: M. Milankov (Sombor), strelci: Gajdobranski (iz penala) u 24. B. Lukač u 31. Ahmetović u 33. i Kovačević u 56.minutu.

STAR GRAD: Đurković (Zdravković), M. Valentik, B. Lukač, Trifunović, Gajdobranski, Kovačević Božin, Zeljko (S. Valentik ), Ahmetović, Gnjatović. I. Lukač.

MLADOST: Mirković, Jerković, S. Kišjuhas, Sobek, Maksimović, Komazec, Kilić, P. Kišjuhas (Jovičić), Krstić, Grdinić, Balević.

U toku bio je 60. minut  utakmice, kada je olujno nevreme, praćeno ledenom kišom izazvalo prekid sasvim neravropravnog  nadigravanja.

Fudbaleri bačkopalanačkoga OFK Staroga Grada nastavili su niz pobeda na svom terenu.

Đ. Štrbac

Kula - Hajduk junior 2:0, Slavija - Rusin 0:0, Stari grad - Mladost (K) 4:0, Stanišić - Budućnost (P) 0:0, Lipar - ŽAK 3:0, Vojvodina - Krila Krajine 4:2, Crvenka - Borac (BG) 6:0, Budućnost (M) - Hercegovac 2:0.