Међуопштинска Лига Срем: Историјска победа Бикићана

13.09.2017. 09:53 09:57
Извор: Бикић До, фото: Приватна архива

Бикић До - Напредак (Ж) 3:0 (1:0)

БИКИЋ ДО: Стадион  Бикић Дола, гледалаца 250, судија С. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Симић у 22, Утвић у 48. и Добрић у 82. минуту. Жути картони: Кладушић (Бикић Дол), Деврња, Секулић (Напредак).

БИКИЋ ДО: Бугарски 8,  Утвић 9, Кекић 8 (Мрваљевићж 9), Басрак 9, Кладушић 8, Курбалија 9 (Јочилић 8) (Ђорђевић), Субић 8, Симић 9, Ђорђевић) 8 (Вучковић 8), Добрић 10.

НАПРЕДАК: Крнић 6, Стојић 6, Мадацки 7, Тица 8 (Вучетић 6), Деврња 7, Г. Миљковић 7, Секулић 6 (Вујевић 6), Пазарски 7,  Љубинковић 7, М. Божић 7, Дамњановић 7 (С. Миљковић 6).

Домаћини су приказали очекивану партију. Већ у првом полувремену су могли водити са пет разлике.Али, само се у листу стрелаца уписао Симић. Лопту је послао у саме рашље с 16 метара.Утвић је постигао гол, пошто, је  варком тела избацио комоплетну одбрану гостију. А, Добрић, је прво заломио, двојицу противничких, играча, а онда је лукавим шутем преварио и голмана Крнића. Тако су домаћини прославили истоиријску победу-прву у овом рангу.

Д. Хнатко

Брестач - Граничар (К) 2:0 (1:0)

БРЕСТАЧ: Стадион Брестача, гледалаца 100, судија Радић (Ириг). Стрелци: Инајетовић у 5. (из пенала) и Балабан у 90. минуту. Жути картони: Белић, Дрпа, М. Јовичић, Балабан (Брестач), Шојић, Томшчић, Д. Босанац (Граничар).

БРЕСТАЧ: Младеновић 7, Бошковић 7, В. Ковачевић 7, Д. Ковачевић 7, Стојковски 7, Зујић  7(М. Јовичић), Свилар 7, Балабан 8, Инајетовић 8,  Белић 7 , Ђурић -(Цветковић 7).

ГРАНИЧАР: Стевић 6, Влаисављевић 6, М. Босанац 7, Томшчић 7, Дејан Печеница 6, Стефановић 8, М. Симић 7, Д. Босанац 6 (Шојић 6), Коњевић 7, Барић 6, Вићентић 6.

Домаћини су дошли до вођства после одличног продора Зујића. Гости, су, га зауставили непрописним стартом у свом казненом простору. Са пенала је био сигуран Инајетовић.

Д. Брацановић

Слобода - Хајдук (В) 1:2 (1:2)

ШАШИНЦИ: Игралиште Слободе, гледалаца 100, судија Павловић (Огар). Стрелци: Милутиновић у 77. за Слободу, а Јурошевић у 23. и 88. минуту за Хајдук. Жути картони: Станојевић, Змијанац, Недељковић (Слобода), Перић (Хајдук).

СЛОБОДА: Јанковић 5, Шулаја 6, Станојевић 7, Милановић 6, Ристановић 6, А. Томић 7, Милутиновић 7, Змијанац 6, Жегарац 6 (Дамјановић), Недељковић 6 (С. Томић), Радојчић 6.

ХАЈДУК: Митровић 7, Ђорђевић 7,  Арбић 6, Петровић 6, Радовановић 7, У. Бошњаковић 6 (С. Гавриловић), Влаисављевић 7, Вејновић 6 (Перић), Јурошевић 8, Марјановић 6 (Павић) В. Гавриловић 6.

Утакмица, са много, узбудљивих, тренутака. Иначе, све је било у знаку, промашаја домаћих стрелаца, И, зато, су домаћини, у наставку, кажњени.Јурошевић, је остао, ноћна мора, за домаћине, као и слаби судија Павловић из Огра.

С. Недељковић

Полет - Слога (Ч) 2:1 (1:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 50, судија Стојковић (Добринци). Стрелци: Тодоровић у 27. и 61. за Полет, Панић у 58. за Слогу.

ПОЛЕТ: Мијалчић 7, Ђалић 7, Милић 7 (Живковић), Јокић 7, Делибос 7, Ружичић 7, Бакић 7, Пејовић 7, Јовић 7, Тодоровић 8, (Лазаревић), Калезић 7.

СЛОГА: Пејаковић 7, Плавшић 7, Славко Кекић 7, Антонић 6, Миљеновић 6, Арамбашић 6, Драгановић 7, Ђуричић 6, Панић 7, Р. Маричић 7, Секулић 7.

Победа домаћина заслужена. А, творац победе, био је Тодоровић. Прво је постигао водећи гол за Полет, после, једне гужве пред голом гостију, после, изванредног набацивања лопте из корнера. А, код другог поготка искористио је изванредан центаршут. Лопта му је пала на главу.

Б. Рађеновић

Младост (Б) - Митрос 1:0 (1:0)

БУЂАНОВЦИ: Стадион Младости, гледалаца 100, судија  Тодоровић (Инђија). Стрелац: Марковић у 30. минуту.

МЛАДОСТ: Делић 8, Божичковић 8, Јовановић 8, Вукин 8 (Кривошић), М. Стојиљковић 8, Чикић 8 (Јокић),  Марковић 8, Прљић 8, Бероња 8, С. Стојиљковић  (Арсеновић).

МИТРОС: Стајчић 7, Јаковљевић 7, Сантовац 7, Вукотић 7, Билић 7, Макитановић 7 (Церовац), Бабић 7, Владисављевић 7, Смољанић 7 (Каролић), Марковић 7, Панић 7.

Опет су Буђановчани, славили,  јер су имали у својим редовима расположеног Марковића. После ценаршута, дочекао је лопту на првој стативи, и само, као, да се поклонио,  лопта је ударила у његову главу, и потом завршила у мрежи.

С. Јовановић

Граничар (О) - Доњи Петровци 0:3 (0:2)

ОБРЕЖ: Стадион Граничара, гледалаца 150, судија  Инђић (Инђија).Стрелци: Мудрић у 5, Јакшић у 25.и Радишић у 70.минути.

ГРАНИЧАР: Петковић 7, З. Миличевић 7, Митровић 7, Наумов 8, Милош Д. Николић 7, Дрљача 7, Живић 7, Кнежевић 6, Лисулов 8, С. Јовановић 7, Ракић 7.

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Видановић 8, Чалић 7, Путица 7, Јоргић 8 (Ковачевић 7), Поповић 7, Јакшић 8 (Стојановић 7), Радишић 9, Недимовић 7, Динић 8 (Црнокрак 7), Мудрић 8, Чворков 7.

Изванредан гол је постигао Радишић. Погодио је саме рашље, из слободног, ударца са више од 25 метара.Иначе, гости, по игри, заслужили и убедљивију победу.

Д. Орловић

Фрушка гора - Зека Буљубаша 4:2 (2:1)

РУМА: Стадион Фрушке горе, гледалаца 100, судија Чекичевић (Моровић). Стрелци: В. Samrayija у 7, Мушицки у 10, Љубинковић у 80. и Радић у 82. за Фрушку гору, а Ђонлић у 3. и Samaryić у 88.  минуту за Зеку Буљубашу.

ФРУШКА ГОРА: Илић 7, Кнежевић 7, В. Samaryija 7, Н. Samaryija 6 (С. Божић), Мијајловић 6 (Трнић 7),  Љубинковић 7, Мушицки 7 (Радић 7), Боровић 7, М. Божић 7, Јањић 7.

ЗЕКА БУЉУБАША: Ивић 6, М. Беговић 6, У. Беговић 7, Кукић 7, Д. Беловуковић 6 (Samaryić 6), Петрић 6, М. Беловуковић 7, Николић 6, Мартиновић 6, Ђонлић 7 (Павловић), Турудић 7.

Добра утакмица, у којој су, гости, имали сталну иницијативу, у првом полувремену и уопште, били бољи ривал.И повели су преко Ђонлића, после, грешке домаће одбране.Каснили су са избацивањем лопте.Ипак, су обућари успли да прекорену резултат, у своју корист.Посебно је био леп гол Мушицког после контре.У, наставку, друга слика, сада су бољи  домаћини.Створили су низ изузетних прилика.Али, уласком у игру Исидора Радића, мајстора фудбала,  домаћи напад добија на убојитости.Радић је наместио гол и био је стрелац четвртог гола за обућаре.

Д. Чучин

Фрушкогорац - Доњи Срем 1:0 (0:0)

МАНЂЕЛОС: Стадион Фрушкогорца, гледалаца 200, судија Радивојевић (Бачинци). Стрелац: Душан Грабић у 47.  минуту. Жути картони: Младеновић, И. Ђорић (Фрушкогорац), Ненадов, Митровић (Доњи Срем).

ФРУШКОГОРАЦ: Вуковић 7, Н. Трнић 7, Младеновић 7, М. Трнић 7, И. Ђорић 7, Половина 7, Кочић 7, Цвјетић 8, Душан Грабић 7, Бојанић 6 (Ђукић 6), Ж. Ђорић 7.

ДОЊИ СРЕМ: Јелача 6, С. Илић 6 (Божић), Ненадов 6, Чавић 7, Динчић 6, Митровић 6, Миличевић 6 (Стојчевић), Панић 7 (Небригић), Радивојевић 6, Гмизић 6.

Домаћи су били бољи ривал, атаковали, ка голу, гостију, стварали, прилике, али гостујућа одбрана је успешно одоловела све до 47. минута. Тада, је Душан Грабић, коначно подесио нишанске справе. Изванредно је шутирао лопту са око 25 метара. Лопта је само фијукнула у мрежу.

Б. Трнић

МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Доњи Срем 1:0, РУМА: Фрушка гора - Зека Буљубаша 4:2, ШАШИНЦИ: Слобода - Хајдук (В) 1:2, БУЂАНОВЦИ: Младост -Митрос 1:0, БРЕСТАЧ: Брестач - Граничар (К) 2:0, НОВИ КАРЛОВЦИ: Полет - Слога (Ч) 2:1, БИКИЋ ДО: Бикић Дол - Напредак (Ж) 3:0, ОБРЕЖ: Граничар -Доњи Петровци 0:3.

1. Доњи Петр.           4      4      0      0      17:0  12

2. Напредак (Ж)        4      3      0      1      11:6  9

3. Младост (Б)           4         3      0      1      9:6   9

4. Граничар (О)          4      3      0      1      8:6   9

5. Хајдук (В)               4      2      2      0      10:6  8

6. Фрушка г.                4      2      1      1      10:8  7

7. Фрушкогорац          4      2      1      1      5:4   7

8. Слога (Ч)                 4      2      0      2      7:6   6