Međuopštinska Liga Srem: Istorijska pobeda Bikićana

13.09.2017. 09:53 09:57
Izvor: Bikić Do, foto: Privatna arhiva

Bikić Do - Napredak (Ž) 3:0 (1:0)

BIKIĆ DO: Stadion  Bikić Dola, gledalaca 250, sudija S. Petrović (Sremska Mitrovica). Strelci: Simić u 22, Utvić u 48. i Dobrić u 82. minutu. Žuti kartoni: Kladušić (Bikić Dol), Devrnja, Sekulić (Napredak).

BIKIĆ DO: Bugarski 8,  Utvić 9, Kekić 8 (Mrvaljevićž 9), Basrak 9, Kladušić 8, Kurbalija 9 (Jočilić 8) (Đorđević), Subić 8, Simić 9, Đorđević) 8 (Vučković 8), Dobrić 10.

NAPREDAK: Krnić 6, Stojić 6, Madacki 7, Tica 8 (Vučetić 6), Devrnja 7, G. Miljković 7, Sekulić 6 (Vujević 6), Pazarski 7,  Ljubinković 7, M. Božić 7, Damnjanović 7 (S. Miljković 6).

Domaćini su prikazali očekivanu partiju. Već u prvom poluvremenu su mogli voditi sa pet razlike.Ali, samo se u listu strelaca upisao Simić. Loptu je poslao u same rašlje s 16 metara.Utvić je postigao gol, pošto, je  varkom tela izbacio komopletnu odbranu gostiju. A, Dobrić, je prvo zalomio, dvojicu protivničkih, igrača, a onda je lukavim šutem prevario i golmana Krnića. Tako su domaćini proslavili istoirijsku pobedu-prvu u ovom rangu.

D. Hnatko

Brestač - Graničar (K) 2:0 (1:0)

BRESTAČ: Stadion Brestača, gledalaca 100, sudija Radić (Irig). Strelci: Inajetović u 5. (iz penala) i Balaban u 90. minutu. Žuti kartoni: Belić, Drpa, M. Jovičić, Balaban (Brestač), Šojić, Tomščić, D. Bosanac (Graničar).

BRESTAČ: Mladenović 7, Bošković 7, V. Kovačević 7, D. Kovačević 7, Stojkovski 7, Zujić  7(M. Jovičić), Svilar 7, Balaban 8, Inajetović 8,  Belić 7 , Đurić -(Cvetković 7).

GRANIČAR: Stević 6, Vlaisavljević 6, M. Bosanac 7, Tomščić 7, Dejan Pečenica 6, Stefanović 8, M. Simić 7, D. Bosanac 6 (Šojić 6), Konjević 7, Barić 6, Vićentić 6.

Domaćini su došli do vođstva posle odličnog prodora Zujića. Gosti, su, ga zaustavili nepropisnim startom u svom kaznenom prostoru. Sa penala je bio siguran Inajetović.

D. Bracanović

Sloboda - Hajduk (V) 1:2 (1:2)

ŠAŠINCI: Igralište Slobode, gledalaca 100, sudija Pavlović (Ogar). Strelci: Milutinović u 77. za Slobodu, a Jurošević u 23. i 88. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Stanojević, Zmijanac, Nedeljković (Sloboda), Perić (Hajduk).

SLOBODA: Janković 5, Šulaja 6, Stanojević 7, Milanović 6, Ristanović 6, A. Tomić 7, Milutinović 7, Zmijanac 6, Žegarac 6 (Damjanović), Nedeljković 6 (S. Tomić), Radojčić 6.

HAJDUK: Mitrović 7, Đorđević 7,  Arbić 6, Petrović 6, Radovanović 7, U. Bošnjaković 6 (S. Gavrilović), Vlaisavljević 7, Vejnović 6 (Perić), Jurošević 8, Marjanović 6 (Pavić) V. Gavrilović 6.

Utakmica, sa mnogo, uzbudljivih, trenutaka. Inače, sve je bilo u znaku, promašaja domaćih strelaca, I, zato, su domaćini, u nastavku, kažnjeni.Jurošević, je ostao, noćna mora, za domaćine, kao i slabi sudija Pavlović iz Ogra.

S. Nedeljković

Polet - Sloga (Č) 2:1 (1:0)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 50, sudija Stojković (Dobrinci). Strelci: Todorović u 27. i 61. za Polet, Panić u 58. za Slogu.

POLET: Mijalčić 7, Đalić 7, Milić 7 (Živković), Jokić 7, Delibos 7, Ružičić 7, Bakić 7, Pejović 7, Jović 7, Todorović 8, (Lazarević), Kalezić 7.

SLOGA: Pejaković 7, Plavšić 7, Slavko Kekić 7, Antonić 6, Miljenović 6, Arambašić 6, Draganović 7, Đuričić 6, Panić 7, R. Maričić 7, Sekulić 7.

Pobeda domaćina zaslužena. A, tvorac pobede, bio je Todorović. Prvo je postigao vodeći gol za Polet, posle, jedne gužve pred golom gostiju, posle, izvanrednog nabacivanja lopte iz kornera. A, kod drugog pogotka iskoristio je izvanredan centaršut. Lopta mu je pala na glavu.

B. Rađenović

Mladost (B) - Mitros 1:0 (1:0)

BUĐANOVCI: Stadion Mladosti, gledalaca 100, sudija  Todorović (Inđija). Strelac: Marković u 30. minutu.

MLADOST: Delić 8, Božičković 8, Jovanović 8, Vukin 8 (Krivošić), M. Stojiljković 8, Čikić 8 (Jokić),  Marković 8, Prljić 8, Beronja 8, S. Stojiljković  (Arsenović).

MITROS: Stajčić 7, Jakovljević 7, Santovac 7, Vukotić 7, Bilić 7, Makitanović 7 (Cerovac), Babić 7, Vladisavljević 7, Smoljanić 7 (Karolić), Marković 7, Panić 7.

Opet su Buđanovčani, slavili,  jer su imali u svojim redovima raspoloženog Markovića. Posle cenaršuta, dočekao je loptu na prvoj stativi, i samo, kao, da se poklonio,  lopta je udarila u njegovu glavu, i potom završila u mreži.

S. Jovanović

Graničar (O) - Donji Petrovci 0:3 (0:2)

OBREŽ: Stadion Graničara, gledalaca 150, sudija  Inđić (Inđija).Strelci: Mudrić u 5, Jakšić u 25.i Radišić u 70.minuti.

GRANIČAR: Petković 7, Z. Miličević 7, Mitrović 7, Naumov 8, Miloš D. Nikolić 7, Drljača 7, Živić 7, Knežević 6, Lisulov 8, S. Jovanović 7, Rakić 7.

DONJI PETROVCI: Vidanović 8, Čalić 7, Putica 7, Jorgić 8 (Kovačević 7), Popović 7, Jakšić 8 (Stojanović 7), Radišić 9, Nedimović 7, Dinić 8 (Crnokrak 7), Mudrić 8, Čvorkov 7.

Izvanredan gol je postigao Radišić. Pogodio je same rašlje, iz slobodnog, udarca sa više od 25 metara.Inače, gosti, po igri, zaslužili i ubedljiviju pobedu.

D. Orlović

Fruška gora - Zeka Buljubaša 4:2 (2:1)

RUMA: Stadion Fruške gore, gledalaca 100, sudija Čekičević (Morović). Strelci: V. Samrayija u 7, Mušicki u 10, Ljubinković u 80. i Radić u 82. za Frušku goru, a Đonlić u 3. i Samaryić u 88.  minutu za Zeku Buljubašu.

FRUŠKA GORA: Ilić 7, Knežević 7, V. Samaryija 7, N. Samaryija 6 (S. Božić), Mijajlović 6 (Trnić 7),  Ljubinković 7, Mušicki 7 (Radić 7), Borović 7, M. Božić 7, Janjić 7.

ZEKA BULJUBAŠA: Ivić 6, M. Begović 6, U. Begović 7, Kukić 7, D. Belovuković 6 (Samaryić 6), Petrić 6, M. Belovuković 7, Nikolić 6, Martinović 6, Đonlić 7 (Pavlović), Turudić 7.

Dobra utakmica, u kojoj su, gosti, imali stalnu inicijativu, u prvom poluvremenu i uopšte, bili bolji rival.I poveli su preko Đonlića, posle, greške domaće odbrane.Kasnili su sa izbacivanjem lopte.Ipak, su obućari uspli da prekorenu rezultat, u svoju korist.Posebno je bio lep gol Mušickog posle kontre.U, nastavku, druga slika, sada su bolji  domaćini.Stvorili su niz izuzetnih prilika.Ali, ulaskom u igru Isidora Radića, majstora fudbala,  domaći napad dobija na ubojitosti.Radić je namestio gol i bio je strelac četvrtog gola za obućare.

D. Čučin

Fruškogorac - Donji Srem 1:0 (0:0)

MANĐELOS: Stadion Fruškogorca, gledalaca 200, sudija Radivojević (Bačinci). Strelac: Dušan Grabić u 47.  minutu. Žuti kartoni: Mladenović, I. Đorić (Fruškogorac), Nenadov, Mitrović (Donji Srem).

FRUŠKOGORAC: Vuković 7, N. Trnić 7, Mladenović 7, M. Trnić 7, I. Đorić 7, Polovina 7, Kočić 7, Cvjetić 8, Dušan Grabić 7, Bojanić 6 (Đukić 6), Ž. Đorić 7.

DONJI SREM: Jelača 6, S. Ilić 6 (Božić), Nenadov 6, Čavić 7, Dinčić 6, Mitrović 6, Miličević 6 (Stojčević), Panić 7 (Nebrigić), Radivojević 6, Gmizić 6.

Domaći su bili bolji rival, atakovali, ka golu, gostiju, stvarali, prilike, ali gostujuća odbrana je uspešno odolovela sve do 47. minuta. Tada, je Dušan Grabić, konačno podesio nišanske sprave. Izvanredno je šutirao loptu sa oko 25 metara. Lopta je samo fijuknula u mrežu.

B. Trnić

MANĐELOS: Fruškogorac - Donji Srem 1:0, RUMA: Fruška gora - Zeka Buljubaša 4:2, ŠAŠINCI: Sloboda - Hajduk (V) 1:2, BUĐANOVCI: Mladost -Mitros 1:0, BRESTAČ: Brestač - Graničar (K) 2:0, NOVI KARLOVCI: Polet - Sloga (Č) 2:1, BIKIĆ DO: Bikić Dol - Napredak (Ž) 3:0, OBREŽ: Graničar -Donji Petrovci 0:3.

1. Donji Petr.           4      4      0      0      17:0  12

2. Napredak (Ž)        4      3      0      1      11:6  9

3. Mladost (B)           4         3      0      1      9:6   9

4. Graničar (O)          4      3      0      1      8:6   9

5. Hajduk (V)               4      2      2      0      10:6  8

6. Fruška g.                4      2      1      1      10:8  7

7. Fruškogorac          4      2      1      1      5:4   7

8. Sloga (Č)                 4      2      0      2      7:6   6