105.2585

Суперлига Србије: Спартак савладао Мачву

14.08.2017. 22:24 22:27
Извор: Youtube Printscreen

Фудбалери Спартака настављају са добим резултатима и овога пута су то доказали против чврсте екипе Мачве из Шапца, коју су савладали на свом стадиону са 3:2.

Утакмица је од самог почетка била динамична, борбена и са доста шанси. У 12. минуту игре Спартак је први запретио преко Стојковића. Дубинску лопту је упутио Ивановић, а Стојковић је са 15 метара хтео да лобује голмана Филиповића, али је шутирао преко пречке. Другу шансу домаћи играчи су имали у 17. минуту када је Хајдин прошао по левој страни, центрирао до Ивановића, а он шутирао у голмана Мачве, који је крајњим напором лопту избацио у корнер. Прву озбиљнију шансу гости су имали у 23. минуту, када је Протић прошао по десној страни, идеално је центрирао до Милинковића, овај са 10 метара шутирао, али је голман Спартака био сигуран. Оно што нису тада искористили фудбалери мачве су материјализовали у 28. минуту. Из брзе акције, коју је започео Ивић, лопту је послао до Матића, а овај повратну дао Протићу, који је са 18 метара матирао голмана Остојића. После примљеног гола играчи Спартака су кренули на све или ништа и четири минута пре краја првог полувремена на пас капитена Торбице, Николић је успео да постигне погодак и домаћима донесе изједначење - 1:1.

Спартак је кренуо у другом полувремену агилније, желео је три бода то је и остварио. Али, опет су гости у наставку први дошли до поготка. У 60. минуту користе прилику преко Милинковића на асистенцију Матића за 2:1. У 71. минуту досуђен је пенал за Спартак, када је у продору био Стојковић. Њега је срушио Јеремић, а судија је показао на белу тачку. Сигуран је био Ивановић за 2:2. У 81. минуту Спартак је коначно дошао до вођства. Prеthodno је срушен Чечарић, а Немања Главчић је извео слободан ударац са неких 20 метара и послао лопту у саме рашље. До краја утакмице Суботичани су успели да задрже предност и заслужено стигну до нова три бода.

С. Стојиљковић

Спартак - Мачва 3:2 (1:1)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца 1000, судија: Широки (Смедерево). Стрелци: Николић у 41. Ивановић у 71. (из пенала) и Главчић у 81. за Спартак, а Протић у 28. и Милинковић у 60. минуту за Мачву. Жути картони: Николић (Спартак), а Леканић, Матић, Протић и Филиповић (Мачва).

СПАРТАК: Остојић 7, Шимура 6 (Торбица 7), Јочић 7, Николић 8, Ивановић 8, Хајдин 7, Савковић 7 (Чечарић 7), Абаз 6 (Главчић 8), Стојковић 8, Ћаласан 7, Радовановић 7.

МАЧВА: Филиповић 7, Пејовић 6, Протић 7, Ивић 7, Јовановић 7, Ристивојевић 6, Леканић 6 (Гемовић 6), Обровац 6, Матић 7, Милинковић 7 (Јовановић 7), Јеремић 7 (Владисављевић).