Superliga Srbije: Spartak savladao Mačvu

14.08.2017. 22:24 22:27
Izvor: Youtube Printscreen

Fudbaleri Spartaka nastavljaju sa dobim rezultatima i ovoga puta su to dokazali protiv čvrste ekipe Mačve iz Šapca, koju su savladali na svom stadionu sa 3:2.

Utakmica je od samog početka bila dinamična, borbena i sa dosta šansi. U 12. minutu igre Spartak je prvi zapretio preko Stojkovića. Dubinsku loptu je uputio Ivanović, a Stojković je sa 15 metara hteo da lobuje golmana Filipovića, ali je šutirao preko prečke. Drugu šansu domaći igrači su imali u 17. minutu kada je Hajdin prošao po levoj strani, centrirao do Ivanovića, a on šutirao u golmana Mačve, koji je krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Prvu ozbiljniju šansu gosti su imali u 23. minutu, kada je Protić prošao po desnoj strani, idealno je centrirao do Milinkovića, ovaj sa 10 metara šutirao, ali je golman Spartaka bio siguran. Ono što nisu tada iskoristili fudbaleri mačve su materijalizovali u 28. minutu. Iz brze akcije, koju je započeo Ivić, loptu je poslao do Matića, a ovaj povratnu dao Protiću, koji je sa 18 metara matirao golmana Ostojića. Posle primljenog gola igrači Spartaka su krenuli na sve ili ništa i četiri minuta pre kraja prvog poluvremena na pas kapitena Torbice, Nikolić je uspeo da postigne pogodak i domaćima donese izjednačenje - 1:1.

Spartak je krenuo u drugom poluvremenu agilnije, želeo je tri boda to je i ostvario. Ali, opet su gosti u nastavku prvi došli do pogotka. U 60. minutu koriste priliku preko Milinkovića na asistenciju Matića za 2:1. U 71. minutu dosuđen je penal za Spartak, kada je u prodoru bio Stojković. Njega je srušio Jeremić, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran je bio Ivanović za 2:2. U 81. minutu Spartak je konačno došao do vođstva. Prethodno je srušen Čečarić, a Nemanja Glavčić je izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara i poslao loptu u same rašlje. Do kraja utakmice Subotičani su uspeli da zadrže prednost i zasluženo stignu do nova tri boda.

S. Stojiljković

Spartak - Mačva 3:2 (1:1)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca 1000, sudija: Široki (Smederevo). Strelci: Nikolić u 41. Ivanović u 71. (iz penala) i Glavčić u 81. za Spartak, a Protić u 28. i Milinković u 60. minutu za Mačvu. Žuti kartoni: Nikolić (Spartak), a Lekanić, Matić, Protić i Filipović (Mačva).

SPARTAK: Ostojić 7, Šimura 6 (Torbica 7), Jočić 7, Nikolić 8, Ivanović 8, Hajdin 7, Savković 7 (Čečarić 7), Abaz 6 (Glavčić 8), Stojković 8, Ćalasan 7, Radovanović 7.

MAČVA: Filipović 7, Pejović 6, Protić 7, Ivić 7, Jovanović 7, Ristivojević 6, Lekanić 6 (Gemović 6), Obrovac 6, Matić 7, Milinković 7 (Jovanović 7), Jeremić 7 (Vladisavljević).