105.2585

ЕП за младе: Србија - Португалија 0:2 (Видео)

17.06.2017. 18:21 20:01
Извор: Youtube Printscreen

У првом колу Европског првенства за фудбалере млађе од 21. године, Србија је поражена од екипе Португала - 2:0 (1:0). Изабраници Ненада Лалатовића следећи меч играју против Македоније у уторак (18). Први гол постигао је Гуедеш у 37, а други Фернандеш у 88. минуту.

Србија игра у следећем саставу: Милинковић-Савић, Гајић, Јовановић, Вељковић, Антонов, Максимовић, Грујић, Гаћиновић, Живковић, Чаврић и Ђурђевић. Србију са клупе у првој званичној такмичарској утакмици предводи Ненад Лалатовић.

За Португалију на почетку играју: Варела, Кансело, Је, Семедо, Родригез, Карваљо, Невеш, Фернандеш, Жота, Поденсе, Гедеш. За Португал не игра звезда екипе Ренато Санчез.

У трећем минуту Марко Грујић је добио жути картон. Португалци су већ на почетку имали одличну шансу, Рубен Невеш је погодио стативу српског гола. уследиле су и две добре прилике за наш тим, али је најизгледнија била она у 18. минуту после слободног ударца. Наиме, Семедо је фаулирао Чаврића и добио жути картон. Живковић је извео слободни ударац, али је погодио живи зид.

У 26. минуту Србија је имала велику шансу, Живковић је убацио, Ђурђевић је изашао сам пред гол ривала, али је лоше шутирао.

Србија је све боља. У 30. минуту Чаврић је за мало био спорији од голмана Португалије Вареле.

У 37. минуту Србија је примила гол. Вања Милинковић-Савић је кратко одбио шут Поденса, али је лопта дошла до Гуедеша којем није било тешко да се само "поклони" и погоди мрежу за 1:0.

До краја полувремена није било неких већих узбуђења.

Селектор Лалатовић је направио измену на полувремену, па је уместо Чаврића у игру је ушао Срђан Плавшић.

На старту другог полувремена Србија је постигла гол, али је он поништен због офсајда у којем се нашао Ђурђевић.

У 51. минуту Гаћиновић је фаулирао ривала. После повлачења за дрес Невеша, везиста "орлића" зарадио је жути картон.

У 52. минуту са дистанце је шутирао Грујић, али није било опасности по Португалце.

Покушао је Гаћиновић у 62. минуту, али је Варела и ову ситуацију лако решио.

У 68. минуту Ненад Лалатовић је уместо Марка Грујића у игру увео Немању Радоњића. Он је унео живост у игру нашег тима, али није успео да постигне гол.

У 86. минуту Португалија је имала велику шансу, али је Фернандеш шутирао поред гола. Убрзо је исти играч исправио грешку и постигао гол у финишу меча )88. минут) за прву победу свог тима на Европском првенству за младе.