EP za mlade: Srbija - Portugalija 0:2 (Video)

17.06.2017. 18:21 20:01
Izvor: Youtube Printscreen

U prvom kolu Evropskog prvenstva za fudbalere mlađe od 21. godine, Srbija je poražena od ekipe Portugala - 2:0 (1:0). Izabranici Nenada Lalatovića sledeći meč igraju protiv Makedonije u utorak (18). Prvi gol postigao je Guedeš u 37, a drugi Fernandeš u 88. minutu.

Srbija igra u sledećem sastavu: Milinković-Savić, Gajić, Jovanović, Veljković, Antonov, Maksimović, Grujić, Gaćinović, Živković, Čavrić i Đurđević. Srbiju sa klupe u prvoj zvaničnoj takmičarskoj utakmici predvodi Nenad Lalatović.

Za Portugaliju na početku igraju: Varela, Kanselo, Je, Semedo, Rodrigez, Karvaljo, Neveš, Fernandeš, Žota, Podense, Gedeš. Za Portugal ne igra zvezda ekipe Renato Sančez.

U trećem minutu Marko Grujić je dobio žuti karton. Portugalci su već na početku imali odličnu šansu, Ruben Neveš je pogodio stativu srpskog gola. usledile su i dve dobre prilike za naš tim, ali je najizglednija bila ona u 18. minutu posle slobodnog udarca. Naime, Semedo je faulirao Čavrića i dobio žuti karton. Živković je izveo slobodni udarac, ali je pogodio živi zid.

U 26. minutu Srbija je imala veliku šansu, Živković je ubacio, Đurđević je izašao sam pred gol rivala, ali je loše šutirao.

Srbija je sve bolja. U 30. minutu Čavrić je za malo bio sporiji od golmana Portugalije Varele.

U 37. minutu Srbija je primila gol. Vanja Milinković-Savić je kratko odbio šut Podensa, ali je lopta došla do Guedeša kojem nije bilo teško da se samo "pokloni" i pogodi mrežu za 1:0.

Do kraja poluvremena nije bilo nekih većih uzbuđenja.

Selektor Lalatović je napravio izmenu na poluvremenu, pa je umesto Čavrića u igru je ušao Srđan Plavšić.

Na startu drugog poluvremena Srbija je postigla gol, ali je on poništen zbog ofsajda u kojem se našao Đurđević.

U 51. minutu Gaćinović je faulirao rivala. Posle povlačenja za dres Neveša, vezista "orlića" zaradio je žuti karton.

U 52. minutu sa distance je šutirao Grujić, ali nije bilo opasnosti po Portugalce.

Pokušao je Gaćinović u 62. minutu, ali je Varela i ovu situaciju lako rešio.

U 68. minutu Nenad Lalatović je umesto Marka Grujića u igru uveo Nemanju Radonjića. On je uneo živost u igru našeg tima, ali nije uspeo da postigne gol.

U 86. minutu Portugalija je imala veliku šansu, ali je Fernandeš šutirao pored gola. Ubrzo je isti igrač ispravio grešku i postigao gol u finišu meča )88. minut) za prvu pobedu svog tima na Evropskom prvenstvu za mlade.