Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Rumski Komunalac finansirao podizanje savremenog plastenika

05.05.2017. 10:24 10:27
Piše:
Foto: Opština Ruma

RUMA: Rumsko Javno preduzeće „Komunalac” proširilo je proizvodnju cveća i iz sopstvenih sredstava finansiralo podizanje novog savremenog plastenika.

Prema rečima Slađana Mančića, predsednika opštine Ruma, za 30.000 sadnica povećana je proizvodnja cveća u ovoj godini, što je jasan pokazatelj da ima prostora za novi prihod i da se dobrom voljom i savesnim i odgovornim pristupom može doći do profita.

Proširenje proizvodnje podrazumeva i povećanje zarada i profita JP „Komunalac”, ocenjuje Željko Došen , pomoćnik direktora za tehničke poslove.

„Poslednje dve godine su pokazale da je proizvodnja cveća isplativa i nama je cilj da ostvarimo dodatni prihod od trećih lica, a ne samo da nas finansira opština Ruma, i da radimo samo poslove poverene od osnivača. Zato smo i podigli najmoderniji plastenik sa duplom folijom, koji ima grejanje i sistem navodnjavanja „kap po kap”. U njega je uloženo 800.000 dinara, a ta sredstva su prihodovana od prošlogodišnje prodaje cveća i sadnica“, rekao je Došen.

Rukovodilac radne jedinice „Zelenilo” Sanja Mirić objašnjava da je plastenik visine 4,5 metra i da je on doprineo ne samo raznovrsnosti asortimana već i većem kvalitetu biljaka . Pri tom se cveće prodaje po pristupačnim cenama.

Prodajni centar JP „Komunalac” otvoren je radnim danima od 8 do 17, a subotom od 8 do 14 časova.

LJ. M.

Piše:
Pošaljite komentar
Za podizanje novih 80 plastenika u Vojvodini 26,5 miliona dinara

Za podizanje novih 80 plastenika u Vojvodini 26,5 miliona dinara

13.10.2016. 15:11 09:06