Neformalno obrazovanje za primer
BEČEJ: Svečanim uručenjem sertifikata u Gradskoj kući Bečej, završen je projekat „Jednake šanse za sve mlade“, koji su, uz finansijsku podršku Ministarstva omladine i sporta,
organizovali Bečejsko udruženje mladih - BUM, Udruženje građana „Tako kul“ i Opšte udruženje preduzetnika, a dodatno podržali lokalna samouprava i Kancelarija za mlade. Kroz pet različitih obuka tokom sedmomesečnog trajanja projekta, prošlo je preko 200 polaznika u bečejskoj i novobečejskoj opštini, podsetio je predsednik BUM Aleksandar Đekić, a sertifikate su najboljima uručili ministar omladine i sporta Vanja Udovičić i predsednik opštine Vuk Radojević.
-U obuci „Učimo zajedno“, gde su Mađari učili srpski jezik, a Srbi mađarski jezik, najbolji su bili Atila Sabo i Anita Tot iz Bačkog Petrovog Sela, odnosno Nemanja Avramov i Olivera Dunđerski iz Bečeja. U obukama informacijske tehnologije za veb dizajn posebno su se istakli Ivana Ćurčić i Žolt Horvat, u grafičkom dizajnu Radmila Marković i Bogdan Subotički, dok je Milan Arsić prošao tri obuke: aktivno traženje posla, komunikacija i javni nastup, odnosno obuka za pokretanje sopstvenog biznisa - rekla je za „Dnevnik“ koordinator projekta „Jadnake šanse za sve mlade“ Bojana Pejović.
Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić ocenio je angažman mladih u Bečeju kao primer dobre prakse, da se putem neformalnog obrazovanja stiču znanja i veštine za dalji život i lakše dođe do posla. - Znanje je nešto što ne može niko da vam uzme, znanje je kapital za razvitak i sazrevanje u životu. Drago mi je da ste vaše slobodno vreme kvalitetno i na pravi način uložili u sebe, u sticanje znanja. U ovom uzrasnom dobu, ali i kasnije, neformalno obrazovanje je u istoj ravni s formalnim – naglasio je Udovičić.
Predsednik opštine Bečej mr Vuk Radojević je iskazao zadovoljstvo što je Ministarstvo omladine i sporta prepoznalo potrebe mladih i vrednost projekata iz Bečeja, te da očekuje da će tako biti i sa novim projektom „Trim staza u Goranskom parku“.
V. Jankov