KI: Sertifikatom za krojenje i šivenje do posla
KIKINDA: Petnaest Kikinđanki pohađa u Zaštitnoj radionici „Lira” doo teorijsko-praktičnu nastavu krojenja i šivenja. Obuka se izvodi sa ukupnim fondom od 240 časova.
Nakon završene obuke Kikinđanke stiču sertifikat za krojenje i šivenje. Valentina Ranđelović, koordinatorka u „Liri” objašnjava da su polaznice izuzetno motivisane za sticanje novih znanja, što pokazuje i brzina kojom usvajaju tehnike krojenja i šivenja. Obuci su pristupile odgovorno, što je uz njihovu upornost i posvećenost donelo dobre rezultate.
Ono što je najvažnije jeste da sve Kikinđanke koje dobiju sertifikae za krojenje i šivenje mogu brzo dobiti i posao. Naime, tekstilna industrija u opštini Kikinda se zahuktala i očekuje se otvaranje nove fabrike kojoj će upravo trebati osposobljene radnice.
Očekuje se da će već u prvoj polovini januara naredne godine italijanska „Kalcedonija” početi sa radom u Kikindi, a manayment kompanije je već počeo razgovore sa polaznicama obuke, jer žele da zaposle lica sa znanjem i veštinama u krojenju i šivenju.
LJ. M.
Projekat „Kikinda objektivno” realizovala je „Panonija media” u saradnji s „Dnevnikom”. Stavovi izneti u ovom tekstu nužno ne izražavaju stavove lokalne samouprave, koja sufinansira projekat