Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Besplatan vikend prevoz za učenike i studente iz Bača

13.10.2016. 18:58 09:06
Piše:

BAČ: Od idućeg petka studenti i učenici sa područja opštine Bač koji se školuju u Somboru i Novom Sadu moći će da se besplatno vrate kući, a nedeljom popodne

 autobusi koje je obezbedila lokalna samouprava voziće ih u suprotnom pravcu. Ugovor o besplatnom prevozu vikendom za učenike i studenate potpisali su predsednik Opštine Bač Dragan Stašević i direktor JKP „Tvrđava“ Bač Oliver Rakoci.



Prošle godine uspostavljen je besplatan prevoz učenika osnovnih škola na teritoriji opštine, kao i prevoz učenika koji putuju za Bačku Palanku i Oyake, a ove godine i za mlade koji se školuju u Novom Sadu i Somboru. Predsednik Opštine Dragan Stašević kaže da je podrška lokalne samouprave u obrazovanju izuzetno važna.



- Opština Bač će nastaviti da ulaže maksimalne napore kako bi se rasteretio roditeljski izdatak za školovanje dece - kaže Stašević i dodaje da su već postignute značajne uštede uz redovnu isplatu stipendija i besplatan prevoz. Potpisivanju ugovora prisustvovali su i prosvetni inspektor Nataša Budić i izvršni direktor JKP „Tvrđava“ Bač Darko Vojnović



Basplatan prevoz vikendom počinje idućeg petka, 21.oktobra i to autobusom iz Novog Sada i minibusom iz Sombora. Za studente i učenike prevoz je besplatan, a finasiraće ga Opština. Zainteresovani za korišćenje ovog prevoza potrebno je da se najkasnije do petka u 12 časova  prijave na broj telfona 064/881-6949, radi ustanovljavanja evidencije.



M. Sć

 

Raspored polazaka



Autobusi će polaziti petkom kod srednjoškolskog doma u Somboru u 17.30 časova i u kod hotela „Sajam“ u Novom Sadu u 20 časova za Bač. Polazak za Novi Sad i Sombor nedeljom ići će iz Bačkog Novog Sela u 17.15, iz Plavne u 17.25, iz Bođana u 17.35, iz Vajske u 17.40, sa Malog Bača u 17.50, iz Bača polazak u oba pravca je u 18 časova, a iz Selenče u 18.05 časova.

 

Piše:
Pošaljite komentar