Bazeni uz Tisu, pa šta ko voli
KANJIŽA/ADA: Od tropske vreline žitelji severnog Potisja beže na Tisu i bazene, a dolaze i posetioci iz okolnih vojvođanskih mesta. Do sada nije bilo problema u vodosnabdevanju,
a svi raspoloživi bunari vodovodnih sistema rade punim kapacitetom.
Na kanjiškom Štrandu uređeno je kupalište, duž obale na više lokacija postoje pontoni za lakši pristup reci i na glavnoj plaži rade tuševi i ima vode za piće. Pored toga, pristup u dva bazena za decu, od kojih u onaj veći zalaze i odrasli, je besplatan. Voda u manjem dečijem bazenu menja se svakodnevno, dok se u većem osvežava, kontroliše i menja na dva-tri dana.
Funkcionišu sanitarni čvorovi kraj bazena i u kampu „Tiski cvet“. Kamp je izuzetno posećen, a ima i stalnih kampera koji su smešteni uz samu obalu reke.
U Novom Kneževcu, Sanadu, Adorjanu, kod Ostojićeva i Padeja, Senti, Adi i Molu kupači koriste uređene ili divlje plaže, pri čemu na onim uređenim ima tuševa i vode. Na plaži u Adi sjati se oko hiljadu kupača, a u kampingu je oko stotinu razapetih šatora i kamp prikolica.
Najuređeniji bazenski kompleks u ovom kraju, rekreacioni centar „Adica“, opsedaju kupači iz okoline, ali i udaljenijih mesta. Direktor Javnog preduzeća za rekreaciju „Adica“ Tibor Juhas kaže da u dane vikenda na bazenima osveženje potraži svakodnevno oko tri hiljade ljudi, a da je radnim danima prisutno oko hiljadu kupača.
- Dolaze nam posetioci ne samo iz Ade i okoline, nego iz cele Vojvodine. Sve funkcioniše bez problema, rade i svi ugostiteljski lokali, a kontrole koje se stalno vrše pokazuju da je voda u bazenima higijenski ispravna. Treba doći i uživati - poručuje direktor JP „Adica“ Tibor Juhas.
U Senti radi olimpijski bazen u Narodnoj bašti, kao i kompleks koji koriste vaterpolo i plivački klub. Na Tisu Senćani izlaze na banatskoj obali, kod „Halas čarde“, zatim, na plažu kraj mosta, kej ili marinu „Tisin cvet“, već kako je kome najzgodnije.
M. Mitrović